Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek avti enoprostorci

avti enoprostorci

Nisem ravno težek ljubitelj pločevine zato niti ne vem kaj vse je trenutno na tržišču, kaj je IN itd.

Zelo so mi všeč enoprostorci, ker imamo dva otroka. Na žalost pa bolj slabo poznam izbiro. Mazda 5, Picasso, Seat Alhambra…. no in potem se moje vedenje konča.

Kaj še?

Megane Senic, Opel Zafira, VW Sharan, lahko tudi Berlingo in Kangoo,…
Izbira je velika:)

Mi imamo Xsaro Picasso in smo res zelo zadovoljni. Menjali smo pred dvema mesecema – isti model, samo smo vzeli staro za noo, no in takrat smo malo pregledal kaj je na tržišču, cene, … itd
Mislim, da za to ceno ( dajejo 5000 € popusta + garmina) kot jo ima trenutno dobiš največ – drugi enoprostorci so dražji, ali pa manj dobiš za ta denar.
Kot avto je pa super, ena stvar, ki se zelo obnese je to da lahko zadnje sedeže snameš z dvemi potezami in takoj dobiš mini kombi. Nam je to že parkrat zelo prav prišlo.
Lp

nova
Uredništvo priporoča

Mi se tudi odločamo za Xsaro Picasso. Ne vem, če lahko dobiš še katerega enoprostorca za 13.600 €. Na prvi uč zgleda čisto v redu.

Kaj pa enoprostorec Ford C-max, ali Ford S-max….cenovno sploh nista draga..če se seveda odločas za nakup novega. Meni osebno je S-max bolj všeč.

Še en glas za Picassoja. Super zadovoljni smo, a smo kupili rabljenega (star dve leti), ker se nama z možem zdi potrata dajat za nov avto. imamo diesla, ki porabi 4,5- 5l/100km. Meni je lep zunaj in znotraj, praktičen itak, poraba je majhna, tudi kakšnih serijskih pomankljivosti ni.

Pa še en glas za Picassota :-))
Tudi mi ga imamo in smo zelo zadovoljni.

Po dveh kangoojih in enem senicu, čakamo grand senica – je bil navadni premajhen za naše potrebe… (malo heca, malo resnice). Zanj bova dala 20.900 EUR, je pa res, da je dizel in, da se je moj “malo zmišljeval” glede opreme…
Bi imeli pa S maxa, pa je še miljonček več… No pa po pravici povedano mi je tudi prevelik, kjub temu, da placa ni nikoli dovolj. Podobne velikosti je tvoja Alhambra, ki jo navajaš, pa npr. Sharan, pa Peugeot 807, Citroen C6..

Drugače je pa moje mnenje tako, da, ko enkrat tak avto imaš, se težko spet navadiš na kaj manjšega.

Kar se tiče mazde 5 – naša izkušnja – preveč denarja za premalo tistega kar nudi. Zadaj sploh ne morejo normalno sedeti tri osebe, ampak mora peti sedeti v tretji vrsti, kar pomeni – nič prtljažnika… No pa še kaj se najde..

Je pa sodelavec pred kratkim kupil picassoja, mislim, da je dal zanj 3.250.000 SIT.

Midva sva pred 7 leti kolebala med Renaultom in Citroenom, ker pa je bil kangoo cenejši od berlinga, sva šla k Renaultu. Zdaj pa kar ne greva stran…

Imaš pa še tourana – volkswagen – če so ti všeč “nemci”. Nam pač niso.

Dobro kupite, je pa pametno iti v kako avtohišo na kako testno vožnjo, da se boste lažje odločili.

Evo mi kupujemo S-max :))))
Carski je, pa še evropski avto leta :)))

Še en glas za Xsaro Picasso. Mi ga imamo od februaraja. Takrat sva pregledala vso ponudbo in ponuja absolutno največ za ceno, ki jo ima sedaj. To so nama priznali tudi pri drugih prodajalcih: “Gospa, temu kar ponujajo oni, pa po ceni in opremi res trenutno ne moremo konkurirati.”

Lep dan vsem

Mi smo se pred časom odločali med Sharanom, Mazdo 5, Toyoto Corrolo Verso, Touranom ali Senicom, nazadnje sva se odpravila pogledat še S-Maxa in se takoj odločila zanj. Udoben avto, ogromen prtljažnik, zelo lepa notranjost in zunanjost (vsaj za naju) pa tudi cenovno se nama je zdelo, da sva za ta denar dobila kar precej opreme v primerjavi z drugimi. Baje jih sedaj lahko kupiš precej ceneje, ker jih nekdo sam uvaža.
Odločitev je pa vsekakor vaša.

Enoprostorci so dveh vrst. Manjši so Picasso, Touran, Senic, in večji Sharan, Espace…

Če imate dva otroka bo dovolj velik manjši enoprostorec. Pri izbiri pa je tako, da eno govori srce, eno denarnica in drugo funkcionalnost, vzdrževanje ter prodaja starega.

Sam sem se odločil oz. se je odločila boljša polovica za Tourana. Tehtali smo med Passatom in tem. Smo zelo zadovoljni. V dveh letih in pol smo zamenjali dve žarnici ter izvedli manjše popravilo na klimi (trkam po lesu). Je pa tako, da se mi nismo veliko odločali saj smo zvesti VW. Tudi drugi avto je iste znamke.

New Report

Close