Najdi forum

če to niso veze….!!!

Pozdravčki!

Nekaj me zanima: prijatelj je dobil službo v eni kar dobro stoječi firmi in ko sem ga vprašal, kako je prišel do te službe, glede na to, da ni bilo niti razpisa, je rekel, da je vse šlo po hitrem postopku, včeraj so ga poklicali, danes že dela bla-bla. Iz tega (“po hitrem postopku”) predvidevam, da mu je uspela služba le preko veze. Kako vi tolmačite to gesto: po hitrem postopku?

Če to niso bile veze, potem je res imel neverjetno srečo, vendar vem, da so bile veze, drugo ni moglo biti.

Sicer nikoli ni bil dober učenec, nikoli se za nič ni trudil, preko javnih del še nikoli ni delal, kar je dosedaj delal, se sploh ni rabil pretegniti oz. kaj dost razmišljati ali govoriti, niti ene prošnje ni napisal oz. poslal, zdaj pa še dobi sanjsko službo.

Ja, to me boli, ker sem jaz pravo nasprotje prijatelja. Trudim se že celo življenje, imam tudi dobra priporočila in čepim doma. On pa s to službo, ko je že itak bolje živel kot jaz, saj ima bogate starše. Zato me boli in sem tud nekoliko nevoščljiv.

Bo mogoče bolje, da se ne bom več trudil in mi padne kakšna služba “po hitrem postopku”?

Kaj menite o vsem tem?

Kakšen je pa izobrazbeni profil enega in drugega?

oba imava isto izobrazbo, če si to mislil, niko!

Ne verjamem, da bi nevoščljivost in lenarjenje kaj prispevala do službe po hitrem postopku. Bogati starši ja. Zveze so vedno obstajale in vedno bodo.

Potrudi se, da boš nekoč lahko po hitrem postopku zrihtal službo svojemu otroku.

Pa kje ti živiš? Kako pa misliš, da se danes pride do dobre službe? Samo preko vez. Javni razpisi so zgolj formalnost, itak se pa povsod že vnaprej ve, kdo bo delovno mesto tudi dejansko zasedel.

Zbudi se. Življenje ni potica.

ja, in če nimam denarja oz. veze, se lahko pišem v rit oz. zgnijem na tem svetu, ne?

toliko bolj me to vse razjeda. zakaj potem naj živim, čevem, da bom do konca življenja v bedi? nima smisla,,,,raje zdaj takoj napravim samomor, pa ni več skrbi…in pol se naj joče moj kolega.

vse te ljudi sovražim, ki so na tak način prišli do službe in ljudi, ki so jim uredili. itak imajo takšni več denarja, pol pa še dobij povrhu sanjsko službo…upam, da se bo cvr v peklu.

No no no, ne bodi tako sovražno nastrojen. Pa ni čisto tako. Da se dobit za začetek tudi eno manj dobro službo. Tako, da si lahko pridobiš nekaj delovnih izkušenj. Poleg tega na delovnem mestu spoznaš mnogo ljudi, tako se v bistvu ustvarjajo nove zveze. Samo, če boš ti s takim negativnim odnosom hodil pred ljudi, te ne bodo kaj prida šmirglali.

Kmet: nehaj se že enkrat smilit sam sebi in se pač sprijazni s tem, kar ti je ponudilo življenje. Hotli smo kapitalizem, zdaj ga pa imamo. In ja, vse dobre službe se delijo na podlagi takih in drugačnih zvez, pa če boš ti naredil samomor ali pa ne.

saj jaz sprejmem službo tudi z nižjo izobrazbo, a včasih je ravno to problem, da tega ne odobrijo.

nisem nič kriv, da sem iz siromašne družine in da ne pridem do niti slabe službe. sem pa kriva, da sem bil celo življenje priden bolj kot kdorkoli, npr. ta moj kolega, mar si to zaslužim, da tako pometajo z mano? kako ne bi bil besen in žalosten, ko vem, da prijatelj tega sploh ni zaslužil?

sem mar res edini v tej prkleti sloveniji, da sem dober kot angel, gre pa mi vse narobe..msilim to, da ne dobim službe?

enostavno ni fer in bi najraje nekaj ušpičil, da bi kolega dobil odpoved.

