Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Ljubezenski nasveti, partnerska intima in nezvestoba Zakaj ne vprašate za drugo plat zgodbe, preden si ustvarite mnenje?

Zakaj ne vprašate za drugo plat zgodbe, preden si ustvarite mnenje?

Znašla sem se v situaciji, ko me bivši partner grdo obrekuje in širi nemogoče laži o meni. Ni mi vseeno (čeprav se skušam čim manj obremenjevati; mogoče mi pa tudi ne uspeva), saj so to res umazane laži. Poleg tega živim v živim v malem mestu, izpostavljena sem tudi delu z ljudmi. Pa saj veste: slišimo enkrat, dvakrat, tretjič že verjamemo.

Jezna sem na ljudi, ki ne vprašajo za drugo plat zgodbe in si šele nato ustvarijo mnenje!

Pred dvemi meseci sem naključno spoznala fanta. Takoj sem opazila, da sem mu všeč. Tudi on meni, čeprav sama nisem pokazala večjega zanimanja. Od takrat se je očitno spogledoval z mano in na različne načine kazal naklonjenost. Zadnjič sem ga videla na pijači z najboljšim prijateljem mojega bivšega moža (predvidevam, da ga je povprašal o meni, saj sva se s prijateljem od bivšega tudi pozdravila). Po tistem me ta fant niti ne pogleda več, kaj šele kaj drugega.

Povejte mi, kako naj reagiram? Kako naj se spopadam s temi govoricami? Do sedaj nisem razlagala najinih ljubezenskih in intimnih stvari (kot jih on), se mi pa postavlja vprašanje: ali naj komu vseeno povem, razložim tudi mojo resnico? Po eni strani ne želim, po drugi pa bi bilo morda pametno.

MOgoče nepomembno, pa vseeno: stara sem 30. Ločena 9 mesecev.

Draga Vandalina, namseto da se sprašuješ, ker že veš, da ljudje ne vprašajo za drugo mnenje, je najbolje da narediš nasprotno. Poišči fanta, povabi ga na pijačko in mu razloži, da tvoj bivši trosi laži o tebi in zakaj so vsi tako naivni, da vse verjamajo, namesto, da bi se pozanimali. če pa verjame govoricam, potem pa je blje da ga nimaš, ker tako bo lahko kaj verjel tudi takrat ko bi bila že par. Vzemi si tistega, ki ni naiven in dela po svoji pameti in presoji, ne pa po drugi.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Je že res da ne vemo vsega, npr. zakaj sta ločena, je pa neizpodbitno dejstvo da so rane še sveže. Nekdo je očitno užaljen in dela celo proti sebi, pa se bo sčasoma že pomiril, verjemi.

To da on vsepoprek razlaga vajine osebne stvari, to je skregano z zdravim razumom. Kar je bilo, kar sta doživela, vse to se tiče samo vaju. Ljudje praviloma po eni strani take štorije poslušajo z dvignjenimi ušesi, po drugi strani pa dobijo do takega pravljičarja svoj, posmehovalen odnos. Kdor to dela, skuša opravičevati sebe…

Tebi ni treba narediti prav nič kar bi bilo proti tvoji volji, nič se ti ni treba braniti če za to ni potrebe. Moški, ki ti je simpatičen, te bo sam najbolje spoznal; verjemi da si bo najboljšo predstavo o tebi dobil sam, brez upoštevanja čenč, seveda ob predpostavki da bo za to zainteresiran. Te bo že našel. Če ne, so še drugi. Ne rini na hitro v nove zveze da ne bo razočaranj.

mogoče je pa tvoj bivši bolj zaupanja vreden kot ti. Čas je da temu narediš konec in narediš kot je reku primož.

Me res zanima kaj ti trosiš okoli o tvojem bivšem – verjetno samo resnico, a ne?

Ry

ry … daj preberi še enkrat njen post in poišči tisti del, kjer ona piše da sploh kaj govori o bivšem.

in ni bolj patetičnega kot bivši, ki hoče zagreniti življenje osebi, ki noče več biti z njim.

drugače pa se strinjam z primožom … tak tip, ki nima toliko presoje, da si ustvari lastno mnenje ni vreden tvojega zaupanja.

RY, o naju ne govorim ali razlagam ljudem kot to počne on. Že napisano v mojem prvem postu. So pa za moje težave v odnosu vedele, vedo dve moji prijateljici.

to se je dogajalo tudi meni…ampak zelooo,zeloooo kratek cas….zakaj?ker nisem reagirala…ker se nisem spuscala na nivo primitivcev…..ker sem vsakemu pustila lastno presojo…vendar ,tako lahko samo takrat,ko imas res cisto vest….

New Report

Close