Najdi forum

objave delovnih mest

Kje, razen na Zavodu za zaposlovanje in v Delu, so še lahko objavljeni razpisi za prosta delovna mesta učiteljev? Klicala sem na eno izmed osnovnih šol in govorila z ravnateljico, ki mi je povedala, da naj bi oni objavili desetega, pa nisem zasledila oglasa. Na isti datum naj bi objavili na OŠ, kjer uči fantova sestra in tudi ona ne ve, kje naj bi objavili (ni na Zavodu, naj bi pa 100%).

Vem, da je lahko tudi v Uradnem listu.

Ne drži moje mnenje 100 % in je malo pesimistično zaradi slabih izkušenj – samo, če moraš brskati po časopisih je že objava nezaželjena da jo vidi vsak- kdor resnično rabi in bo izbiral (to pomeni da nima že nekoga nacilanega) bo po mojem mnenju objavil na Zavodu in to ne skrito ampak tako da si ogledaš to že od doma – torej preko interneta. ravnatelji pa dajajo npr. v Kmečki glas (opp.), če ne želijo da se kdo prijavi, ker imajo že npr. osebo na šoli in bi jo radi obdržali, pa največkrat ta oseba nima diplome ali strokovnega tako, da ni zaželejno da sploh vidiš tak oglas. Tako se dela – 3 leta izkušenj na tem področju – vsako leto okol 100 prošenj.
Malo potem že vem kajne???!!!

nova
Uredništvo priporoča

Samo kajpa ti razpisis na Zavodu? Sem iskala po spletni strani in nisem nikjer zasledila? A ve mogoče kdo kje se to najde?

...pusti soncu v srce...

Vptipkaš npr. na googlu Zavod za zaposlovanje, odpreš prvi zadetek greš na rubriko aktualna prosta delovna mesta in si začrtsš kriterije: s shift tipko obarvaš regijo, ki te zanima, stopnjo izobrazbe in v tretji okvirček vtipkaš naziv – npr. profesor. Upam, da si to mislila. On torkih in petkih so nove objave – sveže ažurirani podatki?! Smem vprašati katera smer si? Spremljam že od maja vse to.

Finta je v tem, da imajo na Zavodu za zaposlovanje 2 vrsti razpisov:
1. s posredovanjem zavoda: te lahko najdeš ob torkih v čaospisih, na internetu in teletekstu. Vendar pa vsi delodajalci ne želijo JAVNE objave v medijih, zato se lahko zgodi, da nekatere objave, ki so javne na oglasni deski zavoda ne bodo objavljene tudi v medijih.
Bolj zanimivi so pa
2.razpisi brez posredovanja zavoda, t.i. interni razpisi ko npr. delodajalec že ima izbranega kandidata in ne želi zaposliti drugega niti ne želi, da bi prispelo dosti prošenj (ker kandidata že ima). Ti razpisi so zakoniti, problem je edino v tem, da mnogi delodajalci, še posebej v šolstvu, to izkoriščajo saj imajo npr. kandidata, ki ne izpolnjuje pogojev za zasedbo delovnega mesta (npr. nima diplome), ga pa želijo obdržati, zatoobjavijo tak razpis, saj je zelo malo možnosti, da se bo prijavil nekdo, ki ima vse razpisane pogoje, saj večina ljudi za te razpise sploh ne ve 🙂
Te deske so na zavodih za zaposlovanej ponavadi tudi ločene od ostalih; tako je npr. na zavodu oz. uradu za delo v Mariboru, na Ptuju in v Ormožu, medtem ko v Celju sta obe deski na isti steni,d ruga zraven druge, v Murski Soboti, ti si pa res zaslužijo posebno pohvalo, sta obe deski zunaj, pred vhodom, vsaka na svoji strani vhodnih vrat, tako da so ti VSI razpisi dostopni 24 ur na dan 🙂
Pa še to, če ne najdeš oglasne deske objav brez posredovanja zavoda, kar vprašaj informatorko, ker so ti zaposleni na zavodu DOLŽNI dati informacije, kjer se ta deska nahaja.
Lep pozdrav in dosti sreče pri iskanju službe.