sicer ne bom nič tazga napravil, taki prasec pa res nisem, včasih pač govori moj bes, ker enostavno ni fer in ni fer. tega si res nisem zaslužil. kako se potem naj sprijaznim s tem, da mi bo še v bodoče tko hudo, da se ne morem preživljati. žal pa sem na takem koncu sloveije, ko je najhujša kriza gede zaposlitve, pa še s to mojo izobrazbe, kar vam zdaj ne razkrijem. pa še študiral bi rad, a čemu—-da bom spet doma?

ni fer in me to boli, zelo, zlasti ko vidim, kako drugim uspeva, ki sploh niso angeli in se niso rabili niti malo raztegniti, da dobijo (sanjsko) službo. ja, boli me neznosno.

nekaj vez, vplivnih ljudi poznam, ki pa mi vseeno ne vejo ali nočejo pomagati ali pa pomagajo površno, tako da sem spet doma. denarja pa nima, da bi koga podkupil.

poznam ljudi, ki delajo v državni službi in se drogirajo. bom jih pač prijavil, ker so mučkaroši, zločinci in si taki ja ne zaslužijo nopbenega dela.

da profesor gre s travo napušeni predavati? ali nafiksani dela na občini?

prosim vas lepo.

nisem maščevalen, a če gre meni slabo po krivici, pa bom verjetno napravil, da še njim zagrenim življenje, p a bomo vsaj malo “kvit”, saj moja duša bo olajšana.

poznam še reševalca iz vode, ki se drogira. bi vi takemu dovolili delati? pa da je reševalec iz vode, prosim vas lepo? a koga takega ne bi prijavili. njemu je treba rešiti življenje, ne pa da tak rešuje komu drugemu. pod vplivom drog bo lahko še kaj zagrešil in še ubil ponesrečenca. kaj pravite na to?

vem, da je marsikaj nepravično, a ko pride do takšnih viškov, pa verjetno ne bom tijo.

kaj bi vi prav v tem primeru? bi res dovolili delati takim, ki imajo zlasti resno odgovorno delo? no weay…bom še o vsem tem dobro razmislil, a križem rok ne bom sedel…mogoče bi se zat prav meni sprostilo kakšno delovno mesto.

žal sem že prisiljen, da dajem take izjave, drugače že ne vem priti do pomoči ali dobrih idej kako do vsaj neke službe. da bi delal za nedoločen čas, lahko pozabim. zame pa to ne predstavlja stabilnega življenja, ko ne vem, kako si bom jutri kupil kruh. kako potem naj planiram družino? moji ženi, ki je prav tako nezaposlena že tika-taka biološka ura in si nadvse želiva otroka, a kako, če še sebe ne moreva vzdževati, svojemu otroku pa menda želiš le najbolje!
nekdo mi je rekel, naj gre roditi, da dobi otroški dodatek pa še nek denar za otroka-pa menda ne bo samo zato rodila? ko pa mine to, da ti dajo denar-ne vem-center za soc. delo ali kje, kaj pa potem? če bi se poročila in bi bil en zakonec zaposlen, drugi že tak ne bi dobil socialne podpore. in če bi imel npr. le 80000 sit plače kako naj iz tega plačujem vse stroške (vzdrževanje hiše, žene, otroka, računi…) lahko si mislite, da nima niti avta, kar je spet ena slabost pri iskanju službe. ja kako pa naj živim? še do kredita ne morem priti, če delam npr. preko javnih del ali le za dločen čas.

kako naj živim nrmalno? ne da se. zakaj potem ne bi pomislil na samomor, da se rešim vse te bede? čeprav je samomor greh, saj sem katoličan.

dober, pošten in inteligenten čovek sem od vedno in si res ne zaslužiim tega.

potem pa mi še vi napišete, da življenje ni potica ali kaj in “halo, kje živim”. očitno živim bolj na realnih tleh kot vi, ki vam gre tko dobro. kolikor prihodkov imam v 1 mesecu, 200 €, zmanjka že v nekaj dneh.

pol pa mi pomagajte vi, csak mi naj pošlje npr. 5 € in me ne boste imeli na vesti, da sem zaradi vas in drugih umrl, kajti to bi vse napisal v poslovilno pismo in oporoko.

vi pa kar uživajte naprej, če mi že nočete pomagati, egoisti.

vse to pa seveda ne velja za vse-vas, vendar ste me eni tu na forumu še bolj užalili in mi dvignili sladkor, da mi je slabo postalo.

lp

saj jaz sprejmem službo tudi z nižjo izobrazbo, a včasih je ravno to problem, da tega ne odobrijo.

