Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija razno

razno

Lepo pozdravljeni, ker imam več vprašanj se obračam na vas.

1. Zanima me kdaj lahko svoji hčerki stari 2 meseca in tri tedne dodajati rižko (kolegica ima mlajšega sina in mu ga že dodaja), glede na to da je hčerka hranjena samo s Hippovim probiotičnim mlekom. Kaj mislite o tem mleku? Ali morda priporočate katero drugo mleko?
Ali je dovolj da ima 6-7 obrokov na dan po približno 110 ml?

2.Kupili smo oleovit kapljice in me zanima njihovo doziranje, AD3 kapljic naj bi dobila 6 koliko potem Oleovit?

3. Kaj pomeni Tremor? Ali je to za otroka škodljivo? Pediatrinja je pri 2 mesecih rekla da ima hčerka malo tremorja? Kaj naj?

4. V koliko dneh naj bi se popravilo glivično vnetje na pleničnem predelu z Canesten kremo?

Hvala za vaše odgovore in lep pozdrav Katarina

Pozdravljeni, angellček,
skoraj trimesečni otrok ne potrebuje nobenega rižka. Če ni dojena, je današnje adaptirano mleko po razmerjih sestavin podobno materinemu in dodatnih ogljikovih hidratov otrok ne potrebuje, saj se s tem samo debeli. Šele, ko otrok doseže neko določeno težo in potrebuje večje količine mleka (običajno preko 1000 ml dnevno in več kot 200-250 ml na obrok), se pokaže potreba po gostenju. Ali pa, ko se začne ponoči ponovno zbujati lačen, potem ko je že spal nekaj ur skupaj, kar običajno vidimo proti 5. mesecu starosti. Prijateljice v tem ni potrebno posnemati.
Oleovit kapljice dajate 1 kapljico dnevno-v eni kapljici je 400 enot vitamina D, kolikor ga otrok potrebuje.
Tremor pomeni tresavico, potresavanje okončine (običajno). Če pediatrinja ni ukrepala, pomeni, da to potresavanje ni bilo pomembno.
Givično vnetje se običajno popravi v nekaj dneh, vendar je potrebno mazati še nekaj dni po prenehanju znakov oz. po tem, ko je koža že v redu.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Še eno vpršanje. smo iz ljubljane in me zanima, če je možno dobiti recept za mleko, ker naša je imela z mleki velike težave ker ni odvajala, in smo sedaj prešli na Hipp probiotik, ki ga moram v lekarni naročiti (1), pa še precej dražje je, skoraj še enkrat dražje kot običajno mleko, ampak le po tem mleku malčica v redu oddvaja. Kako bi bilo to možno?

Hvala za vaš odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni, angellček,
v LJ adaptiranega mleka ni mogoče napisati na recept.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Saj vem da bom že tečna, ampak vseeno in hvala za prejšnje odgovore.

Zanima me še glede spanja. Moja punčka že od 1 meseca starosti spi samo na trebuščku, nikakor noče drugače spati. Res pa tudi od 1 meseca že obrača glavo, sedaj se tudi iz trebuha prekotali na hrbet in se dvigne na roke. Pediatrinja nad tem da spi na trebuščku ni najbolj navdušena ali je to samo zaradi SNS ali je lahko narobe še kaj drugega?

Moja mama pravi da včasih smo vsi spali na trebuščku in da so to celo pediatri priporočali.

Hvala in lep pozdrav Katarina

Živ, angellček,
spanje na trebuhu odsvetujemo. Res je, da so ga včasih (že kar 20 let bo od tega) priporočali, vendar so v tem času številne študije opozorile, da so mnogi otroci, ki so umrli nenadne smrti v posteljici, bili nazadnje v trebušni legi. Zato jo pač odsvetujemo.
Priporočam vam, da se vseeno potrudite in deklico navadite na spanje na hrbtu in bokih.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close