Najdi forum

goveja juha

Prosim, kakšno je vaše mnenje glede goveje juhe? Je v čisti goveji juhi poleg soli še kaj korisznega za naše malčke ali je to zgolj prekuhana voda?

Razen soli še kaj koristnega?!?!?! A ti daš v juho samo sol? Potem je to slana voda. Če pa daš še korenček, peteršilj, čebulo in “mimogrede” tudi goveje meso, potem pa je verjetno v dodanih sestavinah tudi kaj koristnega. Mi včasih damo tudi grah in je zelo dobro.

V goveji juhi je cel kup izluženih snovi iz mesa, ki so odpadne snovi pri presnovi živali. Vsekakor pa to ni hrana za otroke, pa tudi za odrasle ni najboljša. Bolje je skuhati dobro zelenjavno juho.

nova
Uredništvo priporoča

Mi za govejo juho uporabljamo vedno lepo meso, kakšno stegno, tako da lhko meso potem pojemo. Če je kaj maščobe jo vso odstranim.

V dobri goveji juhi mora bit dober kos mesa. Iz izkušenj ti lahko povem, da je čista goveja juhca super za otročke in pri nas je bila edino sredstvo, ki je spravilo železo v krvi na zavidljivo raven-smo jo pa začeli iz nič jest kar vsak dan. To, kar ti da goveja juha(bog ne daj s kake kocke-ker tist ni nič), ti ne more dat nobena zelenjavna juha. Včasih, ko so otročki velik več jedli govejo juho-kombinirano s kostno, je bilo znatno manj slabokrvnosti.

Mene pa tole malo zanima in te prosim, če poveš malo več o tem.

Torej naj bi se iz mesa izločale stvari, ki niso OK. A samo v juhi ali tudi sicer meso zaradi teh snovi ni OK? Saj te snovi zaužiješ, če ješ meso – skupaj z mesom ali pa posebej, v juhi. Zakaj potem ravno juhe ne? Ali odsvetuješ meso nasploh.

Pa če se malo pohecam: goveja juha je itak v bistvu predelana zelenjavna juha – krava je samo travo jedla. :-)))

Strinjam se z Andrejo!
Zaradi goveje juhe se še nikomur ni popravila raven železa v krvi, verjemi(-:
Ne pretiravam, če rečem, da je strup za organizem.
Že samo kupljeno goveje meso je danes tako nafilano z rastnimi hormoni, da svojemu otroku niti pod razno ne bi dala jesti kaj takega! Mogoče ti bo kaj v pomoč podatek, da je povprečna krava pred 50 leti letno dala 1200 L mleka, danes pa ga (po zaslugi raznih hormonskih dodatkov) da cca. 15.000 L!!
Je to zdrav podatek?
Jaz sem kvečjemu zaskrbljena- nad mesom in mlekom (kupljenim).
Če si lahko ta živila (pa tudi sadje in zelenjavo) priskrbiš na kaki (bio) kmetiji, bo to boljša opcija..

Pozdravljeni! Prvo hrano, ki sem jo začela dodajati svojemu dojenču poleg dojenja, je bila domača goveja juha, ki jo še danes najbolj obožuje, pa je star 17 mesecev.

naj dodam par besed, ker očitno nisem bila dovolj razumljiva: seveda dam v govejo juho vse, kar tja notri običajno sodi (mimogrede, naše meso je domače, preverjeno hranjeno bio-sami sebi že ne bi pljuvali v skledo-brez vsakršnih dodanih hormonov in umetnih krmil).

Kar me v bistvu zanima, je vsebnost za organizem pomembnih snovi v sami, čisti juhici, ne da bi pojedel zraven še korenček, čebulo meso….samo to sem hotela vedeti!!!!

