Med.Over.Net

Starševstvo in vzgoja

bruhanje in driska

Default avatar

tina

Že cel teden se borimo proti bruhanju in driski. Najprej je zbolel sin, nato jaz, danes pa kaže vse znake še hči.
Morda veste ali razsaja kakšen virus in nas je več ali smo se pač okužili.
To traja cca 4 dni potem pa je dobro.
lp
Default avatar

Posavka

Če traja le 4 dni, po moje ne bo panike. Veliko pijte!!! Da ne bo dehidracije, še posebej otroci.
Za drisko pomaga tudi Linex, pa lahka hrana...
Če pa se slučajno ne ustavi, le k zdravniku.
Če pa razsaja kak virus, ne bi vedela.
R.
Default avatar

gal

TUDI PRI NAS SE DOGAJA,PA ŠE T 38,39
Default avatar

AnaM

Svakinja me je tudi klicala, da so celo noč bruhali.
Iz katerih krajev ste?
Anam Grosuplje
Default avatar

tina

Ne iz Ljubljane. Zanimivo pa je to, da nismo bili niti v vrtcu niti kje drugod ker je bil sin operiran na kili smo se "cajtali" doma. Pa smo "fasali" in virozo in zgleda da še trebušno virozo.
Kar vleče se in vleče upam da bomo za par dni vsi dobri. Sem klicala domov pa je naša tamčkana že boljša.
Default avatar

timea

mojega moža zvija že 3 dni, jaz in hči (19 mesecev) sva zaenkrat OK. zdravnica pravi, da je virus (smo iz ljubljane).

otroček naj zadosti pije, mi smo pred enim letom zaradi tega že pristali zaradi dehidracije na infekcijski in bili 2 dni na infuziji. ni bilo prav luštno.
Default avatar

mijap

Tudi na Štajerskem razsaja nekaj podobnega. Prinesel je mali iz vrtca (verjetno), bruhal je dva večera zapored, pol pa smo bili na vrsti (vsako noč eden) jaz, mož, babi, dedo, pa še 3/4 babičine žlahte, ki jo je ravno tisti dan obiskala, ko je bila že "okužena", ne pa še bolna. Sedaj pa imamo prepoved približevanja žlahti:)). Mi smo jo še kar dobro odnesli, saj je pri nas hitro minilo, bolj hudo je bilo pri starejših.
Default avatar

Višnja

Pri nas- okolica Lj. smo dobili virus vsi- tastarejši ga je prinesel iz vrtca, nato sva čez tri dni fasala midva z očijem, nato babi, tamali, na koncu še dedi. Skratka, vsi v familiji. Pri nas ni bilo nič hudega. Pri vseh je trajalo en do dva dni, potem pa je bilo že ok. Je pa zadeva zelo nalezljiva.
Veliko je treba piti, ampak vem, da ne paše. En dan ne moreš dati sploh grižljaja v usta, vse ti smrdi. Glede pijače pa se je treba potruditi.
Pa čimmanj viroz želim!
Višnja
Default avatar

PETRA

Dobrodošli v klub!Isto dolbili virus iz vrtca.Ta prvo 2 dni bruhanje,potem 3 dni driska,zdaj pa sta na vrsti babi in ati.Zoprna zadeva.Pri nas goltamo Linex,medicinsko oglje in glodamo prepečenec.Upam,da bo kmalu bolje!