Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Kako huda alergija mora biti, da zdravnik otroka pošlje na teste?

Kako huda alergija mora biti, da zdravnik otroka pošlje na teste?

Imam dojenčka, starega dobrih 7 mesecev. Že od vsega začetka ima po obrazu izpuščaje. Zdravnica je nekajkrat dala mazilo in rekla, naj opazujem, po kateri hrani nastajajo izpuščaji. Čez čas je dobil izpuščaje tudi drugje po telesu in končno sem ugotovila, da je očitno alergičen na jajca, ki jih je dobil od mene preko dojenja. Izpuščaji po telesu in tudi večinoma po obrazu so izginili, odkar sem črtala jajca iz svoje prehrane. Ostala sta le izpuščaja ob ustih. Ugotovila sem, da je verjetno alergičen še na lubenico, paradižnik in rdečo papriko. Seveda tega ne uživava več. Kljub temu opažam, da se izpuščaja ob ustih večata in nastal je še nov v bližini senc. Kaj naj storim, saj ne morem ugotoviti, katera snov to povzroča? Naj grem k pediatrinji in jo prosim za testiranja? Kdaj sploh pošljejo otroka na testiranje, saj naša pediatrinja ni nič omenila tega (ne vem, verjetno ni dovolj hudo). Kmalu bo šel v vrtec, tudi zaradi tega bo treba ugotoviti, na kaj vse je alergičen.

Pri 1 letu bi moral biti cepljen proti rdečkam, cepivo pa je iz jajčnega beljaka. Kaj naredijo v takem primeru?

Ali ste tisti, ki imate alergičnega otroka, sami predlagali testiranja? Kako izgleda testiranje? Ali vzamejo kri in jo dajo na preiskave ali kako drugače?

Mislim, da imaš pravico zahtevati testiranja. Sploh, če se zadeva konstantno ponavlja in si ugotovila, da je po nekaterih zaužitih stvareh, če jih prenehaš jesti, bolje.

Vem, da če pri otroku ugotovijo alergije, lahko daš vlogo za podaljšanje porodniške.

Kako je s cepljenjem ne vem, bi se mu pa osebno najraje izognila, ker mi ni všeč.

Alergijski testi pri odraslih zgledajo tako, da na rokah (notranji strani podlahti) z majhnimi iglicami popikajo kožo z agensi, za katere predvidevajo, da bi bili lahko alergeni za nekoga. Če se na mestu vboda pojavi rdeč flekec, pomeni, da si na tisto alergičen. Flekci se merijo in večji ko je, bolj je zadeva alergična določenemu človeku. Kako pa izgledajo testi za otroke, pa ne vem. Predvidevam pa, da podobno.

Upam, da ni kaj hujšega. Želim vama veliko zdravja.

LP, Ana

Nam je tudi stalno predpisoval claritine, tako in drugačno dieto, potem sem imela vsega zadosti, prišla k zdravniku in rekla le, da želim napotnicop za testiranje( in brez ugovarjanja), nato je je le dal.Po 3 mesecih prišli na vrsto, takoj ugotovili alergijo na kaj in konec težav!

nova
Uredništvo priporoča

Koliko prej pa je treba dati vlogo za podaljšanje porodniške?

En mesec pred iztekom porodniške.

Tudi pri dojenčkih lahko naredijo teste na isti način kot pri odraslih. Vsaj našo takrat 7 mesečnico so ravno tako “prešpikali” in nanesli alergene. Hvala Bogu je bilo vse negativno.

LP

Teste na tako malem otroku lahko naredijo tudi direktno na krvi.
Mojemu sinu so pri 14 mesecih naredili krvne teste in takoj je bila jasna alergija na kravje mleko in jajčni beljak.
Ni jih potrebno zbadati, je pa res, da so krvne preiskave mnogo dražje.
LP
Majar

New Report

Close