Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Jem ponoči in si ne znam pomagat…

Jem ponoči in si ne znam pomagat…

jojo, še vedno ponoči stajam in jem in to ob 2h, 3h, sploh se ne zavedam…

Čez dan jem normalno, tudi kaj sladkega, tudi večerjam v mejah normale, a ponoči jem in jem, prvo sem jedla samo sladkarije, sedaj jih nimam doma in kaj sedaj jem – sendviče, pa smokije sem jedla danes ponoči.

Sem si kupila čaj za pomiritev, ga zvečer popila z žlico meda, pa še kar jem….

Kaj naj storim?? Zjutraj sem ful slabe volje, cele noči se prebujam, da ne govorim o kg (zaenkrat se sicer še ne redim, ker se veliko gibljem, a to ne bo večno)….

Dajte mi prosim kak pameten nasvet, saj počasi postajam obupana!!!!!!!!!

Lp

Nasvet: ne jej. :))))))))))))

Ne … resno … kadar te popade želja po hrani jo poskušaj mogoče potolažit s kozarcem vode ali pa pojej malo sadja. Sicer je pa to samo stvar navade. Če se boš za nekaj tednov prisilila, da ponoči ne boš ustajala za jest, ti bo to prišlo v navado in ne boš več potrebovala večernih sprehodov v hladinik. ;))) :)))

temu se reče sleepeating in je podobna zadeva kot hoja v spanju, ker se je ne zavedaš.

jaz bi šla na tvojem mestu k osebnemu zdravniku, verjetno te bo dal na preiskave spanja.

Pa prosim te poročaj, če boš šla k zdravniku, ker imam občasno enak problem

ufffffff, k zdravniku, pa nikogar tukaj, ki je imel podoben problem in ga rešil brez zdravnika….sama res če ni zelo, zelo, zelo nujno, ne bi šla k zdravniku….sicer pa na kakšne preiskave me lahko da??

lp

Si se kaj zredila od kar ješ ponoči?

Če ne, to pomeni, da enostavno čez dan ješ premalo. Veliko ljudi živi z mislijo, da bi bilo v redu, če bi izgubili kakšen kilogram in zato čez dan premalo jedo. Večina pomanjkanje nadoknadi z neprestanimi prigrizki zvečer pred spanjem (in si potme očitajo pomanjkanje volje in požrešnost), druga pa pač ponoči.

ne se nisem zredila, ampak se bi, če se ne bi pazila…pa jem čez dan dovolj, napr. zjutraj kava s smetano (obvezno vsak dan) pa še ena kava z mlekom, potem pa do 12 h sadje pa obvezno jogurt, pa kakšne muslije ali krispije, tu in tam tudi kak sendvič, potem po 12 h pojem obvezno kaj sladkega in potem okrog 16 h kosilo (jem vse in ne ločujem), po kosilu pojem še kaj sladkega (sem fanatik na sladko), zvečer pa če je potreba tudi kaj (tudi pizzo, če je potreba velika), ampak seveda ne vsak dan…je res, da se držim, da po 20 h ne jem, ampak kaj mi to pomaga, če pa ponoči pojem 100 g milke mimogrede……

no pa tudi če zvečer je, ponoči vseeno jem…

Nap. na morju smo bili 18 dni in niti enkrat mi ni prišlo na misel, da bi kaj jedla ponoči, kaj pa sedaj, spet jem, danes sem jedla smokije, in kruh sem si mazala s kislo smetano…
ufffff

morda imaš kak problem (služba), ki ti ne da miru, čeprav se prepričuješ, da ni tako… potem ponoči vstajaš.
mojemu se tudi občasno zgodi, da sredi noči (3h, 4h) vstane in ne more spat, potem gre z lučko v hribe in je dober

---------- le vent nous portera...

Poskusi za določen čas prekiniti s sladkarijami, ker je možno, da je tvoje telo že tako navajeno visokega sladkorja v krvi, da ko le ta pade, takoj moraš nadomestiti s hrano.
Kako je to nezavedno? Komaj zjutraj vidiš, da nekaj hrane manjka ali kako misliš, da greš nezavedno nekaj jest?

nezavedno, bi bilo bolje, če bi napisala napolnezavedno….ne vem, ne znam opisat…

sem sedaj brala internet sindrom nočnega hranjenja, ampak to že vse vem…

Saj ješ samo cuker! Telo ti z lakoto sporoča, da mu primankuje hranil.

Sadje,jogurt, musliji ali krispiji, kak sendvič, obvezno kaj sladkega kosilo (jem vse in ne ločujem), po kosilu še kaj sladkega, zvečer pa če je potreba tudi pizzo – sami ogljikovi hidrati, prečiščene sorte, ki povzročajo velika nihanja krvnega sladkorja in celo ene vrste odvisnost.

