Ženski in Moški čvek

idealni moški

Default avatar
Kako vi razumete stavek, da idealnega moškega (za oženit) ni, da takega naredi komaj ženska (prava, seveda) ....?

Primer, ko dekle, pri poznih 30, situirana, izobražena, športnica, postavna, samostojna...točno ve, kakšen naj bo, pa ga ne najde?

no...če počaka, da se prva runda poročenih razide:) ...tam je kar nekaj materiala, ki iščejo pravo žensko, ker jih je prva "zašuštrala":)))
Default avatar
Prava ženska je res v pomoč kreaciji moške osebnosti.

Jaz osebno podpiram sistem Rugelj- pomoč pri osvobajanju moških iz nekompatibilnih zakonov z neko šolo v pomoč ženskam, da znajo "razbijati" take zakone.

v bistvu je škoda časa za čakanje

povdarjam pri kompatibilnosti interesov pod 50%.

pri kompatibilnosti nad 50% lahko iščeš polovico razlike drugje
primer:
kompat. 70% , razlika 30%, polovico razlike 15% je kompromis, 15% iščeš drugje.

pika.
Default avatar
Za vse zakonske in partnerske težave sta kriva brata Grimm, Andersen in njim podobni. Svet sta zajebala predvsem s tem, da niso nikoli bili napisani drugi deli Pepelk in Trnjulčic.
Default avatar
Bravo Boom, res je, zmeraj se je zaključilo .... "... in srečno sta živela do konca dni" ... in nikdar ni bilo povedano, kdaj je bilo pri njiju "konec dni" ??!! :-)))))
====================================================
Tudi glavni dobitki so največkrat samo ... zadetki! (R.K.)
Default avatar
Ah, idealnega moškega, idealne ženske, idealnega človeka … tako kot jaz razmišljam, ni in ne more biti! Idealizira vsak človek zase, zato ideali niso za vse enaki? Se motim, če pravim, da je za žensko, ki je bila vse življenje pretepana, zaničevana, nad katero je bil izvajano nasilje potem idealen moški tisti, ki ne dvigne roko nadnjo ???? In če je za tistega moškega, ki nikoli v življenju tja do petdesetega leta ni imel ženske idealna ženska tista, ki se je ob njem ustavila in se odločila z njim iti naprej ?? Idealiziramo nekaj, kar si močno želimo ali idealiziramo tisto, kar imamo, a nimamo v dovoljšnji meri?

Bog ne daj idealnega moškega, samo bog ne daj. Potem bi bila prikrajšana za vse tiste male drobnarije, v katerih zdaj sem in tja poiščem razlog, da malo "maltretiram" gospodarja, da izvajam malo "nasilja", če je štunfi vrženi tja v kot, pa se "stulim", če je štedilnik ves od masla, ko si cvre jajca, pa se spet "stulim", idealni moški bi namreč vzel pokrovko, ane ? Res, bog me obvarji idealnega moškega … moje življenje bi bilo sila pusto in nemogoče !!! )))))))))))
Default avatar
Hm ideal,idealno,idealn itd..jaz sam na neidealne nabašem,pa sem tako idealna:)
Default avatar
Ja sej, Monica, tisti imajo svoj ideal in to si ti ? :-))))) Jaz nisem idealna na prav popolnoma nobenem področju, nikjer ne izstopam v plus, ampak, me ma moj gospodar menda prow za idealno ???? Jasno, dokler ne zaženem vika in krika ... za to in za ono, takrat se pa hitro spomni, kje hudiča da me je prav mene staknil ??? :-)))
Default avatar
res dobro.

s teboj živet in umret. "kje si te bla, da te nism našu?" takrat .
Default avatar
Oh, kje si ti hodil, da me nisi uzrl !!:-))))
Default avatar
Ampak, čist se mi pa tak dozdeva, da itak hodiva drug ob drugem ?:-)))
Default avatar
Partnerja se morata med sabo čim bolj spoznavati,se pogovarjati ter odkrivati značaj drug drugega.To lahko pri nekaterih,ki so zaprtega tipa,lahko traja zelo dolgo.Partnerja pa si v bistvu spoznavata celo obdobje ko sta skupaj in odkrivata karte na temeljih zaupanja ,ljubezni in spoštovanja.
Default avatar
ta prava monica....spet nisi razumela, škoda...

...pravega naredi komaj ženska!!!! (prava, idealna;))

Je pa res problem, če same že na pol obdelane dobiš, potem se je treba kar bolj matrat...pa če je prestar, se ga tudi ne da več z ničemer prepričat, da so ženske lahko tudi drugačne (od njegovih prejšnjih)

marija(1), ti pa si idealno predpostavko vzela preveč dobesedno. Nisem jaz imela v mislih, da moški postane ženska(popoln).....

ob pravi(pametni) ženski, se on počuti pravi (pameten, idealen) moški!...

