Najdi forum

adaptacija kopalnice

Mi lahko kdo prosim pove, koliko okvirno pride adaptacija kopalnice v celoti. Kopalnica je stara cca 30 let, je majhna – kad, bide umivalnik. Potrebna bi bila menjava vseh cevi. Materiali srednjega cenovnega ranga, ne najbolj poceni in ne svinjsko dragi.

Nas je novembra stala 2mio, je pa res, da smo instalacije menjali in jih nekoliko spremenili, lego kadi, umivalnika in wc-ja v samem prostoru. Ploščice za cca.6500sit7m2, sanitarna keramika(umivalnik, tuš kad, wc-kcatalano), električno talno gretje + lojtrica, ter pohištvo po meti(150t, ampak serijsko itak ni prišlo v poštev). Skratka vsem se je zdelo veliko, ampak če želiš kolikor toliko dobro in ne najosnovnejše je pač toliko.žal.

Mi smo ravno končali z adaptacijo dveh kopalnic.

Kaj smo vse naredili:

-nov glavni odtok (ni bilo padca, zato so preštemali kar precej)
-premik dveh radiatorjev
-komplet nova napeljava vodovodnih cevi po celi hiši (2x kuhinja, 2x kopalnica, zunanja pipa, toplotna črpalka)
-komplet menjava cevi za centralno kurjavo (2x dnevna soba, 2x spalnica, 2x kuhinja, 2x kopalnica) in povezava na plinsko peč v kleti
-menjava vseh radiatorjev (8 vsega skupaj)
-premik odtokov v kopalnicah, nov odtok v kuhinji, obnova starega v drugi kuhinji
-izolacija in polaganje ploščic v obeh kopalnicah
-montaža kopalniških elementov
-nakup in montaža toplotne črpalke (300L)

Zgoraj našteto je koštalo 9000evrov. Končano je bilo v dobrih dveh tednih, fantje so bili pridni, prijazni, hitri in natančni, držali so se dogovorov pa še vse so pospravili za sabo.
V ceno niso bile vštete kopalniške zadeve (wc, kad, bide, umivalnik, kotliček…) in pa ploščice.
Ploščice so firme Ragno in so bile okrog 3000/m2.

Ko sem spraševala glede cen, mi je bilo rečeno, da naj računam na ca 1 milijon (starih) sit na kopalnico, tako da se mi zdi teh 9000 evrov korektna cena.

nova
Uredništvo priporoča

nanook, kje pa so ti mojstri, ki so tako dobro naredili in moram reči, da je cena zelo, zelo primerna. Prosim, kje in kdo so (da jih še mi pokličemo.)HVALA

http://www.instalacije.com/ To je spletna stran.

Aja še to, material je pri nas aluplast (oziroma alumplast), odtoki so tudi plastika, edino v dveh sobah je baker.

Pa ne me za besedo držat, ampak se mi zdi, da gredo avgusta na dopust.

New Report

Close