Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kajenje vs fiksanje in pijančevanje

kajenje vs fiksanje in pijančevanje

Ta neumni zakon! Lovili bodo nekoga, ki si je na nepravem mestu prižgal čik, mularija se pa javno fiksa in pijančuje…
Očitno si boljše vlade in pametnejših zakonov niti ne zaslužimo

Joj, pa dajte no že nehat. Bistvo tega zakona je, da se tudi delavcem v lokalih omogoči zdravo življenje.

Saj ne gre toliko za to, da obiskovalce lokalov moti ali ne moti cigaretni dim. Tudi škodljivih tistih par uric na teden ni kaj dosti. Gre za to, da delavci v lokalih 8 ur vsak dan pasivno kadijo. To pa zelo škoduje njihovemu zdravju!

Ni primerjave! Pijanec ne zliva pijače drugim v grlo, fiksar ne zabija igle drugim v roko, in tako alkoholik in fiksar škodita samo sebi v zdravstvenem smislu, kadilec pa zdravje drugih ogroža DIREKTNO! Zato je ta zakon pravilen in med temi pojavi ni primerjave.

Čuj….a misliš, da si joint lahko prižgem v pisarni ali velja prepoved samo za tobak?

Če se tvoj otrok v parku zbode z iglo, zate ni nevarno?!? In za najstnike 14, 15 let uživanje mamil sploh ni nevarno?!?

Če fiksarja in pijanca nimaš v družini, se jim komot ogneš. Kar za smrad in vdihavanje dima doslej ni veljalo. Meni je zakon pisan na kožo in sem zaradi njega zelo dobre volje. Kar se mene tiče, bodo odslej na moj račun kafiči zaslužili nekaj več kot prej, ko me je odbijalo to, da ven pridem kot prkajena polenovka.

hahahaha, ti si ga kar prižgi Mojčk. Čik sem pa itak prižgal v zaklenjeni pisarni…, so razbijali po vratih in verjetno mislili, da sexam:-))) Ko bi res!!!:-))

Zdaj pa luftam

Ne vem, če so že znanstveno ugotovili, če travin dim škoduje zravju. Preveriti bo treba tudi še zakon o uživanju mehkih drog v zaprtih javnih prostorih.

Sicer pa pasivno kadim travo vsak petek ali soboto, ko se sosedov mulc zakaja v kleti točno pod oknom moje spalnice. Se mi zdi, da takrat lažje zaspim in lepše sanjam:-)

Ma saj se itak povsod lahko kadi. Je pa moja sestrična stopila na narokomansko iglo v Portoružu in se okužila s hepetitisom B. Tako da ksantipa verjetno je tebi vseeno če igle povsod ležijo. Pa jaz ne kadim. samo po pravici mi gredo narkomani veliko bol na jetra ker kradejo, delajo škodo, puščajo igle povsod itd..

Pišeš kot razumeš!
Namesto odgovora prosim, da prebereš moj odgovor Katki in vsem vam ki razmišljate tako

…. ravno skrbna mamka nisi, če (vsaj) na svoje otroke ne pomisliš!

Mislim da takim tudi tvoj odg. ne bo pomagal!

Seveda mi ni vseeno, da igle okoli ležijo. Kje sem pa o tem pisala? Mešate jabolke in hruške! Saj nima smisla…

Sem skrbna mamka, brez skrbi:) in zelo mislim na svoje otroke. Tudi zato tako pozdravljam novi zakon.

No Kirči danes se pa strinjam s teboj.
Mene pa zelo motijo igle odvržene na otroških igriščih,ker se bojim da bi se moji otroci okužili zarad enih zafiksanih kretenov,ki niso vredni živet.Ja sem nestrpna,do njih pa res-IN TO Z RAZLOGOM!!!!!!
Če stopim na čik ni nobene panike kar pa za iglo nemorem rečt.Banda.

……. in špikanje tvojih otrok z okuženimi iglami ter slabim vzgledom…

Bolje bi bilo, da bi napisala, da si ga polomila

Mene pa zelo moti mavrica na sosednjem hribu.

Zakon o kajenju govori o kajenju in ne o odvrženih narkomanskih iglah. Dajmo biti malce zbrani …

Končno glas razuma. Bolj ko čitam in poslušam debate o novem zakonu, bolj ugotavljam, da se sučejo okoli vsega drugega razen okoli tistega, kar dejansko piše v zakonu, ne.

KIR ščiti kadilce,ker tudi sam kadi.Z novim zakonom sem prav zadovoljna saj kadilci po gostilnah in restavracijah s svojim dimom ne smradijo več prostorov in ne ogrožajo zdravja in razpoloženja nekadilcev.Kršitelje naj pošteno kaznujejo.Kir naj raje več sexa kot pa vleče cigarete.

