Style.Over.Net

Nega, ličenje in style

Odgovarjajo: Anja CajhenLaura Sardinšek, mag. kozm., dipl. m. s.

Katastrofalno mastni lasje

Default avatar

Irena

Zdravo,

prosim za nasvet. Imam zelo mastne lase in si jih moram umivati že vsak dan.

Glede na to, da je stanje še slabše, si jih bom kmalu morala umivati dvakrat na dan.

Kaj lahko naredim?

Hvala za odgovore!

LP,Irena
Default avatar

STEVO

Spoštovana Irena.
Očitno imate tenke lase, ki se pri lasišču prekomerno mastijo. Torej ni problem v laseh, temveč lasišče. Potrebno je zdravljenje.
V frizerskih salonih obstajajo kure za mastno lasišče, ki vsebujejo posebne šampone, serume, ampule.
Te posebne produkte lahko kupite tudi za nadaljno - nujno nego - tretma na domu, saj je potrebno proces zdravljenja lasiščaizvesti vsakič, ko si umivate lase. pO določenem času bo stanje vašega lasišča veliko boljše.
seveda je pomembno tudi, katere produkte uporablja določeni salon.zaupajte le znanim blagovnim znankam. nIKAKOR PA NE SVETUJEM NAKUP NAVADNEGA ŠAMPONA ZA MASTNE LASE V TRGOVINI, SAJ SO PONAVADI REZULTATI SLABI.
Lep pozdrav
Stevo Pavlovič
STEVO FRIZERSKA HIŠA

Trubarjeva 44
Ljubljanja

Naročanje:01/431 51 38
Delovni čas:08-20
sobota:08-14
Default avatar

china

Pozdravljena, pri odpravljenju mastnih las mi je pomagalo umivanje z jajcem. Recept je tak: 1 celo jajce, 1 zlicka ruma,zmesala v gladko maso,lase namociliti, maso damo na lasisce, masiramo, nato izpiramo, na koncu damo balzam na lase,ne na lasisce, ker balzam vecinoma povzroca da se lasisce hitreje mastijo, nato dobro izpirajte. Meni je to pomagalo, zdaj umivam vsake 3 do 4 dni.
Default avatar

HELENA

CHINA, daj mi to z jajcem še malo bolj pojasni (tud meni se preveč mastijo lasje).
A pol ko daš gor jajco , jo spereš samo z vodo (nič šampona?) pa potem samo balzam? A so kljub temu čisti (ali jih pred tem šamponiraš?)
Ker sem že nekoč poskušala z jajčnim rumenjakom pa so lasje imeli potem kljub temeljitemu izpiranju čuden vonj in (ne moreš verjet) - imeli so rumen sijaj.

Hvala že naprej.

LP HELENA
Default avatar

RINA

Jest sem pa delno rešila problem z sprejem za suho umivanje las, samo ima dokaj močan vonj. Če kdo pozna manj močan sprej bi bila zelo hvaležna.
LP Rina
Default avatar

china

DRAGA HELENA,nic ne samponiram, saj jajce nadomacsa sampon, dobro izperem, dam balzam , :) odisavi lase, da posvetli lase je velik plus za tiste ki zelijo imeti svetle lase. Zanimivo je to, da ko sem z jajcem umila lase, so hvalili da imam lepe, voljne lase, s samponom pa ne, rekli so da imam cudne lase. Pozdrav
Default avatar

bulike

ko sem imela 20 let, sem bila ravno na tem. lase sem si umivala že vsak drugi dan, zjutraj, preden sem šla od doma, so se mi bleščali od lepote, zvečer so bili že vsi oljnati. pa mi je babica rekla, da bom postala še plešasta in da v starih časih so si lase oprali samo enkrat na mesec. Vzdržala sem prvi teden, da si jih nisem prala. Potem še drugi teden in tako naprej,in nenadoma so postali boljši in močnejši in manj mastni. Zdaj si jih perem na 14 dni, predvsem zato, da dišijo in se svetijo , ker so po 14 dneh pravzaprav suhi, ne mastni! preveč jih dražiš, z las si sprala vse, kar je narava dala za njihovo zaščito. Ne operi si jih naslednjih 10 dni, potem pa poročaj, kakšni bodo. Resno, enako velja za umivanje celega telesa. OPreveč mila in šamponov samo škodi.
Default avatar

sie

10 dni?? hehe Raje umrem, kaksna bi bila.. me je kr strah ob pomisli :)
Default avatar

