Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Katero kozmetiko za dojenčka?

Katero kozmetiko za dojenčka?

Živjo.

Katero kozmetiko za dojenčka boste uporabljale, ko pa je malo morje teh izdelkov?

Pojma nimam kaj je boljše: Nivea baby, Bubchen, Penaten, linija izdelkov iz DM-a, iz Mullerja,…?

vsakemu dojenčku paše kaj drugega. mi npr uporabljamo bubchen v glavnem, kot dojenček je bil alergičen na vse od nivee…

Mi smo kupili kozmetiko Avent.

uporabljali smo samo bepanthen za ritko in to je to,nič drugega

Mi pa uporabljamo LAVERA kozmetiko, s certifikati, da je naravna. Je cenovno zelo ugodna glede na kvaliteto. Jaz kupujem preko interneta, mislim pa, da jo imajo tudi v Kalčku v Lj. Poskusi!

lp

Čim manj, ker je vse skupaj ena velika kemija. NIvea milo za kopanje, Ribodermin za primer, da se gubice vnamejo in za vneto rito Benpanthen, sicer pa navadno hladilno mazilo.

Uporabljali smo le Bepanthen mazilo za rito in Ribodermin za po obrazu in gibicah po kopanju.
Aja, pa Chiccotov šampon z umivanje glave – ker se je rodila s polno glavo las, dolgih nekaj cm.

Za rito Bebival, sicer pa tekoče milo (čim manj sicer) iz DM linije, ker ima zelo ok sestavo. Pa olivno olje za telo.

Hladilna krema (navadna iz lekarne), mandljevo olje, milo.

To je bila vsa kozmetika za prve tri mesece.

Priporocam Weledo, rastlinske setavine ekoizvora, nobenih konzervansov, dodadkov. Nabava: Müller, DM.

Tudi jaz uporabljam Weledo. Najbolj naravna. Dobiš tudi v Kalčku.

Mi uporabljamo olivno olje Gorenjskih lekarn, bepanthen po potrebi, za kopanje dodamo kamilični čaj – drugače pa čim manj kemije. Pri nas se to zelo obnese.

Miki

za umivanje: trdo milo – neutralno (za 1 tedensko); prvi mesec smo vodi primešali kamilični čaj.
za ritko: hladilno mazilo, po potrebi Bepanthen
za telo: olivno olje

Mi uporabljamo stvari od Mustele (dobiš v lekarni) in sicer za ponoči kremo za rito, pa mlečno oljno kopel (SUPER zadeva!!!) in mleko za telo. Kozmetika je res kar draga, a je bila razvita posebej za novorojenčke. Jaz sem z njo ful zadovoljna.

Nova mama, živjo!

MOgoče si dilemo medtem že razrešila, pa vendar…
Ravno te dni nam je v šoli za starše ena od tamkajšnjih babic (za moje mnenje) zelo dobro svetovala o nakupih za novorojenčka. Popolnoma prav je povedala – po mnenju prodajalca je v današnji poplavi ponujanih izdelkov prav vse nujno imeti, najboljše kar celo otroško trgovino.
Dejstvo pa je, da se mora novorojenčkova koža postopoma prilagajati na vse zunanje dražljaje in da so prav vsa kozmetična sredstva neke vrste stresni dejavnik, ki lahko peljejo k alergiji. Najboljša izbira, ki se je bom poslužila tudi jaz, je po nasvetu babice čista voda in kos nevtralnega trdega mila za umivanje, hladilno mazilo in mandljevo ali olivno olje. Vse ostalo ni nujno, prej odveč. Zaradi nepripravljenosti otroške kože na snovi v kozmetiki se lahko pojavi alergična reakcija, sledi menjava sredstva, kar pa je spet stres za kožo. Robčkov za umivanje naj bi se posluževali le v primeru, ko na razpolago ni vode, pa še takrat čimbolj nevtralne – brez alkohola in olj, ker vse to pelje v razne kožne alergije. Namesto njih je bolj priporočljiva vata in bombažne krpice.
Trdo milo za umivanje je priporočljivo zato, ker ga je v primeru prevelikega doziranja lažje sprati s kože kot zadeve, ki jih doziramo direktno v vodo.
Dojenček naj bi imel z manj kemije večjo možnost, da bo imel res lepo in zdravo kožo.

Upam, da ti bo ta nasvet kaj pomagal pri odločitvi, pa srečno in brez alergij na koži otročka!

Nova mama, živjo!

MOgoče si dilemo medtem že razrešila, pa vendar…
Ravno te dni nam je v šoli za starše ena od tamkajšnjih babic (za moje mnenje) zelo dobro svetovala o nakupih za novorojenčka. Popolnoma prav je povedala – po mnenju prodajalca je v današnji poplavi ponujanih izdelkov prav vse nujno imeti, najboljše kar celo otroško trgovino.
Dejstvo pa je, da se mora novorojenčkova koža postopoma prilagajati na vse zunanje dražljaje in da so prav vsa kozmetična sredstva neke vrste stresni dejavnik, ki lahko peljejo k alergiji. Najboljša izbira, ki se je bom poslužila tudi jaz, je po nasvetu babice čista voda in kos nevtralnega trdega mila za umivanje, hladilno mazilo in mandljevo ali olivno olje. Vse ostalo ni nujno, prej odveč. Zaradi nepripravljenosti otroške kože na snovi v kozmetiki se lahko pojavi alergična reakcija, sledi menjava sredstva, kar pa je spet stres za kožo. Robčkov za umivanje naj bi se posluževali le v primeru, ko na razpolago ni vode, pa še takrat čimbolj nevtralne – brez alkohola in olj, ker vse to pelje v razne kožne alergije. Namesto njih je bolj priporočljiva vata in bombažne krpice.
Trdo milo za umivanje je priporočljivo zato, ker ga je v primeru prevelikega doziranja lažje sprati s kože kot zadeve, ki jih doziramo direktno v vodo.
Dojenček naj bi imel z manj kemije večjo možnost, da bo imel res lepo in zdravo kožo.

Upam, da ti bo ta nasvet kaj pomagal pri odločitvi, pa srečno in brez alergij na koži otročka!

Zmajči, živjo.

Tudi sama sem se po obisku v MŠ odločila, da bom vsaj prve tri mesece brez lepo zapakirane in dišeče kozmetike, ki kar vabi, da jo vzameš z lepo založene police v trgovini:))

Tako bom uporabljala mandljevo olje, hladlno mazilo, trdo otroško milo (proizvajalca še ne vem), fiziološko raztopino za nos (tiste male flaškice za 1x upoifrabo od Nivee).

Kasneje pa bo naša bebica tudi dišala:)))

Nova mama, mandljevo olje je precej alergeno. Se mi zdi boljše olivno olje.
Mi smo tudi bili prva dva meseca na bio kozmetiki…pa tudi kasneje nismo dosti dokupovali.

Hvala, Karolina, bom pa z olivnim mazala. V MŠ so rekli da eno ali drugo, o alergiji pa nič…

Pri prevm sem imela bombažne plenice in pri njih mazanje ritke ni potrebno, če se redno previja. Od vsega ostalega bomo verjento imeli eno od oljnih kopeli (Trixera ali linolla) ter losjon brez konzervansov, barvil in dišav (ali trixera ali aderma – nekaj v tem stilu). Ker je prvorojenec nagnjen k AD, se pri drugem niti hecali ne bomo s čim drugim. Res pa je, da se razen kvalitetnega mila in zaščitne kreme za ritko kaj dosti ne rabi. Vse ostalo je pač marketinški pristop prodajalcev.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

New Report

Close