Teden dni zelenjave, mesa in rib, potem pa zdrava uravnotežena prehrana.

Tudi uravnotežena prehrana in veliko gibanja nič ne pomaga. Tudi jaz sem na dopustu o.k., ko pridem pa domov pa tako kot “nebo”. Samo da jaz ponoči ne jem ravno vsega kar mi pride pod roke in problem rešujem tako da nimam doma nič takega kar bi mi ponoči pasalo.
A se ti zbujaš ob istih urah?

Nebo tako kot so ti že rekli. Tvoja hrana je čisto zgrešena, saj temlji na samih ogljikovih hidratih. Ne samo da je res preveč sladkorja, tudi bistveno premalo beljakovin ješ.
Splača se ti malo potruditi glede prehranjevalnih navad; če že ne zaradi nočne lakote pa vsaj zato, da boš v prihodnosti ostala zdrava, močna in vitka. Če telo takšno hrano, kot jo imaš ti, še nekako toleriria do 40tega leta, pa se bodo kasneje zagotovo pokazali zdravstveni problemi, pa še teže ne boš mogla vzdrževati.

Poskusi tik pred spanjem s kakšnim beljakovinskim obrokom; npr, pusta skuta, trdo kuhanjo jajce na solati, tuna v lastnem soku, kos pustega mesa z veliko zelenjave, kot je na primer velikanska skleda zelene solate z malo olivnega olja. Pa tudi sicer bi ti priporočala manj sadja (je res v glavnem sladkor), zjutraj in dopoldne pa več kompleksnih ogljikovih hidratov, na primer kosmiči za zajtrk, polnozrnate testenine ali riž z zelenjavno prilogo in/ali mesom ali sojo okoli 12h, polnozrnati kruh (pravi polnozrnati, ne samo tisti beli s semeni).
Nujno moraš jesti dober zajtrk, nikakor ne ostati na sadju do 12h!

Previdno z musliji in crispiji; večina pripravljenih hrustljavih muslijev ima kar zelo dosti sladkorja, pa tudi krispiji so enostavni ogljikovi hidrati. Sladice bistveno zmanjšaj; morda kdaj kakšen košček temne čokolade. Prave sladice pa le izjemoma, npr. en kos na teden.

Dodaj še malo kardio vadbe, 3x tedensko po cca 30 min. (kolo, tek) in 2x tedensko nekaj vaj z utežmi. Lahko kar doma, vaje boš tako našla na internetu.

Sem skoraj prepričana, da ob takšnem načinu prehranjevanja in aktivnosti ne boš imela več težav z nočno lakoto. Če pa bodo pšroblemi ostali, potem pa mora biti naslednja pot psiholog.

Lep pozdrav

Jaz imam tud tak problem. Čez dan normalno jem ponoči pa sploh ne vem da jem. Grem na wc ali dat otročkom za pit pa nujno pojem nekaj, ker ponoči vstajamo od 10 do 18 krat je to preveč futra zame kile pa gor. Včasih kar v postelji še z neprežvečenim kosom sedviča zaspim pa se pol dušim in me mož sprevlja k sebi.Pa če me med pohodom nad hldailnik kdo kaj vpraša nč ne vem sam na belo kot zombi gledam. To se mi dogaja kako leto in pol in mi je prineslo 20kg plus (vedno sem bla ultra skinny).

Pozdravljena!

Do “napadov ” prihaja zaradi nepravilnega prehranjevanja.

Najbolj pomemno je, da je cez dan vsaj 5 obrokov in zadostna kolicina vode.
Izjemno vazno je, da se ovrokov ne izpusca.

Bistvo je tudi v tem, da smiselno razporedimo obroke preko celega dne. Tako ne nastajajo trenutni viški kalorij, metabolizem se zaradi večjega števila obrokov močno pospeši, poleg tega pa zagotovimo telesu dovolj energije preko celega dne in preprečimo nenadne napade lakote. Najprej je potrebno telo navaditi na pravilno prehranjevanje.
Ce te se kaj vec zanima, mi poslji mail, saj se ukvarjam s svetovanjem o zdravi prehrani.

lp

ma ne ne zbujam se ob istih urah….kdaj pride….

in tudi sama sem poskusila da doma ne bi imela ničesar takega in ko ni bilo sladkarij – te sem najpogosteje jedla, pa sem pač začela s sendviči …

Kupi si pujska za v hladilnik. Vsakič, ko ga boš odprla ti bo zaoinkal. :))

New Report

Close