Pa brez zamere in hvala za vaša mnenja

Jaz bi vseeno raje kar zelenjavno juhico(-:
Sama jem samo belo meso (od rdečega pršut) in ribe, tako da bo tako verjetno tudi z mojim otrokom, ko bo začel jesti takšno hrano. Odvisno, kako ste doma navajeni.
V skoraj vsaki hrani je kaj koristnega, tako da mislim, da je OK, če je vanjo vključena tudi goveja juhica- če je prehrana sicer dovolj mešana in bogata(-:
Nisem povedala nič novega(-:

Ni je boljše juhe kot goveja z dosti zelenjave… sicer pa, okusi so različni.
Moji deklici dam v juhico kuhano proseno kašo in jo z največjim užitkom popapca!
Pa dober tek!

Ni ga čez govejo juhco in ni je perutnine, ki bi lahko zamenjala dober kos govedine. Ne bi o tem, kako srečo imamo zaenkrat v Sloveniji, da imamo dostop do tako kvalitetnega mesa.
Moja prijateljica zdravnica med drugim, svojima dvojčicama od 6 m naprej daje čisto govejo juhico in sama mi je rekla, da zarad slabokrvnosti, da pa tega pacientkam pač ne more reči, ker potem kaka “prepametna mama”, po možnosti bolj vegi usmerjena čist “ven pade”. Njenima dojenčicama pa zelo pomaga. Jaz jo veliko jem med nosečnostjo-prav načrtno in moram povedat, da imam zelo dobro kri in sedaj na koncu visok hemoglobin. Kar se mene tiče, ti lahko iz več izkušenj samo potrdim, da je goveja juha zelo koristna.

ne vem, zakaj bi naj bilo goveje meso kaj slabše od npr. puranjega (saj vsi vemo, da purane in piščance že od malega pitajo z antibiotiki…)

verjetno pa je vsem jasno, da z ničemer ni dobro pretiravati.
Goveja juha je v redu, pa kurja tudi, pa vse ostalo tudi, če ješ v mejah normale.

danes je že vsa hrana z raznimi dodatki, če bi se hoteli vsej svinjariji izogniti, lahko živimo od vode-pa še za vodo se ve, kako je onesnažena :))

ti vam kar brez skrbi skuhaj kdaj pa kdaj govejo juho.
dober tek!

Na škodljive in neškodljive snovi v juhi se prav nič ne spoznam, vendar ko sem imela pred tremi leti težave z želodcem in sem pri zdravniku dobila navodila glede hrane, je bila goveja juha prva na seznamu prepovedanih stvari. Bila sem šokirana, ker ljudje ponavadi mislimo ravno obratno, mi je pa dalo misliti, da potem tudi za male želodčke ni narvo super…
LP
Suzana

No ja, med “industrijsko” govedino in “industrijsko” perutnino ni čisto nobene razlike, ene in druge živali so preparirane s hormoni in antibiotiki na počez in do konca. Ne eno in ne drugo meso ni ravno vzorno, vendar smo vis, ki ga jemo, še živi. Logično pa, da če imaš kakšno možnost prit do bio-kure ali bio-krave, pa tudi če je samo “kao” bio – ne oklevaj.

Goveja juha je od nekdaj krepčilna jed, namenjena bolnikom, otrokom in “dedcem”, ki fizično delajo. In če v njej brbota zelo počasi dve uri en lep kos mesa – ja, ne vem no, kaj misliš, kam gredo maščoba, kalcij, železo, beljakovine in še druge koristne (pa tudi nekoristne!) snovi, če ne v vodo, ki prav zaradi teh snovi ni več voda, ampak juha? Pa snovi iz čebule, česna (naravna antibiotik), korenčka (vit A), lovorja?

Zaradi goveje maščobe jo pa res odvetujejo bolnikom s povišanim holesterolom in želodčnim bolnikom.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

andreja,

verjetno si vege, ali ne?

Po tvoji logiki potem tudi nobeno meso, ki je termično obdelano, ne vsebuje nič koristnega. Morda pa na angleško pečen biftek iz pljučnega dela živali?? No, ki seveda ni za otroke, da ne bo pomote….Je pa za nas odrasle, ki nismo vege….Meč je dvorezen in ljudje smo si različni – ter prav je tako!