Todja

Tudi jaz imam strašno mastne lase...no, vsaj imela sem, dokler nisem odkrila naravnega šampona (trdega) proti mastnim lasem v trgovini Lush-SUPER ZADOVOLJNA
Default avatar

STEVO

Spoštovane Dame.
Verjamem da je veliko receptov in ''receptov'' za nego las. Verjamite le profesionalni kozmetiki. Vekike svetovne korporacije zaposlujejo vrhunske kemike, fizike...ki vsakodnevno raziskujejo lase in iščejo optimalne sestavine, ki dejansko globoko uplivajo na lase in lasišče. Zato ne verjamem v recepte z jajci in ''JAJCI'' niti malo.
S spoštovanjem
Stevo Pavlovič
STEVO FRIZERSKA HIŠA

Trubarjeva 44
Ljubljanja

Naročanje:01/431 51 38
Delovni čas:08-20
sobota:08-14
Default avatar

kr_en

Ampak jajca, natančneje rumenjak ima v sebi snov, ki veže maščobo, tako delajo tudi majonezo. Zato je logično, da do neke mere jajca delujejo, saj enako kot šampon vežejo maščobe.

Sicer imam občutek, da je mnenje takšno samo zato, ker kozmetična industrija pač mora svoje stvari forsirat, sej razumete frizerji rabijo službo in tako dalje....
Default avatar

gallie

se popolnoma strinjam z zadnim komentarjem :))
Default avatar

lepa ena

Stevo ne verjame domaci naravni negi ampak preizkusenim kemikalijam t.i. znanstvenikov, ki se ne zavedajo pomena narave in cloveka.
Default avatar

Ne_znano

Zdravo! Jaz ne vem kaj naj naredim. Lasje se mi zelo mastijo in si jih morem vsak drug dan prati skoraj že vsaki dan. Stara sem 13 let. Ali je to mogoče ker sem v puberteta? Saj nekateri pravijo da je zaradi tega.
Default avatar

Legend

Jaz imam tanke popolnoma ravne lase. Meni zelo pomaga Joico pena za volumen. Če je ne uporabljam imam takoj mastne lase. Peno dam na lasišče na mokre lase pranju in si posušim tako, da dvigujem lase pri lasišču v nasprotni smeri. Dobim ful volumen in mir ene 4 dni...včesih ce ne utegnem s pranjem, postpek ponovim kr na že mastnih laseh...in ponovno je mir nekaj časa...
Default avatar

gonar

enostavno .. začnite uživati minerali in vitamine in adijo mastni lasje
Default avatar

Miss33

Meni se zelo mastijo lasje, pač to sem podedovala od mame. Imam še to nesrečo, da imam popolnoma ravne, ona pa čisto skodrane in se meni takoj pozna.

Pomagale so mi dosedaj ene kapsule iz lekarne, mislim da se reče Sebo Urto. Takrat so se mi nehali lasje mastit, pa tudi bilo je obdobje, ko sem sigurno dve leti zdržala na zelo zdravi prehrani in se ukvarjala s športom.

Potem se mi ej malo življenje na glavo postavilo, še več stresa in spet mastni lasje, žal :) Ponagalo je npr. spiranje s kisom, ki se ne vonja, ko so lasje suhi, problem je bil, ko je prišla na lase vlaga, npr. če je škropilo :)

Karkoli sem pa dala na lase od balzamov, so pa res trgovinski zanič, uporabljam Joico. Najboljše je pa jajčni rumenjak z olivnim in medom (to je za suhe konjice, ni pa za mastne lase, ne sme prit na lasišče).

