Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Francija z avtodomom

Default avatar

tina7

Živjo,

konec junija se za približno 10 dni odpravljamo v Francijo z avtodomom.

Okvirna smer je preko Nemčije in Švice do Bresta v Bretaniji, potem se usmerimo proti jugu, in nekako preko Italije proti domu.

zanima me, ali ima kdo kašen predlog (link) kaj je vredno ogleda, predvsem proti jugu Francije, ker za Bretanijo že imamo "lokalnega vodiča", lahko tudi kakšna zanimivost ob poti (npr. v Normandiji, morda v Švici).

Kako je s kampi v Franciji, ali ima kdo kakšne izkušnje (povezavo za kakšno uporabno i-stran).

Hvala za namige in lep pozdrav,
Tina
Default avatar

bogdan sajko

Bodite previdni, ker so v Provansi kolega z družino na parkirišču ponoči uspavali in mu izpraznili avtodom.
Default avatar

vojc

Torej ne ustavljaj na tem parkirišču. No brez heca, previdnost je pač potrebna povsod, a te vrste dogodki so prej ko ne zelo redki. Leta in le ta že takole letam okrog, a doslej še vedno skorajda brez incidentov. Vso srečo.
Default avatar

tina7

Uspavali??? celo družino? Kako pa se to nardi-ravno toliko da vem, česa se je treba izogibat:))

Sicer pa hvala za namig.

LP
Default avatar

tina7

Hvala za lepe želje.

LP
Default avatar

[email protected]

Uspavali s sprayem, to se baje pogosto dogaja na počivališčih ob avtocestah. Kolegu so, medtem, ko je celotna družina ponoči spala, preiskali celo prikolico, ukradli kamero, fotoaparat, nekaj denarja, mobitel, itd. Najbrž se zato bolj splača prenočevati v kampih, kar (če imaš mednarodno izkaznico) sploh ni tako drago. Predvsem pa je ceneje kot če te okradejo.
Default avatar

bogdan sajko

Uspavali s sprayem, to se baje pogosto dogaja na počivališčih ob avtocestah. Kolegu so, medtem, ko je celotna družina ponoči spala, preiskali celo prikolico, ukradli kamero, fotoaparat, nekaj denarja, mobitel, itd. Najbrž se zato bolj splača prenočevati v kampih, kar (če imaš mednarodno izkaznico) sploh ni tako drago. Predvsem pa je ceneje kot če te okradejo.
Default avatar

vojc

Pogosto je relativno. Že leta in leta takole potujem po svetu, prespali smo že neštetokrat na AC počivališčih na vzhodu in zahodu, pa se mi nič podobnega še ni zgodilo. Tudi nikomur drugemu iz avtodomaraske druščine, ki jih poznam, ne.
Odloči se pa sama, kje boš prenočevala.
Mi bomo naprimer letos na enomesečnem potepanju po Franciji prespali v kempu le enkrat, in to v Avignonu. Ker je baje res na lepem kraju, prav pred papeško palačo, torej v centru.
Default avatar

swarovski

Tudi mi imamo že dolgo zgodovino potepanja z avtodomom,pa nismo imeli še NIKOLI nikaršno smolo. Se zavedam, da se dogajajo razne stvari, vendar želim, da ne strašite ljudi po nepotrebnem (rekla kazala). Vsak, ki vsaj malo da na varnost sigurno ne bo prespal kjer koli, pač pa bo pregledal in ocenil situacijo.
Se pa stvari dogajajo, vendar te tudi doma lahko oropajo, ko merno spiš v svoji postelji.
Default avatar

bogdan

Dragi Swarovski,v nobenem primeru nisem želel nikogar strašiti, ker ne vem, zakaj bi to počel. Niti ne gre za "rekla kazala", ker se je to pred dvema tednoma zgodilo kolegu, s katerim sem vsak dan v službi. To sem napisal samo kot opozorilo, ker se je pač res zgodilo. In kolega tudi ni (kot namiguješ) noben bebček in ni prenočeval sredi gozda ali "kjerkoli pač", ampak na počivališču ob avtocesti, kjer je bilo še kar nekaj avtomobilov.
Tudi sam (službeno in privatno) veliko potujem in podobnih opozoril na popotniških portalih v nobenem primeru ne jemljem kot strašenje, ampak zgolj kot prijateljsko opozorilo (in upam, da je tudi Tina7 to tako srejela).Še kanček več previdnosti nikoli ni modveč.Da pa se povsod stvari dogajajo, vem tudi sam.Pa brez zamere.
Default avatar

Dejan

Tudi moj namen ni koga strašiti, vendar sem tudi jaz slišal podobne zgodbe o Franciji.

Prva je takšna, da so družini, ki je prenočevala na avtocestnem počivališču skozi prezračevalni sitem spustili plin, nato razrezali streho avtodoma in jih oropali. Res je da jih osebno ne poznam.

Druga pa je iz prve roke. Sodelavko so v Hotelu v predmestju Pariza (res da nekoliko nižje kategorije), v HOTELSKI SOBI uspavali in okradli na enak način. To se je zgodilo letos.

Francija je sicer res zelo lepa, a žal med manj varnimi deželami.

LP
Default avatar

Miš

Z avtom in šotorom smo prevandrali že precejšen del Evrope (Španija, Francija, Italija, Nemčija, Avstrija...) brez enega samega problema. So nam pa enkrat sredi Ljubljane po vrnitvi z dopusta spraznili avto. Da o pokradenih avtoradijih (tudi v Ljubljani) sploh ne govorim...
Default avatar

swarovski

Dragi Bogdan. ravno tu je point, da kot nevednež je spal na počivališču na avtocesti. Vsak, ki potuje z AD in ima seveda nekaj izkušenj ali pa povpraša znance, prijatelje prej, ne spi se na takih počivališčih kot ta tvoj znanec. Ti bom izdala skrivnost, spi se na takih pozicijah, ki so primerne in enostavne.Greš dol iz AC na prvem izvozu, kjer si postal utrujen in i najdeš prostor za prenočevanje.
Default avatar

tina7

ohoho, me par dni ni bilo, in vidim, da se je razvila prava debata.Hja, tina7 je Bogdanovo sporočilce vzela čisto dobronamerno, res človek nerad sliši o vseh grdobijah, ki popotnika tu in tam doletijo, a kaj čmo, tak je dandanes svet. Kot rečeno, lahko se ti zgodi v Franciji, ali pred (oziroma kar v) domačim pragom...nikoli pa najbrž ni odveč, da človek malo popazi nase in na svoje pritikline...samo doma naj zaradi strahu ne ostane, to bi bilo pa res škoda hehe. sama sem do zdaj imela vedno srečo, upam, da me tudi tokrat ne pusti na cedilu.
hvala Daniju za link, in vsem za mnenja.
LP, Tina
Default avatar

Solene

Res je da imas lahko smolo in te lahko izropajo kjerkoli... ampak je tudi res da je v Franciji se posebej zelo nevarno. Sama veliko potujem tako po EU kot po celem svetu. Trenutno zivim v Franciji in vam povem, da si nikoli ne upam ustavljati na parkiriscih ponoci. Tudi sama poznam prevec grozljivih zgodb...

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net