Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Krnsko jezero

Krnsko jezero

Jutri se odpravljamo na Krnsko jezero, pa me zanimajo vaše izkušnje. Od kod je najlažji pristop, koliko časa traja tura, kako je tam (po slikah sodeč sicer čudovito!).

Gremo iz Ljubljane – čez Škofjo Loko, čez Vršič, čez….kje je najmanj ovinkov?

**************************************** (__/) (='.'=) (")_(")

ovinki so tako čez vršič kot čez baško grapo, ampak baška je še bolj huda (saj se reče “zabačen” prav zaradi bače). luštna pot je iz drežnice do krna in potem spust do krnskih, enkrat pa smo šli z lepene gor in šli čez krn dol na Drežnico. hoje je za toliko ur, kolikor ste sposobni, poglejte mal kakšen vodnik.

---------- le vent nous portera...

Poglej, če ti bo spodnja povezava kaj prav prišla.

Kaj čmo, takšni smo, takšno imamo.

Ojla,
meni je najljubša pot čez Škofjo loko, Kladje, Cerkno, Tolmin, Bovec, Lepena.Najlajži dostop (primeren tudi za otroke) je od koče v Lepeni. Večino časa hodiš po gozdu. Ko prideš enkrat gor je pa raj….

Najlepša hvala!

Vodnike bom seveda danes preštudirala, ampak vaši napotki mi bodo tudi v korist. Komaj čakam, da vidim ta gorski raj.

**************************************** (__/) (='.'=) (")_(")

Živjo, najboljša pot je čez Predil, tudi najmanj ovinkasta in krajša, kot čez Idrijo ali Vršič. Za Krnska jezera pa kot je že nekdo rekel, iz Lepene je luštna pot, mislim, da hodiš ok. 2 uri. Fajn se jemejte.

Hvala tudi tebi, bučka. Da greš čez Predil, moraš v Italijo, ne?

**************************************** (__/) (='.'=) (")_(")

Tako je, pelješ se čez Kranjsko goro in na mejni preod Rateče potem pa skozi Italijo do mejnega prehoda Predil. Potem se samo še spustiš v Log pod Mnagrtom in si v Bovcu.

Iz Lepene do krnskih je pa kar kaj več kot 2 uri, sploh če nimaš kondicije.

Je pa prijetna in varna pot tudi za otroke – bivša mulatjera iz 1. svetovne vojne.

priporočam pa da prespite v koči in se naslednji dan odpravite še na kako turo ali pa samo malo raziskujete okolico.

Če boste prespali je pametno rezervirat plac po telefonu že zjutraj.

New Report

Close