Najdi forum

Drage mamice :o))

Mene pa zanima, kako je ime vašim otročkom? Ste imeli več imen in ste se odločali na koncu nosečnosti ali ste takoj izbrali in to je držalo do rojstva?

Pa uživajte v lepem vremenu!

Ko sem zanosila, sva se kaj hitro začela dogovarjati, kako bo otroku ime. Za deklico sva imela odločitev zelo hitro: Lili, za fantka se pa nisva mogla odločiti. Nekaj imen je bilo že zasedenih, pa sva v porodnišnico odnesla šopek imen (vedela sva, da bo fantek): Marko, Domen, Pan, Svit in Matej. Hotela sva ime, ki bo nekako skladno s priimkom in ne bo imelo čuden pomen v angleščini ali nemščini. Skratka, nekaj preprostega in dvozložnega, ker je priimek enozložen. Ko se je rodil, sem še tisti trenutek rekla, da je čisto tak, kot mora biti Matej in je tako tudi ostalo. Ime mu zelo ustreza. Ko sva z možem izbirala med imeni za fantka, so se nama vsi zdeli rahlo dolgočasni, za deklice se mi zdi, je veliko bolj zabavnih in luštnih imen! Morda je temu tako tudi zato, ker imamo pri nas v tej generaciji same fantke, pa mož tudi iz prvega zakona in so vsi “pobrali” luštna imena za fantke. Prej mi ime Matej ni bilo všeč, ker je bil vsak drugi fant v moji generaciji Matej, zdaj je drugače in tudi ime mi čisto drugače zveni.

Lp Neja

Midva sva si podajala datoteko z imeni, ki sva jih prekoporala iz – vsak od naju je črtal nekaj imen, ki mu niso bila všeč in nato predal drugemu in tako naprej, dokler nama ni ostalo 6 imen – tri za fantke in tri za deklice (za deklice jih je bilo lažje najti). Pred odhodom v porodnišnico sva jih še razvrstila po tem, kako so nama bila najbolj všeč, in kako se prilegajo priimku. Vedela, sva, da čakava deklico, vendar sva za vsak slučaj imela v mislih tudi imena za dečke, ker se je že zgodilo, da je ginekolog na UZ slabo videl ali spregledal “palčko”. Ko se nama je resnično rodila deklica, sva ji z veseljem dala prvo ime s seznama – Lana. Vesela pa sva bila tudi par mesecev kasneje, da nama ni bilo treba dati imena dečku, ker bi bil Jan, pa sva ugotovila, da so zadnje generacije polne Janov, skoraj tako kot Lukov. Za naslednjega otroka (ko/če bo) razmišljava o nečem, kar se bo podalo ne samo priimku, ampak tudi imenu starejše sestrice.

---------------------------------------------------------------------------------------------- Ker ne verjamem v telo, rad bi te videl v srce. <http://tamala0801.moj-album.com>

Midva sva imela za punčko ime izbrano že kar kake dve leti preden sem sploh zanosila: enkar sva se pogovarjala, katero ime je komu všeč in ko je on vprašal: kaj pa za punčko? Oba hkrati sva odgovorila Rebeka in tisti trenutek sva se odločila, da če bova kdaj imela punčko, bo Rebeka.

Za fantka pa… Sva tuhtala kar lep čas, pa nama noben ni bil preveč všeč – vsa fina imena so bila že v žlahti, nisva želela imana, ki bi bil zelo pogost ipd. No, danes imamo doma 11 mesečnega Benjamina (brez okrajšav) in ne morem si predstavljati, da bi mu dala kako drugo ime. Mu tako paše…

Lp

Midva sva vedela že preden sem bila noseča, da bova imela fantka in da mu bo ime Erik. To sva vedela samo midva, doma sva povedala šele ko se je rodil, pa čeprav so vsi tečnarili, naj poveva kako mu bo ime.

Ej kika, kako si lahko vedela preden si zanosila, da bo fantek???

Želiš si, da bi bol fantek, vedeti NE moreš da BO!!!

