Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ugrabljena deklica

ugrabljena deklica

Ste gledale pri 24ur, da so na Portugalskem ugrabili deklico…. Uboga deklica, uboga starša, nikoli ne veš kaj nas kje čaka. Se mi zdi, da je razmišljanje o tem, kje je otrok ali kaj se dogaja z njim, ubijajoče…. Jaz res upam, da deklice niso ugrabili kakšni pedofili, kakor domnevajo, in da se bo vrnila staršem….brez ran…. Letos na dopustu bom še bolj imela pod kontrolo mojega nadebudneža. Si sploh ne znam predstavljati bolečine teh staršev, občutkov krivde, ki ju razžirajo….. Jaz ne vem, če bi lahko kaj takšnega preživela….verjetno bi imela še nekaj časa upanje, potem pa bi se počasi razžirala do smrti….

Resnično upam, da jo najdejo,…živo in zdravo….. Vedno bolj svinjski postaja ta svet!

lp,

N.

Ja, tale dogodek je star že nekaj dni. Seveda sočustvujem s starši deklice, a vendar ju ne razumem, da sta otroke pustila same in šla na večerjo. Tudi to, da sta vsake pol ure preverjala, kaj se dogaja v sobi, ne spremeni kaj dosti.
Ne vem, jaz tega nikoli nisem prakticirala, niti doma, da bi jih pustila same…
Upam pa, da deklico seveda najdejo in se čimpreje vrne k svojim.

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Ce gres s tako majhnimi otroci na dopust, moras pac vzeti v zakup, da ta cas ne bo romanticnih vecurnih vecerjic v dvoje. Lahko pa tudi to uredis z najemom varuske za nekaj ur, ce si odgovoren.

Zal mi je za deklico in upam, da jo bodo zdravo nasli, ceprav se bojim, da je ona placala za neumnost starsev. Ravnanje starsev, da pustita toliko stare otroke same in to ocitno za vec ur, ce sta jih preverjala na pol ure, je bilo skrajno neodgovorno.

nova
Uredništvo priporoča

sem že spodaj nekje napisala mnenje … ne razumem staršev res ne, da pustijo otroke same 🙁 kje imajo pamet?

upam da bo z deklico vse ok!!

Nikoli ne vemo, kaj in kje nas lahko doleti kaj groznega.

Npr. v Italiji pred par dnevi se je zgodilo to, da je nekdo na ulici ustrelil v zrak, metek pa je zadel skozi okno 5-letno deklico, ki je bila v dnevni sobi v naročju mame.

Grozno, res…

Res grozno. Ni mi pa jasno, kaj so razmišljali starši. Očitno nič.

Maddy McCann

Madeline McCann is a three year old, British female who was vacationing, with her parents. Mommy and Daddy, both doctors (I might add), left Madeline, and her two-year-old, twin siblings in a vacation apartment ALONE and headed off to a nice, cushy dinner with their friends. Now… because they “weren’t very far away”, they thought this was ok. Yes. Leaving a three year old with two, two year olds, AT NIGHT, in a FOREIGN COUNTRY, is sooooooo responsible *heavy sarcasm*.

“They discovered her disappearance on returning from a meal at a nearby tapas restaurant, having left their three children in the bedroom of their apartment while they ate.Mr and Mrs McCann, both 38-year-old doctors, found the bedroom’s windows forced open and the door ajar – although nothing had been taken from the room.”

Now… I realize that this is probably “not the right time” to parent bash… but, WHAT THE FUCK, people!?! What kind of parent does this? What would these parents, PHYSICIANS at that, have done if one of the two year olds had rolled out of bed and knocked themselves unconscious on a bedside table? Was the three year old supposed to dial 911, or whatever the island has to offer in emergency services? What if one of the children had vomited and choked? Heck…what if, as children do, one of the children had woke-up and found mummy and daddy absent and disintegrated into a fit of hysterical panic? Was little Maddy supposed to be “a big girl”? Newsflash: if you have enough money to take exotic vacations and go out for fancy dinners, then you have enough money to utilize the hotels “creche” (babysitting) service! Also, if you’re travelling with a group of people and they have teen aged children, you should pony-up the few pounds to have someone sit with your children!

