Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj je DIALIZA?

kaj je DIALIZA?

kaj je dializa?

Dializa je postopek, s katerim v posebni aparaturi prefiltrirajo kompletno človekovo kri. To sicer počnejo ledvice, če so pa v okvari, mora to storiti dializni aparat.

Brskalnik je pa poseben naslov na internetu (npr.www.google.si), v katerega vtipkaš to besedo in dobiš na stotine veliko bolj zadovoljivih razlag o dializi kot je tale moja zgornja.

Obstajata dve vrsti dialize: takšna, pri kateri hodi bolnik dvakrat na teden na dializo v bolnišnico.
Pri drugi vrsti dialize bolnik postopek opravlja sam, doma ali kjerkoli že, le da mora to opraviti trikrat (štirikrat?) na dan.

nova
Uredništvo priporoča

Žal nekaj vsakdanjega. Bolnik dela periteonalno dializo 4 do 5x na dan ali pa je ponoči za do 11 ur priklopljen na aparat.Hemodializo pa velina bonikov opravlja 3x tedensko, na začetku mogoče 2x, nekateri pa tudi 4x.

Moja mami je na dializi 7 let.

Moja pa 5 let. Pa še vedno se včasih lovi pri prehrani. Saj v glavnem veš, kaj lahko ješ, ko pa je kaj novega, pa spet pregleda navodila za prehrano. Kako pa se drži tvoja? Kam pa hodi? Moja je v KC.

LP

Moja mami hodi na dializo na Jesenice. Ja, največji problem je prehrana in sicer količina hrane in pijače, ki je res mačehovsko odrejena. Tako hudo mi je včasih, ko nam skuha krasno kosilo, sama pa še poskusit ne sme. Drugače se drži kar dobro, trkam na les. Ne obremenjuje se s tem. Mi imamo policistično obolenje ledvic, ki je, žal, dedno. Podedovala sem tudi jaz in moja dva otročka. Sicer mi še nimamo nobenih težav, samo zdravniki nas redno spremljajo s kontrolami.

New Report

Close