Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija zaskrbljena

zaskrbljena

Spoštovani, zelo sem zaskrbljena,ker ima moj sin dva dni visoko temperaturo,ki mu jo vsake štiri ure zbijam s svečkami.Bila sva pri pediatrinji, ki pravi da ima virozo,saj je baje grlo rahlo vneto.Dobimo napotke naj še naprej tako znižujemo temperaturo in če ne bo bolje naj se oglasimo v ponedeljek. Pri P sva bila danes zjutraj,nato sem popoldne ugotovila, da če sineku povlečem kožico(ki pa se ne premakne skoraj nič) z lulčka dol,priteče ven bela tekočina,zato sva šla nazaj k dežurnemu dr. ki mu je brez pregleda,samo po mojem opisu predpisal primotren tablete eno na 12 ur in je rekel da gre verjetno za vnetje sečil,bila sem končno vesela da bom lahko pomagala svojemu ubožčku,vendar z antibiotikom ni bilo nič ker je vse izbruhal,kljub temu da sem tableto zdrobila mu jo dala s hrano.Vendar brez uspeha,sem poskusila na več načinov,vendar ni in ni šlo. Aja sin je star enajst mesecev. Kako mu lahko pomagam kaj naj strorim. Urin naj bi dala na preizkave šele v ponedeljek. Glede na to,da je jutri praznik in nato vikend,vas lepo prosim kaj bi vi storili na mojem mestu,čakali do ponedeljka ali šli spet k dežurnemu. Predvidevam,da se ta zadeva ne bo pozdravila sama od sebe. Oprostite,ker sem pisala tako zmedeno in slovnično nepravilno vendar sem utrujena, bistvo vsega pa je da me skrbi,ker sinu teče iz lulčka bela gosta snov.
hvala za vaš odgovor

Pozdravljeni, Enka1,
bel izcedek pri vleku kožice NIKOLI ni znak vnetja sečil. Vnetje sečil poteka pri otroku z vročino (in brez drugih znakov), pogosto pa zaznamo močan vonj urina. Otrok je izrazito slab, siv, neješč. To, kar opisujete, je izloček žlez, ostanki celic in urina, ki se nabirajo pod preozko kožico. Brez odvzema urina ni diagnoze vnetja sečil. Pri otroku moramo pri sumu na vnetje sečil vzeti: kri, urin in narediti bakteriološko preiskavo urina (uriklut ali Sanford). Šele takrat dzarvimo, prvo vnetje sečil pa je priporočjivo zdraviti v bolnišnici.
Mislim torej, da je diagnoza čisto mimo, če imate le takšne znake, ki ste jih tukaj opisali. Potrebno je čistiti kožico, narediti obloge na glavico penisa, morda tudi namazati z antibiotičnim mazilom, Primotrena pa jaz brez pregleda urina ne bi dajala.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Ja otrok ima vročino,slab apetit in je bolj zaspan in miren kot ponavadi, izcedka iz lulčka pa je veliko,zato nisem pomislila,da ge za izločke žlez,urina itd. Pa vedno tako pazim na higieno, da sem prav presenečena da se je to zgodilo. Torej po vašem mnenju vročina in izcedek iz lulčka nista povezana? in gre res le za virozo,upam da res ker sem se prav ustrašila,ko je teklo z lulčka,ker tega je precej,pa umijem,pa ponovno nastane. Torej po vašem mnenju jutri ni potrebno k zdravniku? Pa še to bi vprašala,s katerim antibiotičnim mazilom,ki se dobi brez recepta bi lahko mazala lulčka in kolikokrat na dan? Verjamem da ste o tem že pisali,vendar mi iskalnik ne dela.Pa kakšne obloge naj mu dajem,kaj ste imeli v mislih?Uf veliko vprašanj,vendar me res skrbi.
100 krat vam hvala za odgovor

upam

POzdravljeni, enka1,
pogljete, če je vrh penica zelo pordel ali otečen. Če je, potem gre za vnetje kože in glavice (balanopostitis), ki se zdravi lokalno (obkladki, antibiotično mazilo). Kot ste napisali v prvem vprašanju, ima deček zoženo kožico (ne morete potegniti skoraj nič). V takem primeru ne morete poskrbeti za primerno higieno, saj pod glavico oz. pod kožico ne pridete zraven.
Če ste dali pregledati kri in je v redu, potem sigurno ni vnetja sečil. Lahko gre za manjše lokalno vnetje, ne pa za vnetje sečil. Tega brez pregleda urina ni mogoče diagnosticirati.
Jutri bi bil pregled pri zdravniku čisto v redu, če je tega izcedka res tako veliko.
Antibitoična mazila so na recelt, v kakšni lekarni včasih tudi malo zamižijo glede tega. V redu bi bil Fucidin.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za odgovor,naj povem da je izcedka danes bistveno manj,glavica penisa pa je malce pordela. Ker imamo doma Betrion mazilo me zanima ali bi bilo primerno za mazanje glavice penisa in če ja kolikokrat na dan?

Pozdravljeni, Anka1,
Betrion bo tudi čisto v redu. Kolikor se da potegnite kožico (toliko, da ne boli), očistite, potem pa Betrion kanite na ušesno paličico in s paličico namažite glavico, kolikor gre. Nato kožico povlecite nazaj preko glavice. Dajte še obkladek s fiziološko. TO naredite 3-4x dnevno.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

hvala

New Report

Close