Verjetno pa vas večina ne ve, da je juha predvsem spodbujevalec apetita….pospeši izločevanje želodčnih sokov, ki kasneje lažje razgradijo zaužito hrano in pospešijo presnovo….( To je predaval slovenski nutricist, dr. Dražigost Pokorn svojim študentom na različnih fakultetah…)

Nekaj dobrega pa je le v juhici! :-))

Res je, v nobeni stvari ni dobro pretiravati vendar se včasih kakšen krožnik goveje juhe prav prileže. Zlasti še, če jo dobro ohladiš in jo precediš, da odstraniš vso maščobo. Moram priznati, da mene tu in tam krožnik dobre, domače goveje juhe prav potolaži, telesno in duševno. Spomini na mamino kuhinjo? Najbrž.
Mislim, da kakšne škode z govejo juhico ne boš naredila svojemu malčku. LP

Se strinjam s Skrb no in Strelko.
Naša stara mama je vedno rekla, da mora v goveji juhi poleg mesa vreti še vsaj 15 različnih vrst zelenjave in začimb – jaz se tega od veke vekov držim in moja juha je bila še vedno vsem všeč. Ker se vse te stvari prekuhajo in se iz njih izločijo hranilne snovi je to dobra zadeva za nas in naše malčke. je pa res, da je treba maščobo čimbolj dol pobrati, ker ta je pa tista, ki ni dobra. To smo se pa učili v 6. razredu OŠ pri biologiji.

Kar se pa mesa tiče – moj mesar je rekel, da je pust konec svinjine veliko koristnejši za otroka kot en z rasnimi hormoni nafilan piščanec (naš mali od 8. meseca je pusto svinjino). In da imamo v SLO še vedno zelo dobro meso, kar se govedine in svinjine tiče. In dobro si je najti enega privat malega mesarja – navadno nimajo sredstev za nabavo večjih strojev za vsesorte nezdravo predelavo mesa. Meni je v užitek kupiti mleto meso pri našem mesarju, ker te vpraša kateri konec mesa želiš, da ti pred očmi sfašira. In nikoli ne kupujem mesa v raznih šparih, tuših in markatorjih, raje dam malo več in vidim, da je meso dobro. Načeloma pa malo večjo količino kupim direkt pri kmetu in dam v skrinjo.

No, še ena “andreja” (nisem registrirana in si bom morala spremeniti nick, ker se včasih pojavljava dve), ki pa misli, da je goveja juha čisto OK, ni pa za pretiravati. Res, da so menda maščobe iz nje kar slabe za žile. Zato jo mi ohladimo in poberemo trdo maščobo dol. Sinova jo imata zelo rada. Starejši je v eni kritični dobi, ko že res praktično ničesar ni več jedel, jedel govejo juho z rezanci (obvezno), kruh in jabolka (ne skupaj). Edino iz juhe je dobil nekaj za moč.

Sicer se pa potrudimo, da dobimo meso iz hribov – od žlahte. Imamo srečo. Zelenjavo pa tudi dobimo od staršev.

Zelenjavna juha je pa tudi odlična stvar. Mi smo sploh mahnjeni na juhe (razen očka, ki je prišel iz drugačnih prehranjevalnih razmer).

Jaz nikoli nisem bila kaka posebna ljubiteljica juh, sem se pa posebej posvetovala s pediatrinjo, če naj sina z njo okrepim (po več prestanih virozah). Pa mi je rekla samo goveje juhe ne!!! V njej so neke mikro nasičene maščobe (ne vem če sem si prav zapomnila), ki jih ne moremo odstranit s precejevanjem in ki zelo škodujejo za ožilje, srce… ne vem kaj še (se nekje odlagajo). Če hočete otroka okrepit mu sami pripravljajte sveže sokove iz pese, korenjčka, jabolka…… Tako moja zdravnica.

Pa tudi razni nutricisti danes povejo da kozarec vode pred obrokom dela čudeže (glede spodbujanja prebavnih sokov…).

Jaz mislim, da je najbolj pomembna zmernost v vsaki stvari in potem ni nič škodljivo.

Lep dan, Jakica

New Report

Close