nisem nič kriv, da sem iz siromašne družine in da ne pridem do niti slabe službe. sem pa kriva, da sem bil celo življenje priden bolj kot kdorkoli, npr. ta moj kolega, mar si to zaslužim, da tako pometajo z mano? kako ne bi bil besen in žalosten, ko vem, da prijatelj tega sploh ni zaslužil?

sem mar res edini v tej prkleti sloveniji, da sem dober kot angel, gre pa mi vse narobe..msilim to, da ne dobim službe?

enostavno ni fer in bi najraje nekaj ušpičil, da bi kolega dobil odpoved.

sicer ne bom nič tazga napravil, taki prasec pa res nisem, včasih pač govori moj bes, ker enostavno ni fer in ni fer. tega si res nisem zaslužil. kako se potem naj sprijaznim s tem, da mi bo še v bodoče tko hudo, da se ne morem preživljati. žal pa sem na takem koncu sloveije, ko je najhujša kriza gede zaposlitve, pa še s to mojo izobrazbe, kar vam zdaj ne razkrijem. pa še študiral bi rad, a čemu—-da bom spet doma?

ni fer in me to boli, zelo, zlasti ko vidim, kako drugim uspeva, ki sploh niso angeli in se niso rabili niti malo raztegniti, da dobijo (sanjsko) službo. ja, boli me neznosno.

nekaj vez, vplivnih ljudi poznam, ki pa mi vseeno ne vejo ali nočejo pomagati ali pa pomagajo površno, tako da sem spet doma. denarja pa nima, da bi koga podkupil.

poznam ljudi, ki delajo v državni službi in se drogirajo. bom jih pač prijavil, ker so mučkaroši, zločinci in si taki ja ne zaslužijo nopbenega dela.

da profesor gre s travo napušeni predavati? ali nafiksani dela na občini?

prosim vas lepo.

nisem maščevalen, a če gre meni slabo po krivici, pa bom verjetno napravil, da še njim zagrenim življenje, p a bomo vsaj malo “kvit”, saj moja duša bo olajšana.

poznam še reševalca iz vode, ki se drogira. bi vi takemu dovolili delati? pa da je reševalec iz vode, prosim vas lepo? a koga takega ne bi prijavili. njemu je treba rešiti življenje, ne pa da tak rešuje komu drugemu. pod vplivom drog bo lahko še kaj zagrešil in še ubil ponesrečenca. kaj pravite na to?

vem, da je marsikaj nepravično, a ko pride do takšnih viškov, pa verjetno ne bom tijo.

kaj bi vi prav v tem primeru? bi res dovolili delati takim, ki imajo zlasti resno odgovorno delo? no weay…bom še o vsem tem dobro razmislil, a križem rok ne bom sedel…mogoče bi se zat prav meni sprostilo kakšno delovno mesto.

žal sem že prisiljen, da dajem take izjave, drugače že ne vem priti do pomoči ali dobrih idej kako do vsaj neke službe. da bi delal za nedoločen čas, lahko pozabim. zame pa to ne predstavlja stabilnega življenja, ko ne vem, kako si bom jutri kupil kruh. kako potem naj planiram družino? moji ženi, ki je prav tako nezaposlena že tika-taka biološka ura in si nadvse želiva otroka, a kako, če še sebe ne moreva vzdževati, svojemu otroku pa menda želiš le najbolje!
nekdo mi je rekel, naj gre roditi, da dobi otroški dodatek pa še nek denar za otroka-pa menda ne bo samo zato rodila? ko pa mine to, da ti dajo denar-ne vem-center za soc. delo ali kje, kaj pa potem? če bi se poročila in bi bil en zakonec zaposlen, drugi že tak ne bi dobil socialne podpore. in če bi imel npr. le 80000 sit plače kako naj iz tega plačujem vse stroške (vzdrževanje hiše, žene, otroka, računi…) lahko si mislite, da nima niti avta, kar je spet ena slabost pri iskanju službe. ja kako pa naj živim? še do kredita ne morem priti, če delam npr. preko javnih del ali le za dločen čas.

kako naj živim nrmalno? ne da se. zakaj potem ne bi pomislil na samomor, da se rešim vse te bede? čeprav je samomor greh, saj sem katoličan.

dober, pošten in inteligenten čovek sem od vedno in si res ne zaslužiim tega.

potem pa mi še vi napišete, da življenje ni potica ali kaj in “halo, kje živim”. očitno živim bolj na realnih tleh kot vi, ki vam gre tko dobro. kolikor prihodkov imam v 1 mesecu, 200 €, zmanjka že v nekaj dneh.

