Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zasvojenost z internetom-…prosim pomoč

zasvojenost z internetom-…prosim pomoč

mi lahko pomagate s kakrnimi koli nasveti
namreč poskušala sem se že pogovoriti že velikokrat a zaman. težava je namreč ta da mož ne prizna da je dobesedno zasvojen z internetom.Pride po službi i je že hop gor do večera ali pa zvečer dor do jutranjuh ur.Probala sem z jokom,na lep način tudi da samo omeji dostop semga prosila, ker ma namreč družino, pa se ji žal ne posveča več toliko kot prej.več mu je do računalnika kot do družine, žene…pravi, da mu ne bom ukazovala koliko naj bo gor, pa da bo kolikor bo sam hotel..se klicala tudi da bi za par dni izklopl internet, pa sene da kar tako, razen da prekinemo pogodbo.naj še povem da sem povedala kam lahko tole vodi od varanja, do zapostavljanja držine, nič, nič….
nasveti?

Še en računalnik. Zate. :-)))))

Hecam se. Zasvojenost sčasoma mine, vsaj pri meni je. Morda bi si postavil uro, pa bi šel na net šele zvečer, ko gredo otroci spat?

Pa vecerjo tudi dobi kar za racunalnik?

Moj predlog je, da se mu ure za racunalnikom zacnejo nekje “poznati”.
Na primer, da je hladilnik prazen (otroke pac nafutras drugace), da sta
prazna tudi predala z nogavicami in gatami….
Pa da se ga v druzinskih zadevah zacne ignorirati…praznovanja, izleti,
odlocitve o urejanju stanovanja itd.
Ce se mu namrec zdi, da lahko pocne kar se mu zdi, ne glede na druzino,
potem naj nosi tudi posledice.

Javkanje in tezenje zene je namrec zelo nizka cena za to in jo prerad placa.

To je res dober nasvet…. najboljsi!!!

********************************************* We all know that cats rule the world!

mislm, pa kaj je zdaj to…pogovor in to resen, naj s ezave, da je poročen, oče, kaj mu je zdaj več ineternet kot vi??? Pogovori se resno in mu povej, če ne bo nehal, pa ločitev, strezni ga, če ni že prepozno, no jaz bi vsekakor želela vedeti kajd ela cele popoldneve na netu in bi se lepo vsedla zraven njega in bila tam…če bi me nagnal, bi takoj vedela kako in kaj in bi mu povedala svoje in postavila ultimat…mislm hvala lepa za tak zakon resno!!!

Pojdi lepo popoldne zraven njega in če ti bo to dovolil je okej, bodi z njim nekaj dni, vmes ga moti, na veliko sparšuj, da te bo sit in bo mogoewč nehal bit za netom..če ti pa ne bo dovolil biti zraven, pa ga vprašaj kaj skriva…skratka ornk in resen pogovor, kajti obnaša se kot pubertetnik, otrok in še tistemu mi določamo pravila koliko je lahko za netom, torej je on še hujši, kot nekdo, ki je brez vsega, živi le še za net..jaojao.

Pa menda ja ni tale tvoj post posledica abstinenčne krize – tvoje namreč, ker ne prideš več do računalnika?

Ukrepaj čim prej, da ne bo prepozno.

Pri prijateljici je bilo čisto enako, sedaj pa ima doma moža, ki ni za nobeno rabo. Ko pride iz službe, gre takoj na računalnik in tam ostane do jutra. On njega nima nič, ne ukvarja se z otrokom, ne je skupaj z njima, noče iti na dopust, nikamor ne gre, samo za računalnikom je.

Ona je poskusila z vsem, tudi z grožnjami z ločitvijo, ampak nič ni zaleglo. Sedaj se je sprijaznila, seveda ni srečna.

Ne zavidam ti situacije v kateri si se znašla. očitno gre res za zasvojenost. ena ti je predlagala zelo dober način, da sediš zraven njega in se vklopiš v njegov pogled na dogajanje v vaši družini; torej pridemo domov, se usedemo za računalniik in sedimo tam do poznih večernih ur. ko bo otrok lačen, mu ponudi miško, ali tipkovnico, odvisno pač česa trenutno ati ne potrebuje.ko bo otroka lulat, lahko kar atiju v naročje, saj itak ne bo vstal od računalnika in se bo posušilo do naslednjič. in seveda možu povej, da če živi on tako z računalnikom, bosta pa še vidva z njim, saj ste vendar družina in ste za skupaj. in če vaju nažene stran, potem mora tudi on stran.

druga možnost pa je, da kot gre vsak dan gre ati za računalnik, vidva z otrokom pa na obisk k staršem, na igrišče, kamorkoli…vaju ni doma do poznih večernih ur, ko otroka daš samo spat. boš videla koliko časa bo ostal hladen in vaju ne bo pogrešal…primejdun, če je oče, bo pa ja pogrešal svojega otroka…vidva pa se tedaj res fajn imejta in nič ne razlagajta kje vse sta bila…

odloči se za svoje življenje, če že on hoče imeti svojega z računalnikom.

Problem te zasvojenosti je v tem, da se z razvojem neta zasvojenost veča in ni ustaljena kot npr. pri zasvojenosti z mamili. V bistvu tvoj mož rabi veliko več samozavesti, ko je imajo ostali. Poleg tega se mora več gibati v naravi in si najti veselje, ki ni ob PCju. Pošlji mi e-mail!

New Report

Close