Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Uhajanje urina

Uhajanje urina

Spoštovani,

sem 22-letnica in sem lansko poletje na lastni koži občutila zame ogromen problem-uhajanje urina. Najprej sem imela močno vnetje mehurja, ki se mi je ponavljalo spomladi in v začetku poletja.
Poleti sem bila precej na morju-se kopala v morju in hodila po plaži v kopalkah. Imela sem občutek, da težko zadržujem vodo in da me tišči na vodo, ko pa sem šla na wc, ni priteklo nič. Tudi občutek, da mi uhaja voda, je bil grozen. Po plaži se nisem upala več sprehodit samo v kopalkah, ker me je bilo strah, da mi bo od nekje nekaj priteklo po nogi:) Opazila sem, da mi morda res nenadzorovano uhaja urin-po kapljicah. In potem je psiha naredila svoje, še bolj me je bilo strah tega in na koncu sem bila na obali kar “oblečena kot medved”. Grozen občutek! Ker problemov z uhajanjem urina nisem imela, ko sem bila doma oz. ne ob obali, sem sklepala, da je to samo psihičnega izvora in da mi morda sploh ne uhaja. Pozimi sem se veliko prekopala po bazenih (vnetje mehurja se mi sicer precej pogosto ponavlja), in težav nisem imela, zato sem upala, da letos poleti ne bo tako.
Ko pa sem bila zadnjič na obali v kopalkah, me je zopet stisnilo-tisti grozen občutek nenadzorovanega uhajanja urina (čeprav me ni tiščalo na vodo, ko sem šla na wc). Zdi se mi, da mi čisto tako po kapljicah uhaja-kadar se premikam, ko hodim, ko se smejim… Posledično ves čas na obali “podzavestno” stiskam mišice, ki bi preprečile to in sem živčna.

Se vam morda dozdeva, kaj bi bil razlog takemu stanju in kaj mi priporočate, da bi se izboljšalo? Močno si želim letošnjega lepega in “nenapetega” poletja.
Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Ana

Spoštovani!

Ker še nsite rodili, je porblem manj pogost, kot je po pričakvoanjih sicer. Ogalsite se pri gienkologu, da vam pokaže ustrezne vaje za jkreptiev mišičnega dna in preveri, če nimate povešenga mehura ipd. Verjetno vam bo predpsial zdravila, ki poamgajo zadrževati urin – vsaj za nekaj časa.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close