Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek v Dubrovnik – rabim potni list?

v Dubrovnik – rabim potni list?

gledam pot do dubrovnika, naletela sem da treba prestopit mejo z BIH se pravi, da rabim potni list za prestop meje BIH?

Če greš čez Neum ga ne rabiš.

Če greš po cesti, načeloma rabiš potni list. Če greš za avionom, pa ne.

Uradno ga.

gremo z avtom, hmm pa smo hoteli en dan si vzet za izlet v Dubrovnik:(

Po moje da greste lahko in da na meji ne boste imeli težav.

ja, potem bi šli čez NEUM (mejo) 🙁

kopiram AMZS

Osebni dokumenti potrebni za vstop v državo

potni list RS
(če potujete proti južni Dalmaciji čez mejni prehod Neum je samo za tranzit preko BiH dovolj le osebna izkaznica, v primeru vstopa v Neum ali druge kraje BiH pa je obvezen potni list)

Avto dokumenti potrebni za vstop v državo

prometno dovoljenje vozila
obvezna zelena karta
pooblastilo za vožnjo tujega vozila (če ne potujete z lastnim)

mi gremo vsako leto in zagotavljam ti da greš lahko samo z osebno čez.

tja se vozim že 30 let vsaj 1x na leto (pol z avionom, pol z avtom), pa sem samo enkrat pokazala potni list, in še to samoiniciativno, ker je bilo ravno tik po vojni, pa mi je bosanski carinik zabrusil: “Tko će se s vama bavit Slovenci!” Tako da … nobene panike 🙂

punce

poznate koga ki odda kamp prikolico v kampu v dalmaciji?

Lani za novo leto sem bila s Kompasom dol. In tudi par dni pred odhodom pogledam zemljevid – me je skor kap – vmes Bosna, jaz pa brez potnega lista. Vprašam na Kompas, so rekli, da se ga ne rabi in res sem šla dol le z osebno in ni bilo nobenega problema.

Midva z možem in oba otroka smo ga lani rabili, ko smo prečkali Neum za v Dubrovnik. Še vprašal nas je kam gremo… mogoče je zato zahteval potni list, ker smo šli v Črno goro, ne samo do Dubrovnika… ne vem, ampak rabili smo ga.

http://vancka.moj-album.com/

New Report

Close