Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija alergija na pršice

alergija na pršice

Ugotovljena mi je bila alergija na pršice (6 mm), zato prosim tiste, ki imate alergijo na pršice, ali mi lahko poveste, kakšne vse ukrepe ste uvedli v spalnici za ublažitev le-te in katera prevleka (za jogije) proti pršicam je najboljša?

Hvala za odgovore in pozasnila/pozdrav!

Živjo!
Da se še jaz navežem na tvojo temo.
Ker so nam na zadnjem pregledu ugotovili alergijo na pršico, z možem zdaj kupujeva en res dober globinski sesalec. Sva pa dobila toliko različnih mnenj in nasvetov, da zdaj enostavno ne veva, kaj izbrati. Katerega pa vi priporočate po svojih izkušnjah?
Hvala vsem za odgovor!

<http://pejicna.moj-album.com/>

O preventivi glede pršice si več preberite na intervent.si.

Z sesalcem ne rešite težav, žive pršice ne morete izsesati,
površinsko odstranite le alergene in sesanje bi morali dnevno opravljati.
Rešitev so le prevleke.

fjana
nova
Uredništvo priporoča

pri težavah zaradi pršice se svetuje odstranitev tepihov, itisonov iz stanovanja, redno prestiljanje postelje, prevleka za jogi, vzglavniki in odeje pralni (če imaš dovolj velik zamrzovalnik niti ni nujno, ker jih lahko redno daješ v zamrzovalnik), ne nazadnje tudi odstranitev zaves in zamenjava pohištva za usnejeno ali skaj. redno zračenje stanovanja, tudi pozimi.
z globinskim sesalcem ne boš veliko rešila. prav tako naj ne bi alergiki na hišni prah in pršico bili v prostoru kadar npr. pometaš. to pa je težko izvedljivo, če gre za odraslo osebo, ki ima svoje gospodinjstvo in kot taka tudi sama čisti svoje stanovanje.

O hvala lepa vsem za odgovore. Sem že mislila, da se ne bo nihče oglasil. Ja gre za odraslo osebo 40+.
Vprašala bi samo še koliko časa morajo biti vzglavniki ali tudi odeje v zamrzovalniku, da je učinkovitost prava in mogoče še katere prevleke proti pršicam so v redu, ker sem na netu našla kar nekaj ponudb z precejšnjo cenovno razliko?

Lepo življenje brez alergij vam želim/pozdrav

Mi imamo otroka alergičnega na pršice, prah, cvetni prah,…
Kot je že zt napisala: odstraniti vse zavese, tepihe, oblazinjeno pohištvo,…kupili smo interventove prevleke za jogi in blazino (povšter), tedensko preoblačimo postelje, postelj ne pospravljamo, da se čimveč zračijo, zato jih imamo odgrnjene. Pršica se uniči na +50 in -10 stopinj celzija. Zato mora biti posteljnina in prevleka pralna na 60 stopinj.Plišaste igračke, ki jih ima za spanje pa damo vsake toliko za 24 ur v zmrzovalnik.
Za sesanje je pa za moje najboljši vodni sesalec, kjer gre prah v vodo.
Pa mogoče kakšen čistilec zraka ali ionizator v proster kjer se spi. Mi imamo ionizator.

imam odeje in vzglavnik od dormito, vse pralno na 90, jogi od dormea, ki ima že industrijsko oblečeno prevleko proti pršicam. posteljo preoblačimo 1x tedensko, odejo in vzglavnik pa nekje 1x mesečno, oz. če opazim da ima težave. sicer pa ne vem koliko dormeo pomaga, ker so nam alergijo na pršico ugotovili slučajno, ob testiranju zaradi že poznane alergije. gre za otroka.

Tudi naš malček ima težave z alergijo, med drugim tudi na pršice. Zanima me ali ima kdo izkušnje z magnetno bioresonančno terapijo pri odpravljanju alergij. Za vse informacije se lepo zahvaljujem.

Pozdravljeni !

Tudi moja hči je imela alergijo na pelode trav, plevele, pršico, …
Po večletnem obiskovanju alergološke ambulante, jemanju vseh mogočih zdravil, sem se končno odločila za biomagnetno resonanco. Moram reči in hkrati potrkati, da v letošnjem letu ni imela nikakršnih težav in da ni jemala nobenih zdravi več.Rezultati so odlični, kako pa bo v prihodnje, pa bom vedela, ko pride pomlad.
Mislim da je vredno poskusiti.
LP

Lučka BioNase s pomočjo fototerapije na varen in učinkovit način lajša težave alergijskega rinitisa, tako sezonskega kot celoletnega. Primerna je za uporabo doma, v službi, na potovanju…Prednosti: enostavna in varna uporaba,učinek je dolgotrajen,omogoča zadrževanje na prostem tudi v času cvetenja,… več o lučki na http://www.medipost.si lp bab

