Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek za tiste, ki imate s.p. in SKB banko

za tiste, ki imate s.p. in SKB banko

Zadnjič sem šla položit 155 eur, ker mi je stranka plačala po povzetju, pač polog iztržka. Sedaj pa sem videla, da so zaračunali 3 eur za polog gotovine na bančnem okencu??? a so zmešani?!

Za d.o.o. SKB banka računa za polog gotovine 0,32{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, za dvig gotovine pa 0,10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
Preveri še enkrat, verjetnbo so ti poleg provizije zračunali še kaj…

TRR imaš prav tako na SKB Banki?

LP!

Ja, poznamo. Smo bili 10 let pri SKB banki, prejsnji mesec pa smo spokali na Koprsko. Mnogo bolj prijazna banka svojim komintentom. V SKB pa sem zaprla tudi svoj racun, ker nisem mogla na svojo placo (pa ni slaba) podaljsat kredit za stanovanje. Noro, obravnavajo te kot kriminalca. Pri Koprski banki sem dobila kredita kolikor sem hotela, izredni limit 3krat vecji kot drugje. V podrobnosti se sicer nisem spuscala, vendar je zelo pomemben tudi odnos do komintentov, katerega pa v nasi SKB ni.

SKB: 0,35{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od položenega zneska oz. najmanj 1,5 €.
NLB: 0,33{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od položenega zneska oz. najmanj 2,09 €.
NKBM: 0,30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od položenega zenska oz. najmanj 1€ + 1,67 € za specifikacijo.

Vse našteto velja za polog bankovcev, za kovance je dražje.

Očitno so ti res zaračunali še nekaj drugega.

sem šla sedaj gledat cenik… 5 eur sem dala v kovancih, ker drugače nisem mogla….

in če plačaš v kovancih je večja provizija

pa saj so zmešani, kako pa naj vplačam drugače, če je takšna vrednost paketa moram toliko položiti, eh

saj so zmešani res, ne morm vrjet

3 eur za polog na banki, ….. samo kaj naj, če nekateri nočejo plačati po predračunu:/

Bog ve kakšen s. p. imaš in kako posluješ, če takih osnovnih stvari iz plačilnega prometa ne veš. To velja že od začetka leta. Sploh pa tu menda ni treba polagati kovancev, prav tako ti ni treba položiti točno take vsote, kot je bil račun. Pač položiš drugič, ko se ti še nabere, drugače jasno vsakih plačaš. Mislim no.

ne niso mi zaračunali nič drugega
piše

-3,00 EUR str-polog gotovine b.okenc v PRO SKB NET

zaradi kovancev očitno….

3 kovancev, ostalo so bili bankovci!

s.p. ne vem kaj pametuješ, sem letos že položila denar po povzetju in mi niso zaračunali!

moja računovokinja pa zahteva, da te stvari sproti polagam, tako, da ne vem kaj pametuješ o tem, da naj počakam, ko se bo nabralo.

daj brigaj se zase!

Zamenjaj računovodkinjo, če ti ne zna svetovati v tvojo korist! Zradi mene pa lahko “pametuješ” kolikor hočeš.

ja,tud jaz sem bila več let na skb,pa sem ko mi je dokončno prekipelo,presedlala na koprško.so veliko bolj prijazni,pa tud se ne počutiš,kot ,da si ti njim kaj dolžan,kot sem se na skb.

jaz bi v tem primeru tud zamenjala računovodkinjo… da ne zna imet treh evrov v blagajni je pa tud too much… ko se ti pa nabere, pa v prvo trgovino menjat za bankovce.

ker banke tudi zaračunajo dodatno provizijo za dvig kovancev, ti bodo hvaležni.

Mislim, da tukaj ni problem računovodkinje. Sploh pa sem mnenja, da ni pametno akumulirati gotovine pri sebi, ne tako ne drugače.

