Najdi forum

Šilvalni stroj ELNA

Pozdravljene,

ali ima katera morda šivalni stroj ELNA 3006?
Dobila sem ga v dar, vendar brez navodil.
ALi morda katera ve kako je z napetostjo sukanca? Zgornji šiv mi šiva nekako ohlapno. Poskusila sem že vse mogoče , pa ne gre.
Vsak namig mi bo dobrodošel.

LP

Pika

Pika,
jaz imam doma Elnin stroj, le drug model.
Ker ne vem, koliko obvladaš stroj, ne bi rada, da izpade, kot da ti solim pamet.. vendar ponavadi napetost sukanca nastavljaš s koleščkom, ki se nahaja nekje na vrhu stroja nad iglo oz. ponavadi malo bolj desno. Moj stroj ima tudi avtomatsko nastavitev,ki pa včasih prav tako ni ravno najboljša, pa potem ročno nastavim tako kot se meni zdi prav.
Pa sukanec in debelina igle morata biti ponavadi usklajena.
Kaj dosti pomagala nisem, kaj?
Pa saj bo šlo.. malo poskušanja pa bo super.
Lep pozdrav,

Najbolje, da greš kar v prodajalno Elna in če lahko, stroj vzameš s sabo in ti bodo vse skupaj razložili in po možnosti še poiskali navodila. Jaz imam na žalost drug model.

Kako ste pa kaj zadovoljne s stroji ELNA?

Petya hay,

hvala ti za namig. Ampak res sem že vse poskusila, pa ne gre. Jepa res , da igle še nisem zamenjala. Za znoret. Zgornji kolešček sem že tudi nastavljala, pa nič. Pri starem stroju je bilo tako, da si ( ne vem, če se bom pravilno izrazila) pri delu kamor daš spodnji sukanec v “špulco” nastavljal tudi majhen “šravfek”, pa je bilo. Sedaj pa nič. Pri tem stroju me pa bega še en kolešček, za katerega nimam pojma kakšno funkcijo ima.
Je na vrhu stroja, je črn in sta samo dve številki napisani in sicer 2 in v okvirčku 3. Ali morda veš kaj bi to bilo?

Sorry, napisala sem hitro in upam, da dokaj razumljivo.

Hvala in LP.

Pika

Ti dam pa jaz še en namig, spodnji sukanec mora biti pravilno nastavljen v čolničku(tista stvar ki ima pri starih strojih šraufek) in sicer pri meni je pravilno, da ko ga vstavim in potegnem za nitko, se zavrti v smeri urnega kazalca. Torej probaj obe variant, pa boš vidla katera ti bolje ustreza.
Lepo šivaj…
P.

Pa še en namig:
S ščetko za šivalni stroj počisti morebitne smeti med ploščicama, med katerima poteka zgornji sukanec. Včasih kake smetke držijo ti dve ploščici preveč narazen, tako da zgornji sukanec sploh ni napet (ga ploščici ne držita dovolj).
Če pa je stroj star, je lahko kriva tudi obrabljena vzmet ob teh dveh ploščicah. Ta vzmet mora stiskati ploščici skupaj, in če nima več svoje prožnosti, ne more več držati skupaj. To ti pa lahko zamenja edino kak serviser.

LP

New Report

Close