Mi smo želeli punčko in smo tudi ime izbrali samo za punčko, zato smo imeli “težave” z izbiro imena za fantka. Šele čez tri dni smo se odločili, da bo Blaž in je res. Ni nam žal:-)

Lp,
NajaK

Jaz sem imela narejen ožji izbor imen, še preden sem bila noseča. Za fantka Jaša, za punčko pa Irina ali Larisa (nora sem na ruska imena, ni kaj :)). No, potem se je pa moj dragi na lepem spomnil, da fantek pa že ne bo Jaša in tako je prišla na vrsto druga opcija – Aleksej.
Seveda sem si izposodila Leksikon imen in vsa izbrana imena skrbno preštudirala. No, dobili smo fantka Alekseja. Vztrajam pri tem, da ga tako tudi kličejo, čeprav so ga že kmalu preimenovali v Aleksa in kaj vem kaj še vse. Meni pa kar pokrov dviguje in ljudi striktno opozarjam, da mu je ime Aleksej in želim, da ga tako tudi kličejo. No, dokler bom še imela vpliv na to…

Se pa strinjam, da je za fantka veliko težje izbrati ime kot za punčko.

Jaz sem imela več imen izbranih, ko sem odšla v porodnišnico. Vedela sem, da pričakujemo fantka in ko sem ga videla, se mi je zdelo, da mu Lan Matija zelo paše. Dva imena smo mu dali zaradi kratkega priimka. Kličemo pa ga, kratko in jedrnato, Lan.

Gašper (izbira žene), Manca (moja izbira)

LP Dragov

Za ime sva vedela se pred zanositvijo in sva imela izbrana dva – za deklico in decka. Decka imava, deklico pa se cakamo. Ce pa bo slucajno se en fant, imava tudi ze ime.

za prvega sina sem vedela ime že pri mojih desetih letih 🙂 … za drugega pa sem se odločila po pomenu 🙂

B.

En moj znanec ima tri hčere, Terezo, Klaro, Katarino. Zadnjič sem se pogovarjala z njimi tremi in so rekle, da ful ne bi nikoli zamenjale svojih imen, da se jim zdijo pametna in internacionalna.

Našemu malemu pa je dal ime mlajši sin. Sprva je hotel izbrati ime Matjaž, ker pa nama ni bilo všeč smo se dogovorili, da bo Tomaž. In tako je ostalo vse do danes.

lp očka

Na začetku,ko sva se z možem odločala o imenih sva se razhajala…..meni je bilo všeč eno,njemu drugo. Potem sva za punčko izbrala ime,za fanta pa se nikakor nisva mogla zediniti. Niti do zadnjega nisva imela izbranega imena za fantka :))) Ko pa sem ležala v porodnišnici sva nekako prišla na skupno točko in se odločila za ime. Na koncu sem rodila punčko in oba sva bila zadovoljna z izborom imena,kajti je zelo paše:)))

LP,K*

**************************************** Prijatelji ne živijo samo v harmoniji, kot pravijo nekateri, temveč v melodiji. (Henry David Thoreau)

Pri nas sva se takoj ujemala glede imen,meni je bilo všeč za punčko Latoja in to že kar dolgo pred mojo nosečnostjo,ker imam v Nemčiji sestrično Latojo in mi je bila kot majhana tako srčkana da sem zmeraj govorila,če bom imela kdaj otroka(težave z zanositvijo)bo punčka Latoja fantek pa tudi od negdaj Luka.Pa čeprav je kar nekaj teh imen se s tem ne obremenjujem meni je všeč in ni mi žal da sva tako ime zbrala.

Sem šla po leksikon v knjižnjico ter izbrala meni in možu najlepša ženska in moška imena. Nato pa sva črtala tista imena, ki se nama niso zdela tako zelo primerna. Na koncu sem izbrala ime Tara, ker je kratko in redko ( se ne pojavlja pogosto )

Tarin

barbara*

Kaj si napisala??????? To sploh ni odgovor, ker nisi napisala imena otrok.
Boljše je, da se sploh ne bi oglasila.;((((((((((barbara* napisal:

> za prvega sina sem vedela ime že pri mojih desetih letih 🙂 …
> za drugega pa sem se odločila po pomenu 🙂
>
> B.

Mojim trem otrokom je ime Ožbej, Zala in Lenart. Poglej si pogostost imen na naslovu htttp://www.stat.si/imena.asp?n1=1&n2=1&n3=1. Super fora, če želiš, da ima tvoj otrok malo manj pogosto ime.(upam, da sem naslov napisala pravilno)Veliko sreče pri izbiri, ki je resnično pomembna.

Osem mesecev nosečnosti sva bila odločena, da bo sine Sergej, potem sva si premislila. Ime mu je Vito.

New Report

Close