Hm, že večkrat sem slišala o nefleksibilnosti SKBja. Pa ne drži vedno, no, vsaj pri nas ne. Mož ima pri njih odprt OR, vzel je tudi že limit in kredit in prav nikoli ni bilo nobenih težav ali neprofesionalnega odnosa, marsikaj se je dalo zmeniti. Edini minus je njihov SKB net, ker stanje ni ažurno, drage so pa tako ali tako vse banke in prav vse zaračunavajo provizijo zato, da obračajo naš denar…

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Čudno, SKB net imam že od začetka, še enkrat se ni zgodilo, da kaj ne bi delalo in da podatki ne bi bili ažurni. Mož ima pri NLB in so ves čas težave. Da so pa vsi dragi,se pa strinjam, čeprav je SKB še vedno malo cenejša od NLB.

Stanje je vedno ažurno.Odvisno pa je od tega, kako dobijo podatke iz kartičnega poslovanja.To pa ni odvisno od banke.

Ne vem zakaj si šla denar sploh polagat, kajti s.p. lahko s svojim denarjem prosto razpolaga.

Pri nas je mož s.p. in ima odprt transakcijski račun tudi odprt pri SKB. Po večini mu stranke prinesejo gotovino, ki jo položi na svoj osebni račun in nato preko SKB neta s plačilnim nalogom prenese na TTr, ki ga uporablja za obrt. Ta transakcija stane okrog 0,4€ in je popolnoma legalna.

Pa še o mailu, ki je krožil pred časom glede polaganja gotovine, da je potrebno plačati provizijo, če položiš več kot 3000€ na enkrat. Preiskušeno to ne velja – tudi pogovor z bančnimi uslužbenkami.

So pa pri SKB-ju močno poskočile provizije za e-poslovanje za plačilo položnic – s 0,21€ za položnico na 0,27€.

Kar je še vedno manj kot pri NLB – 0,31 EUR.

Tako delam tudi jaz, ker mi je banka z osebnim računom precej bližja od banke z računom s.p.

Vendar pa imam osebni račun pri PBS, podjetniški pa pri NLB – upam, da so prenosi vseeno legalni.

**************************************** (__/) (='.'=) (")_(")

s.p.-ju sploh ni potrebno polagati izkupička, razen seveda, če potrebuje denar na računu. Je pa povsem legalen prenos iz osebnega računa. Pa tudi cenejši.

Še mnenje o Abanki.

Žena ima poslovni in osebni račun pri Abanki. Za kovance ne morem trditi, za bankovce dvig/polog pri s.p.-ju ne zaračunavajo provizije, zaračunavajo pa 0,10 EUR za evidentiranje priliva … Na južnem primorskem so A-bančniki prijazni, vseeno pa bodite pozorni, da vam nebi “nehote ponudili” način plačila/storitev, ki ima všjo provizijo … Stroški za plačila preko e-banke pa so interni/zunanji 0,20/0,30 pri osebnem in 0,35/0,77 EUR pri poslovnem računu…

Jaz pa imam osebni račun v zgoraj prehvaljeni Banki Koper. Pri kasiranju so “lopovi” kot vse ostale glavne banke, edino za to ceno (0 EUR) ti ponudijo trenutno najbolje varovan/zaščiten dostop za e-banko (čip kartica + prenosni čitalec + PIN=8-mestna časovna koda). Še stroški plačil: 0,25/0,33 EUR pri osebnem, za poslovni pa ne vem.

Mož ima SKB net in se redno dogaja, da v trgovini plača z BA kartico, pa včasih na SKB netu nakupa ni videti tudi par dni (ali pa za dvig na bankomatu). Oba imava tudi NLB Klik in se to ne dogaja. Npr. dvignem na bankomatu v domačem kraju, čez pet minut ko pridem domov čekiram in stanje je ažurno. No, takšne imava midva izkušnje. Nisem pa na strani nobene izmed bank.

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

neverjetno…. to, da mi ni potrebno polagati do danes sploh vedela nisem…. se očitno računovodkinji ni zdelo vredno povedati….hvala, se bom obrnila s temi nasveti še na njo…od sedaj naprej pa denarja ne bom polagala, če ga ne bom nujno rabila….

hvala vsem, res zakon forum!

Žogica Nogica, na Prometu res ni videti nakupov in dvigov, se pa vidijo, če klikneš Več od stanju. Ta del je ažuren. Tudi če klikneš Razpoložljivo stanje, ti pokaže realnega. Samo na prometu se ne vidi.

New Report

Close