Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poceni rezano cvetje – kje?

Poceni rezano cvetje – kje?

Za nekaj cvetličnih aranžmajev bi rada po ugodni ceni kupila rezano cvetje (npr. vrtnice). Je tržnica edina rešitev? Samo tam se ne ve, če bodo preživele še dan ali ga ne bodo…

Slišala sem, da nekateri kupujejo šopke vrtnic v Lidlu in da če kupiš lepo sveže (menda ob četrtkih?), kar “gverajo” nekaj časa. Ste kupili že kak šopek v Lidlu? Zanima me, kako dolgo so “živi” tisti šopki. So takoj naslednji dan že fuč po principu mal’ d’narja mal’ muske ali živijo dlje?

Prosim, svetujte…

Jst sem kupila šopek rezanega cvetja – tulipani – v Hoferju in so se obdržali 6 dni, ko sem pa kupila vrtnice pa skoraj 9 dni … ampak sem vsak dan menjala vodo in vrtnice spodaj rezala

Vedno pa kupim rezano cvetje v Hoferju!

Lep pozdrav

Rezano cvetje iz Hoferja zelo dolgo zdrži! Sem bila pozitivno presenečena.

nova
Uredništvo priporoča

hmmmmmmmm,

pa kaj veš, kdaj dobijo na frišno rože v Hofer (so kakšni določeni dnevi, ko običajno pride pošiljka? S Hoferjem imam tudi sicer dobre izkušnje, ampak rož pa res še nisem tam kupovala.

Pozabila sem povedat, da tudi Orhideje v lončku kupujem v Hoferju, imajo na vsaki “veji” po 5-6 cvetov in so veliko bolj vzdržne, kot pa tiste druge, ki sem jih prej kupovala v cvetličarni in tudi krepko plačala zanje. Te orhideje iz Hoferja …. nimam pripomb …

Z veseljem pridem v Hoferja in si kupim kako rožco …. poleg kruha in zelenjave

Lp

Rože dobijo vsak dan …. vsak dan dobijo “frišne” rože, s tem, da imaš veliko vrst … od vrtnic, tulipanov, naglje … skratka res vse in še tko v celofan zavito (isto kot v filmih ko vidiš, kako na cesti že kar kupijo ducat rož – to je to)

Ob najrazličnejših praznikih (materinski dan, Valentinovo, Dan žena itd. jih dobijo pa 4x na dan …. tako da res vedno prodajajo sveže, ampak tudi ljudje 100x rajši kupujejo v Hoferju kjer jih “normalno” plačajo, medtem ko v cvetličarni dobiš za to ceno en mnogocvetni nagelj!

Jst osebno, kot sem že rekla – vedno se vračam v Hoferja

hmmmmmmmmm,

hvala, si mi kar dala voljo! Vem, kako so videti Hoferjevi šopki, jih pogosto gledam na blagajni, ampak kupila ga pa še nisem, ker sem imela pomisleke, da bodo takoj fuč. Recimo zadnjič smo dobili en šopek iz Leclercka in so bile vrtnice naslednji dan fuč – sem mislila, da je tole podoben šmorn…

Upam, da se bo oglasila še katera z izkušnjami od kod drugod.

Vprašaj uvoznike če ti ga prodajo.

Zelo poceni – na Hrvaškem – Reka, če si seveda blizu.

natasa

Mi kupujemo na glavni tržnici v Ljubljani, prvi dve stojnici od vogala, pri Elvisu. Sam pove, kaj je res sveže, za njegovo ceno 20 vrtnic, npr. dobim v cvetličarni tri, pa ne tako zdržljive.

Tudi jaz vedno na tržnici – vedno sveže, poceni in dolgo časa zdrži.

Rože iz diskont prodajaln se ne morejo primerjat s tistimi iz cvetličarnah. Vrtnice se redko kdaj odprejo. Večinoma se cvet že naslednji dan obrne navzdol. Mešani šopki in nageljni še nekako zdržijo. Tulipani pa nikakor ne zdržijo več kot 3 dni. Edino, če jih imaste zunaj na 10 stopinjah. V tem primeru pa itak večinoma cvetja zdrži dlje. Osebno predlagam nakup v cvetličarnah, ker imajo tam res dnevno sveže cvetje, pravilno shranjeno in negovano. Nihče me ne bo prepričal, da delavka v nekem Hoferju ali lidlu, ki polni police, kasira na blagajni in pomiva tla ve več o rožah kot nekdo, ki dela v cvetličarni.