Of course,… the parents are angry because the local law officials aren’t moving fast enough. And, who knows…maybe they’re not. But… who’s to say that little Maddy didn’t wander off to find mum and dad? It amazes me that these people have the balls to place blame on anyone other than themselves.

Now…what are these parents doing to aid in finding their daughter?

Gerry and Kate McCann attended church in the Praia da Luz holiday village, where their daughter Madeleine disappeared on Thursday night from the family’s villa apartment.”

Clutching Maddy’s favourite toy, a pink cuddly kitten, Mrs McCann, 38, stood beside husband Gerry after a church service to pray for Maddy, who will be four on Saturday. Her voice choking with anguish, Mrs McCann said: “Gerry and I would just like to express our sincere gratitude and thanks to everybody, particularly the local community here who have offered so much support.”

Yesterday the family, who are devout Catholics, turned to their faith for support to try to help them through their ordeal. They attended the 90-minute service at a 16th century church in the upmarket resort of Praia da Luz.Agonisingly, yesterday was Dia de Mae in Portugal – Mother’s Day.”

I’m sorry. I can’t let this go. Your daughter, a beautiful, vivacious three year old has been abducted, due to your negligence, and you’re spending 90 minutes sitting in mass? I hate to play the “…if this was my child card.”, but…IF THIS WERE MY CHILD, you can bet your ass I would’ve been spending that 90 minutes walking door-to-fucking-door looking for anyone or anything that might lead to information. And, I would probably be so distraught that the idea of going to Church on MOTHER’S DAY (in Portugal), to receive a symbolic gift of roses from an alter girl, would be the furthest idea from my mind.

A 14-year-old altar girl took Madeleine’s place and walked up the aisle to present tearful Mrs McCann with red and pink roses.Before the service, Father Jose Pacheco warned Mrs McCann of the tradition where children give their mothers flowers, fearing it may be too heartbreaking for her.But she insisted that she wanted to be there.

Father Joe probably offered the family a private prayer meeting and blessing, but…oh no… not for this family. She sat. In a church. For 90 minutes. And, was a media darling. *shakes head*

No. No. No. No. Your child has been abducted, because you and your hubby thought “spot checking” every hour, from seven to eleven, was responsible… you officially fail at parenting. If I were “insisting” to be anywhere, it would be one of two places: at the scene of the crime or defiantly and persistently dogging every person within a ten miles radius. This little girl wasn’t randomly chosen. Twenty bucks says that this child was stalked because someone noticed that mum and dad were leaving the table to “go check on something” in their apartment. Gee…after the first two hours, do you think it might’ve been possible that an opportunistic pedophile might have said, “Hmmm…I wonder if there are children, alone, in that room?”

Mark Warner offers a crèche and individual babysitters but the McCanns chose not to use either.

I hate to be the catty bitch… but I wonder how much they spent on dinner?

Res grozna zgodba. Si pa po drugi strani sploh ne predstavljam, kako lahko pustiš tako majhne otroke SAME doma, še huje, v tujem hotelu, v tuji deželi…

Jaz sem ta vikend prebrala knjigo o ugrabljeni deklici v Belgiji – naslov knjige je “Imela sem 14 let, vzela sem kolo in šla v šolo” (ali nekaj podobnega). Njen ugrabitelj je bil Marc Dutroix, pedofil, ki je ugrabil že več deklic, se nad njimi izživljal in jih nato ubil, ter zakopal na vrtu svoje hiše. Za vse to je vedela tudi njegova žena, s katero imata celo otroke. Res pretresljiva zgodba.

