Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ustavljanje policista

ustavljanje policista

Pozdravljeni!

Zanima me, na kakšen način policija ustavlja avte, zvečer, na neosvetljenem delu ceste?

Namreč, peljala sem po cesti, po omejitvi, še bolj pozorna, saj sem na moji levi strani ceste (avtobusna postaja) videla utripajoče modre luči.

Ko sem se pripelja do njih, sta na mojem levem voznem pasu sicer stala policista, peljala sem mimu njiju … Svetlobno palico je eden od njiju sicer imel v roki, ni pa bila prižgana…nisem opazila, da bi me ustavljal oz.dvignil palico… takoj tam sicer ni možno ustaviti, je možno kakih 20-30 metrov naprej – tam ni bilo nikogar.
Zdaj pa me mori, kaj pa, če je bila palica dvignjena, pa sem spregledala.., prižgana ni bila. Ampak kaj, ko sem bila sama v avtu, tega niti dokazat ne morem.

Peljala sem po omejitvi oz. malo manj naprej .. za mano ni bilo nikogar.

Bo vse OK ali sem si naredila sranje?

Hvala in ep večer!

Ko te bojo ustavljali, boš vedela da te ustavljajo. Itak bi pa verjetno šli za tabo, ker to je pobeg. Tako da ne se sekirat.

Saj ravno zato me en malo skrbi, da mi ne bi rekli, da so ustavljali in sem pobegnila :((

Podnevi vem, kdaj me ustavljajo, ponoči so me do sedaj zmeraj ustavljali z osvetljeno palico (zelo veliko sem na cesti!), danes pa imam tak čuden občutek. Nikoli me ni strah, ko me ustavijo, vedno sem privezana, popolnoma trezna, omejitev sicer kdaj prekoračim, ampak ne veliko..

Kaj pa vem, prepričujem se, da se nimam za kaj sekirat.

nova
Uredništvo priporoča

A se jih ti mal bojiš? Tko čist mal? Ne bat, da bi kaj spregledala, če si trezna…. Pač niso čakali tebe.

Če bi te ustavljali, bi 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zapeljali za tabo!

Nam se je tk naredil v polmraku, nas je policist ustavljal z nasprotne strani. Mi smo se peljali dol, policist je bil na levi strani ceste, gor se je tudi peljal avto in naenkrat začne on mahat s tisto rdečo palico….

Mi smo se peljali naprej in v križišču so nas dohiteli ter ustavili s sireno! Sledila je kazen, ker se nismo ustavili…

Nč se ne sekiri, ker si nisi nardila nobenga sranja!!!

Z nasprotne strani te sploh ne sme ustavljat.

Z druge strani te ne sme ustavljat. Kazen bi zaslužil kvečjemu policist ne pa vi.
Vas je za kazen ogoljufal, ker niste dolžni ustavit na tak način. Policaj lahko ustavlja samo na takih mestih, kjer lahko varno ustaviš. Njegovi znaki morajo tud bit nedvoumni, kar pa v vašem primeru ni bolo, saj ste mislili da ustavlja drugega, ki je peljal nasproti. In policaj je točno vedel, da niste poskušali pobegnit, pa vam je vseeno nabil kazen. Saj policaju se ne gre za našo varnost, temveč za polnjenje proračuna, pa še normo si je popravil.

Skratka, policaj vas je ogoljufal, kazen pa bi moral plačat on.

Kje izrecno piše, da te z druge strani ne sme ustavljat?

Megaboy, sej se bo moj pritožu!! Nima namena plačat kazni, brez skrbi.

To je blo tut men takoj čudn, kak nas ustavlja z nasprotne strani….

Piše da ti smeš ustavit samo na desni strani (52 člen),
Pa tudi policisti ne smejo ustavljati na nevarnih mestih, ali s svojimi ukrepi povzuročat nevarne situacije. (torej za ovinki, na mostovih…ali pa tud da bi moral zapeljat kar nenadoma čez cesto – pa še nasprotni promet je.

Recimo, da bi ti zapeljala čez cesto na drugi pas, kjer je stal policaj, nekdo pa bi pripeljal nasproti in se zaletel vate. Kdo bi bil kriv?
Ti bi rekla, da si peljala po ukazu policije, oni drugi bi pa rekel, da je peljal naravnost ker ima prednost. Zato policaji ne smejo dajat takih znakov, ki bi predstavljali nevarnost. Bi moral najprej zapret cesto na dugi strani. Pa tudi, če bi te mislil ustavit, bi se lahko postavil na desno stran.

Policaj mora znak za ustavljanje dat tako, da ga nedvomno vidiš in razumeš. To pa ni bilo v primeru Ajne, ko je policaj možu nabil kazen, pa je točno vedel, da mož ni hotel pobegnit. Policajem se pač ne gre za našo varnost, ampak za naš težkoprislužen denar. A je to enim res tako težko za razumet?

če bi te ustavljali in se ne bi ustavila, bi šli s sireno in prižganimi modrimi lučmi za tabo. res. tako kot v filmih.

---------- le vent nous portera...

Megaboy, kaj pa če te policaj vseeno nepravilno ustavi? Se lahko na sončno upravo pritožiš, al kaj???

Mene je namreč ustavil z leve strani, zapeljati sem morala čez cesto v križišče, kjer je sicer veliko prostora, pa vseeno… Dobila sem kazen zaradi prehitevanja tovornjaka, ki je vozil počasi v hrib. Videl me je policaj v civilu, višje v klancu me je ustavil drug policaj.

Plačala sem kazen, podala tudi prijavo na sončno upravo, jo še rešujejo:))))).

No,kaj bi po tvoje lahko storila?

Ali kaj storiti v primeru, ko se policaji spravijo ustavljati na avtobusno postajo, kjer redno ustavljajo avtobusi. Prostora za policijski avto, moj avto in še avtobus (ki lahko pripelje za menoj) na avtobusni postaji ni…

Še ena prijava!:))))

Lahko se sicer pritožiš, ampak to tebe ne odvezuje krivde.

Če si narobe prehitevala boš plačala kazen za nepravilno prehitevanje.

Če pa je policaj narobe ustavljal, naj bi pa policaj plačal kazen, – no itak da jo ne bo ker policaji skup držijo in samo sebi ne bodo pisali kazni. Zato bo tud tvoja pritožba zavrnjena.

Bi pa bila tvoja pritožba lahko uspešna, če bi trdila da nisi nepravilno prehitevala, da te policaj ni videl in tud ni mogel videti, ker je bil nekje drugje. Skratka, da se je policaj prekršek izmislil.

New Report

Close