Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vnetje črevesja, 12 letnica

Vnetje črevesja, 12 letnica

A kdo ve kako in koliko časa poteka zdravljenje? In v kolikšni meri se preprečijo oz. omilijo nadaljne težave.

Sorodnica ima kronično vnetje črevesja. Sedaj ko so postavili diagnozo dobiva zdravila (vsakih 10 dni z infuzijo), ima dieto, ker je tako švoh mora počivat (saj se tudi zelo hitro utrudi)…

Njeno babico pa sedaj grozno skrbi. Ne more spati, ponoči jo duši ima povišan pritisk (s tem ima že itak pobleme), večkrat se nam tudi razjoče (ker jaz mislim da nam ne verjame najbolj in meni da ima vnučka raka in da hodi na kemoterapijo, ker večrat tarna a se bo le pozravila.. Pa je drugače razmna in razgledana ženska). Vsaj za silo bi jo rada pomirila in ji povedala kako pozitovno izkušnjo.

Hvala.

Ne bi želela, da izgleda kot kakršnakoli reklama, ker sama od proizvoda nimam nič druga kot veliko izboljšanje stanja, čeprav moje težave verjetno niso bile blizu tega, kar prestaja tvoja hči.
Na kratko – leta dolgo sem imela občasne hude črevesne krče, brbotanje po črevesju, ki so se končali z drisko in totalni izčrpanosti še kak dan. V lekarni mi je farmacetka svetovala, da poskusim terapijo s Fermental-om. Od takrat nimam nobenih težav več, kuro ponovim vsake tri mesece dve škt. in po potrebi, če čutim napetost v črevesju še po kakšno posamično stekleničko. Kot mi je povedala farmacevtka, to zdravilo uporabljajo tudi bolniki s kronovo boleznijo (ne vem točno kaj to je) za lajšanje težav. Ko sem to želela preveriti pri proktologu, še ni slišal za to, pa tudi v drugi lekarni mi ni vedela povedati nič določenega – ampak kakorkoli, meni je pomagalo. Zdravilo je v pilulah (cca.1700sit) ali stekleničkah (cca.2000sit). Osebno priporočam stekleničke, če se boste odločili poskusiti. V vsakem primeru se dobro pozanimajte v lekarni, kako to zdravilo lahko vpliva na potek zdravljenja.

Ponavadi je zagon bolezni zelo hud, kasneje se lahko doseže remisija za več let… lahko da po ustavitvi trenutnega zagona ne bo nikoli več dobila vnetja, lahko da se ji bo ponavljajo nekaj let, morda celo življenje, a menda noben naslednji zagon ponavadi ni tako hud kot prvi. Mogoče zato, ker je diagnoza znana in se takoj prilagodi terapija.

Preprečijo se težave tako, da se ugotovi kakšna hrana ji najbolj ustreza in pa seveda čim manj stresa. Odvisno je seveda od tega, ali gre za ulcerozni kolitis ali chronovo bolezen. Pri chronovi bolezni je lahko prizadet cel prebavni trakt in lahko pride do zapore črevesja, kar privede tudi do operacije..

Sama se s tem borim že 6 let, ampak imam jaz to izraženo v zelo blagi obliki, nobenih drisk, samo bolečine…

Čeprav se tudi meni zdi čudno, da dobiva zdravila z infuzijo vsakih deset dni. Kaj pa vmes? No, lahko da so tudi v te namene razvili kakšna biološka zdravila… ker ni nujno da so biološka zdravila samo za raka. Lahko da dobiva infuzijo zaradi izčrpanosti. Če ima nekdo ves čas drisko, je logično da ne dobi potrebnih snovi iz prehrane in jih je pač potrebno vnesti z infuzijo.

Kakorkoli, upam da bo z deklico čimprej vse OK, babica se bo pa že pomirila.

Najprej bi dopolnila prejšnje pisanje. Hčerkici seveda želim tudi jaz čimprejšnje okrevanje, vsem skupaj pa dosti poguma pri premagovanju bolezni.
Če ni odveč, bi pa vprašala še Limonco, s kakšno obliko črevesnega obolenja se boriš? In če lahko o tem pišeš, kako so ti potrdili diagnozo. Meni so na preiskavah rekli, da sem kronično zaprta zaradi rane na koncu debelega črevesa. Vendar zgoraj opisane črevesne težave niso minile z ureditvijo prebave in odpravo vzroka za zaprtje, temveč šele po jemanju preparata iz lekarne iz česar sklepam, da na preiskavah niso videli vsega. Če boš pri volji odgovoriti, se ti že vnaprej zahvaljujem in seveda tudi tebi želim, da premagaš bolezen.

Chronova bolezen:

Potek je različen pri različnih ljudeh. Jaz imam UC, imel sem en sam hud zagon pred 11 leti, od takrat sem v remisiji. Že takrat sem prišel k sebi že po Salofalku, ki ga še vedno redno jemljem. Na spletu imaš polno informacij in forumov. Opozarjam te, da – sodeč po svojem lastnem primeru – ni vsem tako hudo, kot lahko bereš na spletu, zato kar optimistično. Srečno.

Fermental, no vsaj tisti v stekleničkah je v bistvu pripravek iz aloe vere, ki so jim dodatni laktobacili, kar nedvomno pripomore k izboljšanju stanja v črevesju. Gre za take majhne stekleničke s sladko gelasto tekočino v katero s privitjem pokrovčka sprostiš še pripravek z laktobacili in to vse skupaj spiješ. Pomaga tudi pri drugih črevesnih težavah (napenjanju, zaprtju, driski, kruljenju…) Dvomim pa,da bi se vnetje črevesja lahko pozdravilo samo s tem preparatom, zelo pa zna pomagat pri preprečevanju povratka bolezni.

lp tinca

A za Elemental ste že slišali? Sicer je bolj za tiste s Chronovo boleznijo, ampak mislim da se da pomagat tut pti raznih drugih črevesnih zadevah. Če ti zdravnik napiše, da ga moraš jemat, ti zavarovalnica tut povrne celoten znesek (je ful drag).

Lp, Nuška

Skoraj vse o vnetju črevesa bo izvedela na spletnih straneh društva KVČB:

http://www.kvcb.si

Tam so opisane tudi zgodbe otrok s to boleznijo in z njimi boste babiso najlažje pomirili.

Lp, in upam, da bo mala bolnica čim hitreje okrevala. 🙂

New Report

Close