Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje ponovitev?

ponovitev?

Lep pozdrav!

Pred letom dni sem dobila diagnozo bazedovke. Po zdravljenju z atirazolom in propranololom sem konec leta prenehala jemati zdravila. Kontrolni pregled sem imela v KC februarja, kjer so bili vsi izvidi OK. Prejšnji mesec me je začelo malo skrbeti, saj sem imela daljši menstruacijski ciklus in kaže, da bo enakotudi ta mesec (z NND in testi preverjam ovulacijo, ki je danes 27. dne v ciklusu, še nisem imela). Tudi utrip se mi je povečal (ga redno spremljam – se giba med 80-100/min), hitreje se utrudim in zelo se potim. Na žalost se stresu nisem mogla povsem izogniti, saj sem v vmesnem času diplomirala in se poročila. Zanima me, če je možna tako hitra ponovitev bazedovke? Upam, da bo vaš odgovor ne … Če pa ne bo, prosim za nasvet. Vse dobro!

Spoštovani!

Bazedovka se ponovi dokaj pogosto. To se lahko zgodi že takoj po prenehanju jemanja tirostatikov, po par mesecih, ali par letih. Glede na pospešen srčni utrip, potenje in neredno menstruacijo, je možno, da se je pri vas ponovila bazedovka. Priporočam obisk pri izbranem zdravniku, ki bo določil TSH in vas, glede na izvid, napotil k tirologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close