Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vw ali mazda?

vw ali mazda?

?

Vsekakor Mazda RX7.

VW

Kaj čmo, takšni smo, takšno imamo.

Mazda vsekakor.

Za isti denar boš dobila več avtomobila. VW pride v poštev le, če si fanica te blagovne znamke. Ampak če bi bila, tega vprašanja nikoli ne bi zastavila:)

za isti denar dobim več golfa (avtomatsko klimo, šesto prestavo, potovalni računalnik in tempomat). lep mi ni ne en ne drug. vozila do sedaj tudi nisem ne enega ne drugega. za blagovne znamke mi dol visi, želela bi imeti čim manj problemov pri naslednjih 100.000 km ali 4 leta, karkoli bo pač prej prišlo.

Torej v vseh pogledih Vw. Naj dodam še to, da bodo servisi cenejši in VW bo na vrednosti manj izgubil, ker smo Slovenci nori nanj.

Ker so Slovenci nori na VW, ti bo zato ta bolje drzal ceno. Sicer pa so VW, vsaj ce sodimo po raziskavah Bilda, veliko slabsi avtomobiili.

************************************************************************************************** Your fifteen minutes are almost up. Mine have lasted a lifetime. (Denny Crane)

Živijo Zogica,

imaš kakšne link od Bilda? Ali morda veš v katerih lastnostih je VW slabši? Ker če se to nanaša na kakšne emisije CO2 ali kaj takega, me v tem trenutku, kljub moji ekološki osveščenosti, eno figo zanima.

Pobrskaj tale cvek. Pred kaksnimi petimi, sedmimi dnevi ga je nekdo pustil tukaj. Mogoce ce v brskalnik vtipkaj Bild. Ker jaz sem prav od tukaj sledila linku in prebrala te podatke.

************************************************************************************************** Your fifteen minutes are almost up. Mine have lasted a lifetime. (Denny Crane)

Ta link pa tudi mene zanima.
VW ponuja paleto avtomobilov različnih cenovnih razredov in verjetno tisti iz najnižjega res niso nevemkaj.
Tudi jaz nisem bila včasih navdušena nad VW, verjetno tudi zaradi njegove številnosti pri nas. Partnerjeva je obveljala in zdaj sem prav vesela, da je bilo tako. Že nekaj let pridno obračamo kilometre na števcu, avto pa še vedno teče kot urca in razen rednih servisov z njim ni nobenega stroška ali težav.

Vw, manj izgube na ceni in cenejsi servisi.

drugace pa sem se jaz med znamkami in modeli odlocala tudi glede na varnost, poglej malo crash teste, poglej koliko air bagov dobis ipd.

Ni pomembno biti popoln, pomembno je biti popolnoma to kar si.

praviš da si kupuješ Avto?- potem si kupi Renault ne pa lojtrski voz

http://www.avtomobilizem.com/modules/articles/?art_id=577

Evo, nasla.

Golfa sicer ni noter, ampak poglej si, kje so VW avtomobili. S tem, da lestvico delajo Nemci in ce bi lahko, bi svoje gotovo dali na vrh.

************************************************************************************************** Your fifteen minutes are almost up. Mine have lasted a lifetime. (Denny Crane)

Jaz enako lahko recem za svojega Italijana, ki ima ze spostljivih 18 let. In ga ne odpeljem na odpad, ker se nikoli ne pokvari. Nobenih stroskov nimam z njim. Ce se jaz kaj vprasam, so VW pri nas precenjeni. Da ima en Polo taksno ceno … In da jo ljudje tudi placajo. Mi pac ni jasno.

************************************************************************************************** Your fifteen minutes are almost up. Mine have lasted a lifetime. (Denny Crane)

Renault, tole z lojtrskim vozom je pa res dober protiargument.
Kar se tiče Renaultov – kako so to udobni avtomobili!!! Kar pogrezneš se vanj. A kaj, ko te na daljši vožnji boli prav vsaka kost in imaš udobja vrh glave. Da ne govorim o najpomembnejšem pri avtomobilu – motorju. Kar nekaj lastnikov Renaulta poznam, ki so bili redni gostje serviserjev že v prvem letu po nakupu avta. Pa cena servisa in rezervnih delov je tudi močno pretirana.
Kar se tiče Italijanov – hudo lepe avtomobile imajo, pa hitre tudi. Čudoviti so. Pri najinem Italijanu smo krepko financirali mehanika, slabe izkušnje pač. Pa požrešni so tudi. Pri nakupu avta je pač pomemben dejavnik poraba.
Še nečesa sem se spomnila – toče. Večina avtomobilov zmaličenih, naš VW nepoškodovan, na istem parkirišču. Ja, tudi trdota pločevine je različna.
Zdaj bom pa nehala, čeprav rada govorim o avtomobilih, ker smo jih že kar precej preizkusili.
VW ali Mazda? VW.

Tnx za link. Mazde 3 in VW golfa na lestvici ni. Kolikor je meni znano, imata Mazda 6 in Mazda 3 drugačne motorje, prav tako VW golf in lupo ali touran, tako da ne vem, kaj naj si mislim.

Italijanov in francozov nočem več. S prvim križi in težave, pa še znebiti se ga nisem mogla. Z drugim manj težav, znebila sem se ga z lahkoto za dobro ceno, vendar prepogosto majhne napakice, ki so mi pile kri.

V predstavo o družinski idili sodi hiša na robu mesta, goveja juha ob nedeljah, en razvajen otrok, mož s karjero in žena s službo, ter VW pred bajto. Ker sem v preteklosti glede jedilnikov, možev, služb in avtomobilom že dovolj eksperimentirala, se mi zdi, da se bom v kratkem važila z novim golfom.

Tnx za debato.

Še vseeno si lahko premisliš. Mazdin motor te ne bo izdal to pa je edino pomembno pri avtu in naredila boš lahko na tisoče km. Pa tudi varen avto je.

Ocitno je o golfu se dolgo sanjala in tezko bi jo kdo preprical v kaj drugega. Pa verjetno tudi ni nas cilj, da koga prepricujemo.

************************************************************************************************** Your fifteen minutes are almost up. Mine have lasted a lifetime. (Denny Crane)

Verjetno ne en ne drug ne bosta slaba izbira, a osebno bi se odločil za Mazdo. Sicer vozim Toyoto (prej Peugeot) in lahko rečem, da kar se tiče kvalitete voznikovega okolja mi je bil Peugeot bolj “prijazen”. A me je žal tolikokrat pustil na cedilu, da mi je pomembno samo to, da ko pritisnem na gumb za vžig motorja, le ta vžge brez problema. Razni tempomati, 6. prestava senzorji za dež itd. ti sčasoma ne pomenijo več prav dosti. Pomemben je tudi odnos do stranke na servisu v garancijskem obdobju, ki je vsaj pri Toyoti odličen (pred iztekom garancije so mi sami poslali obvestili, naj se zglasim pri njih, da preverijo in po potrebi zamenjajo nedelujoče dele!). Če za servis plačam več ne vem in se sploh ne bom sekiral – sicer pa ponavadi to pravijo le tisti, ki niti ne poznajo dejanskih cen servisiranja. Nenazadnje pa je posledica priljubljenosti vW tudi ta, da jih veliko bolj pogosto ukradejo.
Skratka – pelji se z enim in drugim in se sama odloči.

Lep dan!

New Report

Close