Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Velika Britanija-Anglija

Velika Britanija-Anglija

Zanima me ali je kakšna razlika med Anglijo in Veliko Britanijo?
Ali ima pač dve imeni?In zakaj-če mogoče kdo ve?
Hvala!

Velika Britanija oz. United Kingdom of Great Britain je uradno ime za državo, ki je sestavljena iz Anglije, Škotske, Walesa in Severne Irske. Anglija je torej samo del Velike Britanije.

Tako, na pamet. Upam, da nisem kakšnega kozla ustrelila.

Bo kar držalo.

He he, sem se kar pametno delala, ker se mi ne da brskat…

ne bo čisto točno. Irska je Irska, Velika britanija pa je samo velika britanija (Anglija, Škotska in Wales ). Tudi uradno ime države je Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske

http://en.wikipedia.org/wiki/Great_Britain

Sem že hotela oporekat ariadne, pa ima prav. Ločiti moramo med Veliko Britanijo in Združenim kraljestvom VB in S. Irske.

Takole piše v slov.w.:

Velika Britanija je otok v severnem predelu Atlantskega oceana, ki obsega večino ozemlja Združenega kraljestva Velike Britanije in Severne Irske. S površino 229.850 km2 je otok največji v Britanskem otočju, arhipelagu, ki vsebuje tudi Irsko in otok Man.

Ce ti preglavice dela Irska: eno je Severna Irska, ki spada pod United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, drugo pa je Republic of Ireland, ki je seveda drzava zase.

mi lahko kdo približno razloži razliko med veliko britanijo in britanskim otočjem?

New Report

Close