pol pa mi pomagajte vi, csak mi naj pošlje npr. 5 € in me ne boste imeli na vesti, da sem zaradi vas in drugih umrl, kajti to bi vse napisal v poslovilno pismo in oporoko.

vi pa kar uživajte naprej, če mi že nočete pomagati, egoisti.

vse to pa seveda ne velja za vse-vas, vendar ste me eni tu na forumu še bolj užalili in mi dvignili sladkor, da mi je slabo postalo.

kolega, ki je prišel do službe “po hitrem postopku” bi si lahko kaj boljšega, prepričljivejšega izmislil oz. se zlagal..

bi ni v mojem primeru tega kolega direktno vpršali, če je to delo dobil prek veze, glede na to, da mu ne verjamem to-hitri posotpek. a ga naj vprašam? itak se mi bo zlagal, šrasec. pa sploh ga več ne s,matram za kolega, ker dokler ni bil službe, me je klical x krat in se mi jokal, pritoževal, zdaj pa ko mu gre ok, pa me niti ne pogleda. vas to ne bi prizadelo?

lp.

lp

Kolega na tvojem mestu ne bi spraševala, če je dobil službo preko zvez. Iz vsega, kar si napisal, bi ga v primeru negativnega odgovora obtožil, da laže. Če bi ti pa pritrdil, bi v trenutku slabšega razpoloženja zlil gnev tudi nanj… In kar je ob tem najbolj brezupno: tudi odleglo ti ne bi.

Če si res priden in prizadeven, kot pišeš, potrebuješ predvsem optimizem in zavedanje, da ti zadovoljstvo lahko daje tudi tisto, kar že imaš. Vsega pa itak nima nihče.

Dobro jutro!
Če ga imenjuješ prijatelj, kolega….sošolec….potem super. Kako pa misliš da potekajo veze??? Če si nekomu nevoščljiv, če iščeš povsod krivico….te nihče ne bo imel za prijatelja, torej ti tudi pomagati ne bo želel.

Veze niso kar eni strici, ki jih pokličeš samo, ko kaj rabiš. Veze so prijatelji, sorodniki in znanci, katerim ti nekaj pomeniš, so zate pripravljeni zastaviti svojo besedo.

Torej, če bi ti bil res tak pošten in dober človek, nebi imel s tem “prijateljem” težav. Če bi imel ti do njega srugačen odnos, kot predvidevam, da ga sedaj imaš, bi mu lahko mirne duše rekel: prijatelj, poznaš me, veš, da sem priden delavec, na sem pameten in pripravljen sprejeti zahtevno delo, zato te prosim, če se pozanimaš, če je tudi zame kaka služba v vašem podjetju, mogoče lahko zastaviš besedo zame…lahko samo svetuješ, kaj napisati v prošnjo ali pa mogoče lahko samo omeniš, da imaš prijatelja, ki bi bil dober delavec……
Seveda se za vsako uslugo pričakuje vračilo….ampak, tako pa postanemo prijatelji…da si pomagamo, si zaupamo in držimo skupaj.
Če ti nekomu narediš uslugo, ti jo bo on naslednjič vrnil-seveda, po svojih zmožnostih.

In ljudje pravijo, bolje je, da si prijatelj z vratarjem in čistilko (tajnico) kot pa z direktorjem)….čeprav tudi z direktorjem ni slabo imeti “dobrih odnosov”.

Če si ti dober do ljudi, bodo tudi oni do tebe in brez slabe vesti boš lahko prosil prijatelje in znance za pomoč, ko boš v stiski….vendar samo, če boš ti znal biti -PRIJATELJ!

Daj ne ga srat. Sem v enaki situaciji kot ti, pa nisem drugim “fovš”, če se znajdejo.Pa se daj še ti.Če pa samo doma visiš, pa res ne bo nobenega eura. Za preživet se že najde, ne redno,pa malo po stran.Če pa želiš delat samomor, ga zdaj naredi, da ne bo treba nam brati takih izlivov. Če bi jaz tako razmišljala potem bi že zgnila na drevesu al kje drugje.A ti pridem pomagat štrik držat. Kdor grozi s samomorom ga je bolj redko naredil, 5 evrov pa ti ne dam, ker moram za njh delat eno uro. Mi jih boš dal ti, če ti držim štrik eno uro – plačilo vnaprej.Pa to ni res, eni bi sam še jamral. Mene samo flet stane 400 evrov,dobim jih pa 200. A zdaj naj se grem pa kar vesit ali podobno, ne ne grem. Zanalašč ne, konec koncev druge šanse ne bo.