Malo sem še raziskala in prišla do podatka, da pomaga uživanje biotina. Eni tudi do 5000 mikrogramov na dan, sam menda moraš dodajat postopno, sploh ker ima lahko stranski učinek - zelo hude akne... Pri nas se takih doz ne dobi, niti približno, ampak bom najprej probala s temi našimi, da vidim kakšen učinek ima na mojo kožo. Potem če bo OK, si bom pa naročila prek ebaya. Zelo okrepi lase in nohte, kdor r ne dobi aken se mu pa ponavadi koža polepša... In Bitoin je v bistvu tudi v jajčnem rumenjaku in npr.v ovsenih kosmičih, ki sem jih pa jaz včasih vsak dan za zajtrk (pa ravno ko so se mi nehali mastit lasje..) in se je meni takrat koža zelo zelo polepšala. Biotin naj bi tudi vplival na metabolizem maščob in naj bi pomagal, da se ti lasje ne mastijo toliko.

Drugače pa to je vse s hormoni povezano in vprašanje kaj je pri katerem vzrok... Za ene bo že šampon OK, pri drugih pa še mogoče darmetolog ne more nič pomagat s kakimi bolj hormonskimi zdravili... Žal, to so geni, na nek način je pri nas že bolezen, ker pa ima npr. sestrična nadpovprečno lepe in goste lase in moj brat, Slovenca, ampak se kak južnjak težko primerja, ni niti blizu :))
Default avatar

Daca

pozdravljeni,

morda je že bila kdaj odprta tema glede mastnih las pri pubertetnikih, vendar je trenutno ne najdem.

Imam 13 letno hčerko, ki trikrat tedensko redno trenira ples. V tem obdobju so dekleta še posebno občutljiva in ravno tako je tudi pri njej. Zadnje čase so se ji izredno začeli mastiti lasje, kar jo jasno zelo moti. Sama sem proti temu, da bi si vsak drugi dan umivala lasje, kar je po moje še slabše.

Po trgovinah in ravno tako lekarnah je povsod kar nekaj šamponov, vendar se je težko odločit, nekateri pa se mi za ta leta zdijo premočni in bi lasišču lahko bolj škodili kot koristili.

Kaj mi lahko svetujete glede šamponov ali pa morda obstaja kakšen drug način za nego mastnih las?

hvala
Default avatar

NAYA

Daca lepo pozdravljeni,

najbolj pomembno je, da las ne umivamo prepogosto.

Lase naj umiva največ 3x tedensko nič več. Obvezno pa je potrebno zamenjati šampon, sedaj so na voljo tudi že manj agresivni naravni šamponi, ki lase temeljito očistijo.
Predlagam nakup v lekarni, mogoče za začetek šampon zamke Eucerin, je sicer kemičen a nežen šampon.
Vabim vas, da me v roku 14 dni pokličete na 040 808 710, na voljo bomo imeli 100% biološke certificirane šampone znamke Gamarde. Ti šamponi so zelo neagresivni.

1x tedensko naj po umivanju las lasišče neguje z tonikom, ki ga lahko naredite kar sami:
V četrt skodelice jabolčenga kisa vmešajte žlico limoninega soka. Losjon namesto nanesiite na lasišče, ga vanj nežno vtrite in pustite učinkovati nekaj minut. Sperite z mlačno vodo.

Predlagam vam, da hčer lase spenja in tako zdrži kakšen dan več brez pranja las.
Frizerski studio EVILHAIR
Trubarjeva cesta 55
Ljubljana

http://www.facebook.com/Evilhair/app_453357294705395
http://www.evilhair.com/
naya[afna]evilhair.com
Default avatar

belavita

Jaz pa ne verjamem v kemične preparate. Zakaj? Ker so bili moji lasje kot slama, ko sem kupovala velecenjene drage kemične izdelke. Pa tudi mastnost se ni nič izboljšala. Šele, ko sem preklopila na naravno zeliščno kozmetiko, so se stvari sčasoma izboljšale. Pa ne samo mastnost, tudi razcepljenosti je občutno manj. Najboljši šampon, ki se mu ne odpovem, je vital šampon slovenskega podjetja herbio.si. Toplo priporočam.

Moderatorji

Anja Cajhen
AnjaCajhen
Laura Sardinšek , mag. kozm., dipl. m. s.
Laura Sardinšek