P.S. Jaz sem 3 službe dobila preko internih razpisov, ker sem imela diplomo, ta zadnjo pa z javnim 🙂

Ja, sem mislila to, Maruska 28! Čeprav moram priznat, da nisem nič kaj našla…Smer pa sem Razredni pouk! Pa ti? Veliko sreče pri iskanju!
LP

...pusti soncu v srce...

Jutri poglej, ker bodo novi oglasi (torek). Drugače pa imajo “radi”ravnatelji RP tudi v OPB itd. tako, da spremljaj tudi to. Ah jaz sem geo-soc; malo razpisov skratka.
lep dan!

Tako kot je napisala Sibila. Poleg tega pa obstajajo še razpisi, ki na zavodu NISO nikjer objavljeni in jih moraš zahtevati. Se zgodi, da se receptorka na Zavodu naredi kar neumno, če zahtevaš to vrsto razpisov.

O, tole je pa zanimivo … o dveh tablah. Meni se je vedno zdelo logično, da na Zavodu pa ja morajo bit vsi podatki dostopni po netu. Pa vidim, da temu ni tako. To, da nekateri delodajalci “skrivajo” razpise, mi je sicer jasno, ampak vsaj na Zavodu bi lahko bili pa res vsi. Ti lumpi ti.
Torej predvidevam, da mi, če želim do vseh podatkov, ne preostane drugega, kot da fizično stopim do Zavoda, pa še potem je vprašanje, če bom do vseh podatkov sploh prišla.

Ne morem drugega napisat kot … banda …

Vsem pa želim srečo pri iskanju zaposlitve.

Ja, rožica 123, zelo zanimivo postane, če si npr. iz MS in se želiš zaposliti npr. v Kranju ali Kopru 🙂 In lepo potuješ vsak teden gledat interne razpise. Toliko o ustavno zagotovljeni pravici – vsi imamo enake pravice do dela. Ma ja.

Res je, da ima zavod dve tabli, “brez posredovanja zavoda” pa ni dostopno preko interneta.

Priporočam ti osebni ogled tabel. Bo najbolj sigurno. Absolutno se javljaj na razpise za Rp, OPB in predvsem… pazi… tudi na tista, kjer je mogoče čas zaposlitve le 3 mesece. Važno je, da prideš v sistem, da te ravnatelji spoznajo, potem se pa itak med seboj dogovarjajo in če boš kvalitetna delavka, te ne bodo izpustili iz rok, verjemi.

Pa veliko sreče.

Res je…, imaš prav. Očitno se razpisov za nekaj mesecev dela nezaposleni otepajo, ker se mi v zadnjih dneh dogaja, da me ravnatelji s šol, ki so dale te razpise kličejo na razgovore, medtem, ko sem pri tistih za 10 ali 12 mesecev padla skozi.

Edino s čemer se ne strinjam je, da te ne pustijo iz rok, če si kvaliteten. Naša ravnateljica (no, bivša), se požvižga na kvaliteto. Pri njej je pomembno, da si ji čimgloblje zlezel nekam, čimvečkrat prišel koga zatožit in pa da si se vsak dan hvalil po dolgem in počez, kako fino si se nekaj spomnil in izpeljal, pa čeprav je bilo zlagano.

Upam, da je takih ravnateljev čim manj. Pa veliko sreče vsem kolegom in kolegicam, ki iščete!

A poznaš to misel, tezo, da je vsaka stvar za nekaj dobra?

Potem ti ta bivša ravnateljica že ni bila “namenjena”.

BOš že nekoč v bližnji prihodnosti prišla do boljše, takšne, ki bo ugajala tvojemu karakterju, strokovnim potrebam…

Sama imam srečo, da imam strokovno in človeško ravnateljico. To pa odtehta marsikatero dodatno delo, ki mi ga naloži ; O ) Viš, kako se znajde.

Pa se Vam ne zdi, da ste malo prepolni sebe? Sam naziv profesor je samo pogoj za delo, ne zagotavlja pa dobrega delavca in človeka.
Imam dolgoletne izkušnje s tem, verjemite.

IN?

Kje je poanta tvojega sporočila*?

New Report

Close