četudi to pomeni, da ta prava ženska reče: dragi, tako pa ne gre več naprej, da vedno puščaš zobno pasto na lijaku!! (in skrbno počisti lijake, ter pospravi njegove nogavice....;)...ga udari po riti in ga strastno poljubi, ter podrgne s svojo nogo visoko po njegovi kosmati...nogi:)))))
mar nebi ob taki ženski bil vsak ponosen in idealen moški??
Default avatar
Menda ne boš trdila, da takega nabildanega, z nabildano denarnico ženska naredi?!?:-)))
Default avatar
Nikakor in ne verjamem v take zadeve, ker bi po tej sila sila prijetni opazki in seveda najbrž za oba najbol primernem zaključki debate (v postelji ali na tleh ali v garaži, ali na robu banje ali kjerkoli že ...:-))) še vedno jaz tista, ki bi pobirala za njim in spravljala s poti, še vedno bi bila jaz tista, ki bi čistila štedilnik etc.etc.etc. in sila prijazno se ne morem vsak dan ob enih in istih kiksih držati in izkoristiti zadevo v svoj prid, ker se to lahko obnese enkrat, dvakrat,trikrat, četrtič bi pa čisto zares že bil čas, da .... ta idelani moški začne misliti tudi drugače, kot tako: "Eh, malo bo ponergala, potem jo bom obdelal, pa bo zadeva spet v redu, še sitnariti ne bo imela časa!" Nak, se imam tudi sama sebe malo rada ... :-))))))) Ne, nisem vzela zaresno, saj si prebrala do konca, ali ne ?
Default avatar
problem je, da ženske hočete biti in igrate zadnjo rezervo v družini,
to vam ni potrebno.

v bistvu je denar vse zaje....,
Default avatar
menim, da tudi takšnega naredi ženska, v bistvu se sam naredi zaradi ženske,če greš še dalje zaradi pi*ke.
Default avatar
nabilda se zato, da je bolj samozavesten ...samo takim gre potem vse v mišice in glava ostane prazna....če je nabildan prej, kot bogat!

drug primer je bogat, pa potem nabildan....tega je bogatega naredil ata, nabildal se je pa, ker si je moral spet dobiti samozavest, saj ve, da v življenju ni še čisto nič naredil sam...

tretji primer, po poroki postane bogat in nabildan: ker za vsakim uspešnim moškim stoji uspešna ženska (hrvatič je zame uganka-ali je pa kradel)...je obogatel, ker pa potem, ko si bogat, lepoto lahko kupiš, se on nabilda, ona shujša do kosti in pregorevata v savnah, jacuzzijih in na masažah....

Taki, ki imajo denar in so še lepi, že kar po pravilu nimajo sreče v ljubezni...pa smo spet na začetku pravljice: vsega pač človek ne more imeti (no, razen princ Charles, samo mu je uspelo komaj v drugo-je pa mladost šla:)-aja..on ni lep:)))))))
Default avatar
marija(1) jaz pač nisem imela v mislih, da je ženska njegova hišna pomočnica in še noge daje skoz narazen, kadah se njemu vzdigne:)

Predvsem je bilo mišljeno začetno vprašanje, za najti pravega in ne, kakšen je pravi ali idealne. Ideale in pravila ima vsak svoja....ljudje smo si različni.

primer ki meni vse pove: zakonski par, mlad, otroci, na ven, idealen zakon, vendar ona vedno žalostnega obraza, vedno nezadovoljna, vedno užaljena (gremo domov, dovolj si popil, grdo hišo imamo, tvoja mama je najslabša, moji so super, pa ne tja, pa ne tako....vse narobe). Mož deloven, vendar izkoristi vsako priložnost, da kidne, da gre s prijatelji, si najde take hobije, da je sam...pridno dela cele dneve, na vsaki žurki se ga napije, ko ona sili domov, je ne jemlje resno, se ne zanima veliko za otroke, imajo star avto...)
Žena nesrečno umre. Vdovec si najde drugo(ona njega;)) On postane drug človek: vesel, priden, skrbi za svoje otroke, sprejme njene, na zabavah popije kak kozarček in sam reče dovolj, tudi če ona še pogleda ne, povsod gresta skupaj, imata skupne hobije, hodita na sprehode, on gre tudi v družbo, vendar ne ostaja dolgo, se ne napije, začne se ukvarjati s športom, več dela okoli hiše, da sta skupaj s partnerko....in ta nova? odločna, dobre volje, pridna, seveda tudi resna...ampak, spoštuje njegove starše, sprejme njegove otroke, njegovo družbo, vključila se je tja, kjer je bil on rad in ga vključila v svoje življenje. Nikoli ne slišiš več prošenj, negodovanja. To sta pozitivna človeka. Moški je postal drug, četudi verjetno ni spremenil svojih navad, karakterja in še vedno pušča pokrov dvignjen ali hodi v posteljo z nogavicami....le njen odziv, odnos je drugačen, kot ga je imela prva. Mislim, da celo prej ni nikoli delal kaj po hiši, medtem ko ga je ta nova na lep način vključila v gospodinjstvo. Torej, ni bistvo v tem, da bi ženska bila sužnja....bistven je odnos, pogled na življenje....in roko na srce, ženska je kljub vsemu, močnejši spol:)
Default avatar
Ti bi morala delati kot socialna delavka,oz.višja svetovalka.
Default avatar
Najbolj zabavna mi je Boomova domislica o Pepelki 2 :)). Bi se skoraj sigurno pojavila pravljična NNNN v knjigi :).