Pazite na svoje otroke!
LP, Nik@

A so punčko ugrabili ali je sama odlutala iskat mamico? Nisem sledila zgodbi, kako vejo da je ugrabljena?
lp

Ne bi se mogla bolj strinjat z mnenjem, ki ga je prilepil(a) Skrajšan Nick.

Čisto prvi moment so mislili, da je deklica odšla, potem pa so preiskovalci našli nekaj sledi, ki naj bi kazale na ugrabitev.

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Tudi jaz sem brala to knjigo in se strinjam s tabo. Vendar primera vseeno nista podobna. 14 letniki večinoma hodijo sami v šolo, triletniki pa ne spijo sami v hotelski sobi v tujini. 🙁 Se mi pa starša smilita. 🙁 Upam, da se deklica vrne živa in zdrava. Pa je žal že toliko dni minilo, da je težko verjetno, da je niso že prizadeli. 🙁

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Kdo pa je avtor tega angleskega posta in kje je bil objavljen.

Joj mimogrede sem ga našla nekje na netu, mislim pa da je šlo za tuji blog. Upam, da ni narobe, da sem napisala brez avtorja. 😉

Kaj pa če bi bila starša v sosednji sobi in bi tudi spala? Nekdo je očitno vdrl in najbrž je otroka omamil. V Ameriki se dogaja ogromno primerov, ko otroke ugrabijo medtem ko starši v postelji spijo. A potem pa teh staršev, ki so očitno večerjali malo stran od hotela, ne bi nihče obsojal? Ali pa če bi šlo za ugrabitev 13-letnice? Bi tudi v tem primeru morala imeti varuško ob sebi?

ff, ampak ni šlo za 13 letnico in starša nista spala v isti sobi, tako da je odveč “kaj če bi”.

Ja, saj. Zato pa udrihajte po njiju. Ker če bi šlo za 13-letnico bi itak samo tarnali, kako grozno. Tako pa si le dajte duška.

Jaz nisem nikjer udrihala. Niti nisem nič napisala, pravim samo, da je velika razlika 3 letnik in 2letna dvojčka, kot pa 13 letnica za 3 letnega otroka vendar moramo poskrbeti drugače kot za 13 letnico. In seveda je razlika, če bi ugrabili 13 letnico ali če bi starša spala v isti sobi, ne bi nihče krivil staršev, če pa tri majhne otroke pustiš same nekje v tujem kraju v sobi, pa je verjetno razlika. Samo pravim.

Če bi bili starši z otrokoma v apartmaju, se skoraj zagotovo ne bi zgodilo nič. Mislim, da je to edini relevantni če… Drugače se lahko z njimi nategujemo do onemoglosti. Tebi se morda zdi v redu, da tri malčke pustiš same štiri ure, da greš lahko v miru s prijatelji na večerjo?
Nikakor nočem opravičevati morebitnega ugrabitelja, upam, da ga bodo dobili in mu odrobili jajca, ampak s pripetim mnenjem se strinjam, da se bolj ne bi mogla. Dva zdravnika, stara toliko, da se ne bi smela čutiti prikrajšana, ker zaradi otrok ne moreta v miru prežurati cele noči, sta padla na izpitu starševstva.

Tebi je seveda lahko govoriti, ker očitno nisi “padla na izpitu starševstva”. Lahko pa se ti jutri zgodi, da ti triletnik, ki ga nisi par munit imela pod nadzorom, skoči pod avto. In spet se bi našle pametnjakovičke, ki bi trdile, da bi morala imeti otroka pod kontrolo in da si ti in samo ti kriva nesreče. Ali misliš, da se tista starša sedaj ne tepeta po glavi in se ne krivita? Takrat pač nista pomislila, da bi se lahko kaj takega zgodilo, da nekdo vdre v apartma in ugrabi otroka. Če bi to pomislila, ne bi bila samo v apartmaju, pač pa tudi v isti spalnici kot otroka, ker že če bi bila v drugi spalnici, bi se zlahka zgodilo isto.