Končno glas razuma. Bolj ko čitam in poslušam debate o novem zakonu, bolj ugotavljam, da se sučejo okoli vsega drugega razen okoli tistega, kar dejansko piše v zakonu, ne.[/quote]

Morda glas razuma zate!:-))))

Če slabo razumeš, ti konkretno napišem v čem je bistvo teme:
NI BILA POANTA V VSEBINI ZAKONA; NAPISAL SEM, DA SE BO OBRAVNAVALO (IN TUDI STROGO KAZNOVALO) KADILCE IN DELODAJALCE, MEDTEM KO SE MLADIH NARKOMANOV IN PIJANCEV NE PREGANJA!!!!!
Vajin glas razuma pa je lahko tudi drugačen:-))))

……. in špikanje tvojih otrok z okuženimi iglami ter slabim vzgledom…

Bolje bi bilo, da bi napisala, da si ga polomila[/quote]

:))))) ne vem, za koga bi bilo tukaj bolje, da napiše, da ga je polomil:))))

mešaš kadilce, pijance, narkomane…gre pa zato, da se uvaja preventiva. Danes pri kadilcih, upajmo, da nekoč tudi pri zasvojenih z drugimi drogami. Razumem, da si moški v meni, ki bi se rad prepiral za vsako ceno, ampak midva se ne bova. Zakon je sprejet, jaz sem vesela…ti pa kar benti, dejstvo je, da ste kadilci – vsaj upam – v javnosti precej opleli. Zelo bom vesela, če bo nekoč tako tudi z alkoholiki in narkomani, ampak to je najbrž precej trši oreh.
Potem pa kar na podlagi tega, da sem vesela, ker bom odslej dihala ob kavi svež zrak, zaključiš, da nisem skrbna mati in mi ni niti za lastne otroke….Kir, takim, kot si ti bi moral dat v roke kramp in lopato in jih poslat na gradbišče AC na Črnivec! Bi švic spral dolgčas iz tebe, da bi manj kvasal!

Končno glas razuma. Bolj ko čitam in poslušam debate o novem zakonu, bolj ugotavljam, da se sučejo okoli vsega drugega razen okoli tistega, kar dejansko piše v zakonu, ne.[/quote]

Morda glas razuma zate!:-))))

Če slabo razumeš, ti konkretno napišem v čem je bistvo teme:
NI BILA POANTA V VSEBINI ZAKONA; NAPISAL SEM, DA SE BO OBRAVNAVALO (IN TUDI STROGO KAZNOVALO) KADILCE IN DELODAJALCE, MEDTEM KO SE MLADIH NARKOMANOV IN PIJANCEV NE PREGANJA!!!!!
Vajin glas razuma pa je lahko tudi drugačen:-))))[/quote]

Če boš kadil doma ali na odprtih javnih površinah, te ne bo nihče preganjal.

Ali res ne moreš razumeti, da kdor se pred tabo zadrogira ali napije, ti neposredno ne škoduje. Kdor pa pred tabo kadi v zaprtem prostoru (in govorim o zaposlenih v lokalu, ki to trpijo 8 ur na dan!) pa direktno škoduje tvojemu zdravju. O odpadkih in njihovem ravnanju pa pišejo drugi zakoni.

Če bi tvoj otrok, ki bi celo življenje delal v zakajenih lokalih, sam pa ne bi prižgal 1 cigarete, staknil pljučnega raka, bi ti bilo še vedno vseeno za gostince?

Pa mimogrede: MENE kadilci v lokalih, restavracijah, diskotekah ipd. ne motijo! Tudi če kadijo v moji neposredni bližini.

AMPAK zakon ni bil spisan zaradi mene, temveč zaradi zaposlenih v lokalih.

Zakaj jim ne priznaš iste pravice kot sebi? To je delo v nezakajenem delovnem prostoru. Zakaj je bilo vsem ok, ko so prepovedali kajenje v pisarnah? Ali so gostinci potemtakem manjvredna človeška vrsta, ki niso deležni istih zdravstvenih pravic kot vsi ostali smrtniki?

……. in špikanje tvojih otrok z okuženimi iglami ter slabim vzgledom…

Bolje bi bilo, da bi napisala, da si ga polomila[/quote]

:))))) ne vem, za koga bi bilo tukaj bolje, da napiše, da ga je polomil:))))

mešaš kadilce, pijance, narkomane…gre pa zato, da se uvaja preventiva. Danes pri kadilcih, upajmo, da nekoč tudi pri zasvojenih z drugimi drogami. Razumem, da si moški v meni, ki bi se rad prepiral za vsako ceno, ampak midva se ne bova. Zakon je sprejet, jaz sem vesela…ti pa kar benti, dejstvo je, da ste kadilci – vsaj upam – v javnosti precej opleli. Zelo bom vesela, če bo nekoč tako tudi z alkoholiki in narkomani, ampak to je najbrž precej trši oreh.
Potem pa kar na podlagi tega, da sem vesela, ker bom odslej dihala ob kavi svež zrak, zaključiš, da nisem skrbna mati in mi ni niti za lastne otroke….Kir, takim, kot si ti bi moral dat v roke kramp in lopato in jih poslat na gradbišče AC na Črnivec! Bi švic spral dolgčas iz tebe, da bi manj kvasal![/quote]

Draga skrbna mama!

Ugrizni se za jezik, da ne bodo nekoč tudi tvoji otroci kadili in to celo v tvojem lastnem domu, ko bodo prišli na obisk – ZAREČENEGA KRUHA SE NAJVEČ POJE!!!!

Sama sem kadilka, sem “sprejela” zakon in ga spoštujem, čeprav mislim, da bi se lahko našla tudi malodrugačna rešitev, mislim pa tudi, da je v tej naši državi, marsikatera stvar bolj potrebna novega zakona, kot pa tale kadilski zakon!

Lp, pa še enga si grem pripalit

p.s. nič skrbet, vas ne bom usmradila … grem ven na zrak

KIR, raje enga pržgi in se nasmej, na tej točki lahko odpreš 100 tem o problematiki mladoletnih alkoholikov in narkomanov, pa se bo še vedno mlelo eno in isto.

Ali še bolje, prvo si en vroč seks privošči, pa pol enga pržgi. 🙂

_______________________________ "Umazanija z rok se lahko umije, z duše pa nikdar." - N. S. Hruščov

New Report

Close