Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Zavarovanja Zavarovalnica, cenitev, odškodnina…..???

Zavarovalnica, cenitev, odškodnina…..???

Udeležena sem bila v prometni nesreči kot “tretja” oseba. Peljala sem naravnosti, nasproti mene pa je čakalo vozilo z vklopljenim smerokazom, ki je zavijalo levi in čakalo, da peljem mimo. V trenutku se je vozilo za stoječim vozilom z močno hitrostjo zaletelo v čakajoče vozilo, ki se je odbilo v moj avto. K sreči sem hitro reagirala, tako da ni hujših posledic. Moje vozilo je starejšega datuma, poškodovano po gumi in zadnjih vratih (najbrž se je še kaj zgodilo tudi v podvozju). Avtomobil zaradi vikenda še ni bil na cenitvi. Z gospodi policisti smo naredili zapisnik, vzela sem glavne podatke povzročiteljice škode in se napotila tudi v bolnišnico zaradi udarca v levi bok avtomobila in zaradi česar čutim tudi bolečino na levi strani hrbta in vratu.

Zanima me, kaj storiti dalje: na katero zavarovalnico se obrniti (obe vozili sta bili “močnejši in novejši”, moje pa šteje že par let, a je kljub temu moje prevozno sredstvo in si ne znam predtasvljati, kako resno me bodo jemali) oz. kje lahko pridobim kakršnokoli povrnitev nastale škode na avtu?

Hvala za informacije!

pozdravljeni!
Uveljavljate lahko odškodnino za materialno škodo-popravilo škode na avtomobilu,ter odškodnino za telesne poškodbe.Povzročitelj škode bo poravnal škodo vozilu,katero je stalo v križišču in zavijalo levo,drugo vozilo pa bo krilo vašo škodo in poškodbe.
Pridobiti je potrebno podatke vozila ki je poškodovalo vaš avtomobil,cenitev škode pa se opravi na zavarovalnici,kjer je zavarovan avtomobil voznika ki vam je povzročil škodo.
Če pa potrebujete pomoč pa lahko pišete na osebni email naslov [email protected].
Srečno, Bruno

************************************** B&M Zavarovalna pisarna Bruno Šneberger s.p. Kermaunerjeva 17,1000 LJ tel. 051/625-611 e-mail:[email protected]

New Report

Close