…dejstva govorijo sama zase. cvetje iz Hoferja mi zdrži dolgo. Vedno. Cvetje iz cvetličarne pa ne nujno.
Vrtnico moraš doma obrezat z nožem, da ji ne zamašiš žil in jo dati v recimo pet cm (čisto malo) vroče vode. meni se vse odprejo in zdržijo vsaj dober teden – deset dni.

Dej, ne jebi!

…dejstva govorijo sama zase. cvetje iz Hoferja mi zdrži dolgo. Vedno. Cvetje iz cvetličarne pa ne nujno.
Vrtnico moraš doma obrezat z nožem, da ji ne zamašiš žil in jo dati v recimo pet cm (čisto malo) vroče vode. meni se vse odprejo in zdržijo vsaj dober teden – deset dni.[/quote]

Tole pa tudi jaz lahko potrdim. Vrtnice, hortenzije in drugo cvetje s trdim steblom se da v vročo vodo in cvetje kar vidno oživi. Res pa je, da v vročini nobeno cvetje ne bo zdržalo prav dolgo.

Zanimivo, podobno tudi jaz opažam. Kupila sem že tulipane in tudi vrtnice – škoda denarja za oboje. Cvetovi povešeni po 2 ali 3 dneh, kmalu za v smeti. Občasno imam slabo izkušnjo tudi iz cvetličarne, ampak kljub temu še vedno kupujem raje tam ali na tržnici.

Očitno marketing Lidla in Hofra budno spremlja to debato, ker imajo vse “stranke” tako odlične izkušnje z rezanim cvetjem. :):):)

Dolgo sem kupovala rože po različnih cvetličarnah po Ljubljani in njeni okolici, ker nisem našla cvetličarne, iz katere bi mi rože držale vsaj 3 dni. Tulipani so svoje zaključili v 2 dneh, vrtnice so zdržale kaksen dan dlje. Sončnice edino cca. teden dni. Pa sem preklopila enkrat na Hoferjeve rože in bila prijetno presenečena. Tulipani so ob pravilni negi držali 11 dni, tudi vrtnice. Orhideje, ki sem jih kupila tašči in mami, pa še danes prelepo cvetijo.
Toliko o profesionalnosti cvetličarn.

jaz sem v cvetličarni Gardenia v Mercatorju včasih dobila čisto zanič rože, po nekaj dneh so uvele, očitno so jih prodajali “na silo”, ker jim jih je bilo škoda vreči stran…. Pa so bile drage. Zato sem jih tam potem nehala kupovati.
Zdaj jih večinoma kupujem na trgu.

Se ne vprašate, zakaj solata iz trgovine še cel teden zdrži v hladilniku nespremenjena, ko pa jo utrgate na vrtu, pa skupi pade že na poti do kuhinje?

tako je tudi z rožami: Lidlove, Hoferjeve zdržijo, ker so dejansko okamenele, tko kot da bi bile namočene v neko snov, ko jo črpajo, vase spravijo ‘plastiko’, ki jih drži pokonci in kao žive tako dolgo kot pravite. Strup.

Če bi bil strup, bi rože z njim uničili, ne pa jih ohranjali žive.

Roža je lepa le dokler je živa.

Solato primerja z rožami. To bo to. TO BO TO. Svašta mon prenese, očitno.

Jaz kupim v Tušu mini nageljne in mi zdržijo tudi 1 mesec na grobu. Tam včasih še vode zmanjka, ampak ti nageljni so res trpežni. Medtem ko so razni tulipani dosti manj trpežni, jaz to ne kupujem.

Jaz velikokrat kupim…da si polepšam dan ali da odnesem na grob. Kupovala le v Lidlu in cvetje zeloooo različno zdrži. Včasih se v dveh dveh glave vrtnic povesijo, včasih zdržijo cel teden. Edino cvetje, ki me pri njih še ni razočaralo, so gerbere. Aja, pa pri vrtnicah je bilo ponavadi tako, da velike vrtnice zdržijo dlje časa, kot tiste manjše in krajše…

Kako praviš, da jih daš v vročo vodo. Ali se hecaš? Zakaj vendar bi dajal šopek cvetja v vročo vodo .


Jaz sem tudi gledala kot tele nejeverno, ko mi je cvetličarka to svetovala, pa je vendarle res. Čimbolj vroča naj bo, pa čisto malo, par cm.

New Report

Close