Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kdo placa poroko?

kdo placa poroko?

Kaksen je obicaj pri nas? Ali si stroske razdelijo starsi mladoporocencev ali placata mladoporocenca? Jaz trenutno zivim v drugi drzavi, kjer je obicaj, da placajo oboji starsi glede na delez svatov, ki so povabljeni. + da starsi placajo obleko, slikanje, vse vse vse. Me pa kar skrbi, kako bojo to sprejeli moji starsi, ker bo kar malo cudno izpadlo, da fantov delez placata njegova starsa, moj delez pa bom mogla sama placat (kar pomeni, da placa tudi moj fant, ker imava skupen racun). Groza me je

Kje pa živiš, če smem vprašat?
Jaz sicer nisem poročena, tako da konkretne izkušnje nimam, kar pa vidim pri ostalih, ki so se v zadnjih letih poročali, je zelo odvisno. Če so starši premožni plačajo “vse vse vse”, če pa niso, pa stroške krijeta mladoporočenca. v navadi je tudi, da je vedno več daril v obliki denarja ali vrednostnih bonov, tako da se nekaterim pač tudi strošek poroke povrne. sicer se povrne tudi v obliki daril, toda včasih se zgodijo dve mašinci za kofe, dva toasterja, …saj veš kaj hočem reči…

če tvoji niso premožni, bosta pač morala vidva sama kriti “tvoj” delež, kaj veš…morda pa bosta “vse vse vse” prevzela tast in tašča?!

Vedno mi je bilo grozljivo to, da starši MORAJO plačati poroko. Zakaj že? Saj se ti želiš poročiti in ne oni, in ti si poroko narediš bolj ali manj drago… torej? Meni edini logični sklep je, da si jo tudi plačaš sam. če želijo kaj primakniti toliko bolje, ampak da bi prevalil celo finančno breme na ramena staršev, ker je takšen običaj, pa mi je naravnost grozno.

Ampak vsak ima svoj odnos do staršev, denarja in vsega ostalega…

mi2 sva večino stroškov pokrila sama…le priči sta nam kupla prstane…vsaka priča na pol…oboji starši so pa nekaj malega partecipirali….

pri nas doma je bil glede tega velik kreg in kvarjenje pričakovanja lepega veselega dogodka…bolj na moji strani kot na sedaj moževi strani…

vendar sva za vse odločala sama in nisva pustila, da nam je kdo “solil pamet”

midva sva vse plačala sama. SAmo kosilo je plačal tast in nekaj za večerjo je primaknil moj ati.

Včasih so bili pri nas taki običaji, ampak tega ni več. Mislim, da si veliko parov sedaj sami plačajo poroko, starši pa pač prispevajo kolikor želijo. Seveda kakšni plačajo vse, kje si delijo.

Mislim, da je tudi bv pričakovat od staršev, da ti bodo plačali poroko. Ne moreš. Če so njegovi ponudili, da plačajo njihov del, lepo reči fantu, da pri nas tega običaja ni in da tvojadva ne bosta plačala deleža, če bosta kaj pritaknila ok, drgač pač ne.

Pač bosta plačala skupaj tvoj delež. Zakaj pa ne.

Končno je tako, če plačaš poroko sam je taka kot si jo želiš, čim so zraven starši potem hitro slišiš: Ja ta bend bo, saj ga bom jaz plačal, pa teta Jožica tud pride, saj bom jaz plačal.

Pa ko se meniš o poroki, si najbrž omisliš poroko, ki si jo zmožen financirati in ne računaš saj bodo itak starši plačali.

Samadva plačajta poroko iz skupnega računa pa ne bo nobenega groza!!!!
Saj ne morem vrjet kaj vse se pričakuje od staršev 🙁

kakor kje in kakor komu paše bi jaz rekla. Pri nama je bilo tako, da sta moja starša rekla, da bosta krila stroške ohceti pa sta daleč od tega, da bi bila premožna. Obleke sva si kupila sama, oz. možu jo je oče, slike na občini sta plačala priči, poroko je fotografiral najin prijatelj, filme sva kupila sama. Sicer sva pa gledala na to, da ne bi ustvarjala nepotrebih stroškov, spustila sva aranžma na avtu, s katerim sva se peljala, imeli smo samo mašno recimo. Aja, šampanjec sva tudi kupila sama, obložene kruhke po cerkvenem obredu pa je častila svakinja.

