Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Se je kdo spomnil?

Se je kdo spomnil?

Spodaj pište o župnikih in avtomobilih, ki jih vozijo. Mene pa zanima, ali se je kdo v mislih/molitvi spomnil na pokojnega nadškofa dr. Alojzija Šuštarja?

Ja, če verjameš ali ne, danes sem večkrat pomislila (molim pač ne) nanj in se vprašala, kaj bi si mislil o vseh ceremonijah, ki so se izvajale okrog njegovega pogreba. Ker zanj pa verjamem, da je bil v resnici skromen.

sem se, samo ne vem, kateri avto je vozil

Sicer ne nimam za verno, ampak Šuštarja pa res cenim in je bil res dober človek – po duši in dejanjih. Tudi Uran mi je krasen človek, Rode pa mi je prava kača.

in, kaj če se nismo?!
in, kaj če smo se?!

kaj je namen tvojega posta? Pravokacija, samo to. Vzemi se v roke in se zadovolji. Mi (ostali na forumu) te ne bomo.

(je pa res, da eni zelo radi zadovoljujejo druge)

Pa ne samo njega…

Toncka

Ja, ker zaradi prenosa njegovega pogreba niso predvajali drugi del Henrika osmega, eh.

Zdaj imate na teveju posnetek pogrebne slovesnosti.

************************************************************************************************** Your fifteen minutes are almost up. Mine have lasted a lifetime. (Denny Crane)

pomislil sem nanj, vendar je žal služil Vatikanskim okupacijskim silam, torej drugi državi

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Bog živi vse, ki pišete!

Tudi jaz sem se ga spomnil v molitvah in pri Božji službi. In veliko jih je še, ljudi dobre volje, ki ne bodo pisali tukaj, ostajajo pa molitev, hvaležen spomin in popotnica za naše življenje.

Glede skromnosti in cvetk okoli tega: Skromnost je lepa čednost, vendar v nobenih stvareh ne sme biti kar cenena. Kakorkoli je kdo skromen, mora poskrbeti, da je urejen, kot je treba, da ima urejene stvari, kot je treba (sam in med seboj), ne da se čevlji po treh dneh že trgajo. Tudi slovo, priporočanje pokojnega pri pogrebu mora biti odraz dostojanstva, ki mu pripada in nadškof Alojzij, ki sem ga prav tako dobro poznal, bi temu pritrdil.

G. nadškof Alojzij Šuštar je bil skromen, preprost, po srcu velik, vendar je ob svojem času tudi dal vedeti, kar komu gre. In imel je pogreb, kakor si ga je zaslužil.

Še odgovor Mavričnemu vitezu: Gospod nadškof Alojzij Šuštar je storil daleč pomembne korake za našo Slovenijo, za našo samostojnost in za Cerkev na Slovenskem. O tem smo slišali in imamo napisanega več kot dovolj. Scripa manent, verba movent. Vesoljna Cerkev se odraža v krajevnih Cerkvah in Cerkev na Slovenskem je tudi v službi slovenskega naroda in države. Zato nikakor ni na mestu Vaše modrovanje, da je služil tujim okupacijskim silam in tuji državi, bil pa je vedno v edinosti z vesoljno Cerkvijo in svetim očetom. Vatikan je res država, Cerkev je pa nad vse in za vse narode. Zato ne pljuvajte v skledo, ker ne veste, kdaj boste Cerkev še potrebovali. – Hvala za razumevanje.

Darko

Darko, sem mislila, da so grožnje malo pod tvojim nivojem, pa sem se zgleda uštela.

Meni se zdi nizkotno že zabavljačem čez zdravnike napisat “vsi boste še prišli na (mojo) operacijsko mizo”. Pa pridejo, tudi tisti, ki so prej najbolj pljuvali čez medicino. In veš kaj, odnos od njih v slogu “aha, sedaj nas potrebujete, torej najprej priznajte in se pokesajte prejšnjih besed, mi se bomo pa naslajali in vam milostno blagovolili pomagat, spreobrnjencem” je poden od podna.

Če mi pa s takim pride nekdo, ki se ima za kristjana oz. je celo duhovnik, je pa to dobesedno pljunek na Jezusovo osebnost in njegovo delo.

New Report

Close