Besedi “prijatelj” in “nevoscljivost” ne gresta skupaj, o tvoji domnevni “izobrazbi” pa le to – tvoj nick in domisljija v kombinaciji z besednim zakladom pove vse.

eh kaj češ favšarija je že itak splošno znana lastnost Slovencev. Aja kmet, dej povej kdaj misliš delat tisti samomor, da ti forumovci skupaj kupimo novi štrik, da se ta stari ne bo strgal?

by

Namesto jamranja, kako je svet krivicen in kako se brez zvez pac nic ne da, je mnogo bolj koristno razmisliti, kaj clovek vseeno lahko stori zase, da bi v zivljenju uspel. In marsikaj se da- tudi brez ” zvez “, vendar se je treba potruditi in traja malo dlje kot z zvezami.

Tudi v Sloveniji obstajajo ljudje, ki so uspeli priti do zelo dobre izobrazbe in napravili uspesne kariere ter prisli do dobrih dohodkov brez ” zvez ” in ne na racun drugih.

Torej – da se, vendar pot ni niti kratka, niti lahka.

Malo sem preletela celo kačo, vendar me je minilo, da bi brala bolj podrobno, ker vidim, da večini tukaj gor niso jasne osnove.

1. Službe so in do njih se da priti brez vez. To vem iz prve roke, ker posredujem za mnoge delodajalce, ki obupno iščejo delavce.

2. Veze absolutno so pomembne in nam lahko v življenju marsikaj olajšajo, pomagajo, omogočijo ipd. AMPAK!!! Za mrežo svojih “vez” je treba delati in jo graditi ter vzdrževati vsak dan. To je igra dam-daš. Gre za medsebojno pomoč dveh, ki si medsebojno zaupata. Skratka, zaupanje je tukaj bistvo. Pameten človek ne bo nikoli priporočil nekoga, o katerem nič ne ve ali celo ve, da je nesposoben. Ker bo tako sam sebi naredil slabo uslugo, saj je s priporočilom zastavil svoje ime.

Torej, namesto da jokaš, kako nimaš vez, jih raje začni načrtno gradit. Ti povem iz svojih izkušenj, da se da. Starši mi niso za popotnico dali ničesar, ampak sem bila vztrajna na mnogih področjih in danes poznam in lahko pokličem ljudi, ki so zelo vplivni. Predvsem pa je pomembno to, da tudi oni lahko pokličejo mene in lahko kaj storim za njih. Skratka, začni razmišljat kaj ti lahko storiš za druge in ne kaj drugi zate. To bo potem prišlo samo od sebe.

V. – odlicno napisano! Saj ravno to sem v glavnem hotel tudi sam povedati.

Službo se da dobiti tudi brez vez. Pika. In se jo da tudi zamenjati brez vez. Samo ne čez noč in vsekakor ne s takim pristopom, kot ga ima kmet. Če s takim odnosom hodiš na morebitne razgovore in v takem tonu pišeš prošnje, boš še presneto dolgo čepel doma. In verjemi, tudi jaz imam 2 polna fascikla poslanih in zavrnjenih prošenj, zdaj pa službo, ki mi je všeč in sem jo dobila čisto brez vez. Res da je trajalo več kot pol leta, ampak vseeno. Torej se da, ampak brez muje se še čevelj ne obuje.

Lp, Vijolica

zakaj sem jaz doma že 2 leti, moj znanec pa že 10 let?

nismo vsi s tistega konca slo, kjer se da hitro dobiti job. pri nas, kjer sem jaz, je to žal tko, pa kakorkoli se trudiš.

ne bodite omejeni le na lj ali na vaš kraj, bodite globalni, rešujte globalni problem.

sicer pa kdo je rekel, da s takim pristopom pišem prošnje in hodiom na razgovore? vse zblefirate, povečate, si mislite svoje, iz muhe delate slona.

vprašal sem le kaj si mislite na takšen odgovor, da je job dobil po hitrem postopku. s tem stavkom mi je bio takoj jasno kako je prišel do službe, žalostno pa je to, da mi je kolega in mi ni mogel zaupati resnice, vsaj lagal bi lahko prepričljivo..na pa “po hitrem postopku”.

come on!

New Report

Close