Tudi meni je ta obicaj mimo. Potem si mlada dva lahko zmisljujeta do nezavesti, kaj se bi, starsi pa … Nekateri zivijo s 500 evri pokojnine, pa naj placujejo, ker si je nekdo izmislil, da zeli imeti sto rdecih vrtnic, kocijo in konje, najdrazji sampanjec in podobno. To se mi zdi nesramno, ce kdo hoce luksuz, naj ga sam placuje. Nekaj povsem drugega pa so starsi, ki svojim otrokom vsiljujejo poroko s 300 gosti, cetudi mladim do tega ni. V taksnem primeru so si oni to izmislili in naj kar placajo.

************************************************************************************************** Your fifteen minutes are almost up. Mine have lasted a lifetime. (Denny Crane)

Midva sva vse plačala sama in to že pred ohoho leti. Edino torto je plačala moja mami.

če se bom kdaj poročila, bom poroko plačala sama

Ne glede na običaje mi je edino smiselno: najina poroka, najine želje in najin denar.

Meni se tudi zdi mimo, da starši plačajo poroko. Če se želiš poročiti, potem tudi plačaj. Meni taki običaji res ne grejo v glavo.

Ful se mi je zdelo grozljivo, ko sem enkrat poslušala znanko, ki se je poročila v Itali z Italijanom. Oni imajo tak običaj, da starši neveste plačajo skoraj celo poroko, pa njeno obleko, pa gostitev, prenočišče svatom in celo del opreme za stanovanje (se mi zdi, da spalnico). Starši ženina pa naj bi kupili stanovanje.. halo???

Iz izkušenj , najbolje da jo plačata sama.
Sama odločato o svatih, protokolu, hrani,….. pa še noben ti ne more čez 15 let na nos metat, da ti je kaj dal in seveda koliko.

Moja starša sta nama plačala večerjo in muziko, moževa mama je plačala poročno torto. Oboji, ker so to želeli. Kar je bilo ostalega, pa sva plačala sam, res pa je, da sva za fotografije prosila 2 prijatelja, da sta fotografirala, tako da drugih stroškov praktično ni bilo, razen oblek, prstanov in šopka.

Ali bodo tudi ob ločitvi vsi prispevali? Joj kako eni pričakujete, da vam vse drugi plačajo. Midva sva si svoj poroko plačala sama in povabila, kogar sva midva hotela….Bilo je lepo

hmm, midva sva skoraj vse sama plačala. Se mi je zdelo normalno.

Pa kaj zdej bluzite ene, sej pravim, kakor komu paše, nama sta jo plačala moja starša, brez tega, da bi se vtikala, koga naj povabiva, ali kje bomo imeli večerjo. Pač sva ponudbo hvaležno sprejela in poznam svoje starše, da mi tega ne bodo nikoli očitali. In še na misel nama ni padlo, da se bova zmišljevala in preseravala, ker bo večerjo plačal nekdo drug. Pač je v naših krajih tak običaj.

Tudi midva sva plačala sama, priči sta plačali šampanc na gradu in pa kosilo za 4 osebe. Večerjo in vse ostalo sva midva krila.

saj noben zakon ne določa kdo naj plača poroko. plača jo tisti, ki to želi in zmore. pa tudi razne navade so v mestih in na deželi čisto različne in povsem neobvezujoče. če ti bodo starši kaj dali hvala bogu, če ne pa plačaj sama ali pa koga drugega nažicaj.

običaj,ali pa ne,midva sva si jo plačala sama.

Mi2 sva si jo plačala sama…. res ne vem, zakaj bi staršem naprtila ta strošek…. navada gor al dol…

Midva sva dala polovico, drugo polovico pa moji starši.

Po moje ni pravila. Na večini porok znancev, prijateljev in sorodnikov, ki so so poročali mladi, so poroko (pogostitev), ipd. plačali starši v sorazmernem deležu. Pri znancih, ki so se poročali v zrelih letih ali pri ponovnih porokah, so le-ti poroko plačevali sami.
Pri meni je šampanjec in manjši prigrizek neposredno po poroki financirala moževa priča, k plačilu za poročno kosilo pa so nama prispevali moji starši.
LP!
Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Mi2 sva nameravala plačat vse sama, pa so nama na koncu starši kot poročno darilo plačali slovesno kosilo, vsak pol + so meni moji prispevali k obleki. Ampak to je bilo na koncu, ko je vse že minilo, tega ni nihče ne zahteval in še manj pričakoval od njih. NAjina poroka, najina stvar – najin strošek.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

New Report

Close