Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Oftalmologija ne morem več nositi leč

ne morem več nositi leč

Pozdravljeni!

Leče (14-dnevne) nosim 10 let. Nikoli nisem imela težav z njimi.
Pred tremi meseci sem imela bolečine v desnem očesu, oko je bilo močno pordelo. Takoj sem prenehala nositi leče in ker se stanje ni izboljšalo sem šla k okulistu, ki mi je predpisal le gel za vlaženje in postavil diagnozo konjuktivitis (če sem prav napisala). Krive naj bi bile leče ali pa kakšna smet v očeh. Svetoval mi je 10-14 dnevno pavzo pri nošenju leč.
No vnetje se je pomirilo, jaz pa sem po 1 mesecu spet začela nositi leče. Uporabljala sem tudi “umetne solze”. Čez 14 dni se mi je vnetje ponovilo na obeh očeh. Začela sem uporabljati vlažilni gel in tekočino Spersallerg, vendar se je vse skupaj zelo počasi normaliziralo (v približno 6 tednih). Potem sem za poskušino spet nosila leče 1 dan, vendar sem takoj ugotovila, da nekaj ni v redu. Nadaljevala sem z obema zdraviloma, stanje se je spet popravilo, vendar če zvečer pozabim dati v oči vlažilni gel, me ponoči zbudi bolečina v desnem očesu (kot bi imela v očesu trepalnico). Moram vstati, si dati gel in po eni uri bolečina in tudi rdečina izgineta.
Sedaj ne vem kaj naj to pomeni.Ali imam “presuho” oko? Naj napišem, da imam 45 let. Pri okulistu sem naročena šele septembra. Sploh pa me zanima, če bom sploh še lahko nosila leče, ki so toliko bolj praktične kot očala.

Hvala in lep pozdrav.

Res je, da se na kontakne leče po določenem časovnem obdobju lahko razvije nekakšna preobčutljivostna reakcija in ljudem povzroča težave. Nekoliko res lahko ublažimo z nadomestki solz v obliki kapljic ali gelov, vendar včasih ne pomaga, včasih predpišemo celo kapljice proti alergiji, ki nekaterim težave ublažijo. Glede suhega očesa je na začetku na mestu zdravljenje z umetnimi solzami in gelom, seveda pa je potrebno oceniti za kakšne vrste “suho oko” gre in glede na to se morda lahko pomaga.

mag. Kristina Mikek, dr.med. spec. oftalmologije Morela okulisti d.o.o. Center za očesno refraktivno kirurgijo Tehnološki park 21, stavba D, 3.nadstropje Ljubljana Tel: 01 5102340 www.morelaokulisti.si

New Report

Close