Ti pa le sodi druge, ni problema. Samo da ne boš kmalu na njihovem mestu.

Res te ne razumem, kako lahko tako mešaš jabolka in hruške. Nekaj je nesreča, nekaj je nesreča, ki se ne bi zgodila, če… Ali tudi doma pustiš 3 majhne otroke za 4 ure in oddideš ven? Ljubi bog, saj ne gre samo za ugrabitev, kaj pa za padce, grozo otroka, ki se zbudi sam, zadušitve… meni to ni normalno, sploh glede na to, da je v hotelu možnost varuške. AMpak res mi ni do prepira.

Ne vem, očitno imamo zelo različna stališča o tem, ali se tri otroke, od katerih najstarejši nima še niti štiri leta, lahko pusti same ali ne. Jaz pravim, da ne. Kot pravi skr. nick, ni treba, da ti ugrabijo, dovolj je že, da v silnem strahu, ker se zbudi sam, prejoka pet, deset minut. Oziroma, da se popravim, zame je to dovolj.
BTW, če bi v Sloveniji pustila otroka samega za štiri ure, je to že zanemarjanje in bi zadeva zanima tako CSD kot policijo. Pred časom je bil primer v Kranju, ko je mamica pustila malčka v varstvu starejše sestrične (če se prav spomnim) in skočila v trgovino, medtem pa je malček padel iz okna in se poškodoval. Je bila ovadena.
Aja, moja dva kot triletna nista bila nikoli nekaj minut zunaj brez nadzora (tudi v Sloveniji so se takšni primeri že končali tragično – neki fantek je padel v nezavarovan jarek nekaj metrov globoko, ker je šla babi odgovorit na telefon), v stanovanju pa le, če sem šla lulat. Pa še to pri hčeri ni prišlo v poštev in je morala lepo z menoj v kopalnico (do starosti dve leti približno), ker je ta čas znala kaj ušpičiti.
Sama sta lahko zunaj od lanskega leta, ko je bil sin star šest let, hči pa slabih osem.

Kdor meša jabolka in hruške, ste tiste, ki sedaj govorite o tem, da se majhnih otrok ne pušča samih, tudi če spijo. Tukaj ni šlo za to, da so se otroci zbudili in jokali, se dušili ipd. pač pa za UGRABITEV. Ne pravim, da je prav, da se otroke pušča same čez noč, pač pa da bi se lahko isto zgodilo, če bi bila starša prisotna, vendar v drugem prostoru. Če bi se otrok zbudil ali jokal, če bi prišlo do požara ipd., bi seveda starša lahko reagirala, če bi bila prisotna. Ni prav, da starši pustijo male otroke same čez noč, vendar to nima zveze s samo ugrabitvijo. Te se ponavadi zgodijo tudi če so starši prisotni in spijo v drugi spalnici, še pogosteje pa se zgodijo nekje zunaj starejšim otrokom.

Če bi torej hoteli biti popolnoma gotovi, da nam otroka ne bodo ugrabili ponoči, bi morali vsi spati v isti spalnici in po možnosti v isti postelji. No, nekateri tudi spite tako. Ampak tisti, ki spijo v svoji sobi, so po vaše popolnoma lahkomiselni, posebej če imajo spalnice v pritličju. Taki bi po vaše morali imeti otroke vedno v svoji postelji, saj drugače lahko nekdo vdre skozi okno, otroka omami in ga odnese ne da bi starši sploh vedeli. Ali torej spite v isti postelji s svojimi otroki ali ne? Če ne, ste popolnoma neodgovorni. Po vaše.

Ampak staršev ni bilo! Saj v bistvu se vse strinjamo, samo stvar je v tem, da otrok pač ne puščamo za 4 ure in pika. Nihče ne obtožuje staršev, ker so jima ugrabili punčko, ampak ker so jima ugrabili punčko, medtem ko sta par ur uživala na večerji.

New Report

Close