– Pranje v pralnem stroju nad 60 stopinj C
– 48 ur v zmrzovalniku (če imate dovolj velikega)
– nič tepihov, globinsko čiščenje
– redno prezračevanje sobe in posteljnine: pršice NE živijo nad 1800 m nadmorske višine

Pozdravljeni

Tudi moj mož ima alergijo na pršico. Najprej smo kupili seveda najboljši sesalec na paro, ki ima 150 stopinj. Seveda uničiš pršico v tepihih in vsepovsod, tudi v jogijih. Sesalec je bil pregrešno drag, jaz pa sem skoraj izdihnila ob čiščenju (cca 140 kv. m. površine), saj se pršica hitro zaredi nazaj, oziroma v kakšnem kotu že kje ostane in nadloge je hitro spet polno. Nato smo ugotovili, da je najboljše, če pospravimo vse tepihe in zavese, ter površine prebrišemo vsak dan z vlažno krpo.

Glede posteljnine pa: najcenejša se mi zdi posteljnina od Odeje škofja Loka, ki ima prevleko actigard. Imajo jo v vseh Mercatorjevih trgovinah. Preizkušeno v tej posteljnini ni pršice in tudi ni potrebno vzglavnikov dati v zmrzovalnik. Ko je potreba jih preprosto operemo. Imamo še sicer jogi dormeo, verdar smo ga morali prevleči, ker se v njem vseeno pojavlja pršica.

Tako toliko o dragih sesalcih, na koncu ugotoviš, da manj kompliciraš, lažje je življenje.

Glede sedežne pa najboljša je usnjena ali pa iz skaja. Nanjo lahko položimo odeje (najboljše flis) so najcenejše in najbolj trpežne za pranje.

Veliko zdravja vsem

Spalnica.. jaz jo zračim veliko, na strežaj okno odprem, odeja je odgrnjena, da se zrači kao, drugače pa nimam tepihov, zaves, rož, edini greh so slike po stenah, ampak tega ne dam. Jogi kvaliteten (meni dormeo -sori- ni kvaliteten jogi, ampak zelo dober marketing), povštri lateks, pojstle ne preoblačim vsak teden, sesam 2x tedensko, kavč usnjen, sesalec navaden s hepa, sem alergik na pršice (13mm) in hišni prah (4mm). Lih ful čistim ne, vzdržujem tako raven, da nimam problemov, nekaj srednjega torej. Odkar kurimo, me spet vse srbi po nosu, ko se uležem, tako da pač dobro zračim in čakam, da se nos navadi na zimsko stanje. Aja, pa ne maram preveč spat na drugih pojstlah, sploh kaki stari jogiji al pa povštri.. jak.

Pozdravljene.Tudi sama imam otroka alergičnega na pršice in mačjo dlako.živali sicer nimam,bil pa je dosti v stiku z njimi.Glede pršic pa sem naredila tole:jogi redno zračim.ga presesavam in občasno uporabim sredstvo AKARI (cena je okoli 15 eurov) ki se dobi v lekarnah in ostalih specializiranih trgovinah.Zavese v stanovanju imam,vendar ne pretirano goste.stanovanje obvezno čistim z vlažno krpo.Vodi dodam tudi malce čistila.Moram reči,da odkar delam vse to,sin ni imel težav(3 mesece)

Jaz sem kupila antial. prevleke pred enim mesecem in sem NAVDUŠENA! ma res, nič več kihanja, otrok ne rotira več celo noč.. priporočam!

no nam so sedaj po 3 letih potrdili še alergijo na pršico v krvi, prej je bil pozitiven le kožni test. ne vem če je to vzrok za alarem da bo treba podvzet še dodatne ukrepe ali le slučajno. vsekakor je pri nas nevarna le sedežna, ki jo že nekja časa nameravamo preobleči v usnje, sedaj je mikrofibra, in najbrž bo to nujno. smao do sedja smo kolebali med nakupom nove in preoblačenjem, samo kaj ko nam takšna kot je odgovarja, in v usnju ni takšnega modela. tako da bomo jo najbrž kar preoblačili, samo usnje še je treba najt in nekoga ki to počne. .

Jaz mogoče vem rešitev za vaš problem ,(pršice )pokličite na tel 040/191-311.


katero znamko?

Mi smo ful zadovoljni z znamko Prevent od podjetja Iris:

http://www.iris.si/static/uploaded/company/products/pdf/PreventSoft_ProAir_slowen.pdf

Lp,
Maresa

Soft ali proAir?

New Report

Close