Starševski čvek

IZBERITE ŽIVLJENJE

Default avatar
-----------------------------
"Prav zares verjamem, da se večina ljudi boji življenja. Ne vem, zakaj je tako. Bojimo se biti to, kar smo. Obhajajo nas čudoviti, nori občutki, pa se ne ravnamo po njih. Opazite osebo, ki se vam zdi neznansko privlačna, pa pomislite: Najraje bi ji povedal, da sem opazil njeno lepoto ... Potem pa se premislite: Ah, saj nima smisla! Ona pa morda živi naprej vse svoje življenje, ne da bi vedela, da je nekoga očarala.

Res je škoda, da ne živimo polno, saj s tem tudi drugim preprečujemo, da bi zaživeli polno!

Bojimo se življenja, zato nam primanjkuje izkušenj in smo na pol slepi. Ničesar ne čutimo. Ničesar ne tvegamo. Ni nam mar. Zato tudi ne živimo. Živeti namreč pomeni, da si resnično vpleten. Življenje ne pozna čistih rok. V življenju je treba skočiti naravnot v sredo dogajanja. Življenje so tudi padci. Življenje je preraščanje samega sebe, življenje je dviganje k zvezdam!

Zaradi sebe morate sprejeti odločitev, kaj vam bo pomenilo življenje. Če bi svoj čas, ne ves, samo četrtino tistega časa, ki ga porabimo za načrtovanje kosila, porabili za razmišljanje o življenju, bi nedvomno dosegli neverjetne rezultate.

Življenje samo pa zna ta problem čudovito rešiti. Vedno znova me navdušuje dejstvo, da življenje , ki ga ne znamo živeti sami, nenadoma eksplodira znotraj nas. Ravno tako je, kot če bi hoteli zadržati pokrovko na kipečem loncu. Nekaj se bo zagotovo zgodilo. O tem sem globoko prepričan. Srečali se boste s skrajnostmi, kot so strah, bolečina, osamljenost, preganjavica ali apatija. Vse to so znaki, ki dokazujejo, da niste živi, da ne živite! Če torej začutiite kateregakoli od teh znakov, zavihajte rokave in recite: "Pustite me živeti!" Še isti hip, ko se boste odločili za življenje, bo para ušla iz lonca in rešeni boste. Brez težav ne gre, a življenje samo zahteva od nas, da ga živimo. Kako čudovito!"
-----------------------------------------------

Dobro jutro, draga gmajnica. Ja, človek bi res dejal, da živim, mar ne, ko se ob tej uri ukvarjam z eno boljših svetovnih uspešnic Lea F. Bbuscaglie - Živimo, ljubimo in se učimo.

In razmišljam, po pravici povedano, razmišljam, če nisem poln lonec vroče kipeče vode s pokrovko nad seboj ??!! In če nisem morda krivična do življenja, ki ga tako obožujem, ki ga imam tako rada, pa ga že nekaj časa grobo zanemarjam. In razmišljam, da bom danes zagotovo, čisto zagotovo nekomu povedala nekaj lepega. Bom že kaj našla, da bo ta človek občutil lepoto dneva. In morda bo to pomagalo tudi meni ??!

Gmajna, lep, čudovit, enkraten torek vam želim.

Stelčika, če bi imela količkaj volje, bi ti na tvoj post o spraševanju po krivdi lahko blazno veliko odgovorila. A ta hipec nisem še pri volji, morda mi kljub vsemu uspe!

Mariči
---------------------------------------------------------------
Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam.
(po R.Kerševanu)
Default avatar
Marija dobro jutro!

Ljudje smo tako različni. U kako bi vsi radi živeli brez stresa....obremenitev.....skrbi. Potem pa morda nepričakovano v naše življenje zaide lep...... neponovljiv trenutek...... in ga spustimo iz rok! Pa nam je potem žal.....a prilike vrniti nazaj ni več!
VSAK SLEHERNI DAN BI SE MORALI SPOMNITI,KAKO JE ŽIVLJENJE ČUDOVITO,ŽE SAMO ZATO KER NAM JE BILO DANO ŽIVETI!
A KLINC......pisat al pa to dejstvo uresničit.....je v momentih,ko si na psu.....ko te finance jebejo......ko ti gre vse narobe....preklemano težko!
Verjetno vsakemu pride moment,ko ima očutek,da bo eksplodiral........u....se men tudi počasi a vztrajno nabira in kuha.....in pokrovka že počasi skače v zrak.....tu pa tam kakšna majhna para ven uide.......a je pokrovka zaenkrat še dovolj težka!
Nekateri vztrajno "mešajo drek".......a se zaradi odgovornosti zadržujem , da ne reagiram zaradi vzburjenega srca....ampak po pameti........Pa kaj...ko tako vem...da na koncu....ko bom eksplodirala.....bo vse besede vodilo srce.....!

Mariči.....ti povem....en prdec na vse te ljudi! TKO! Pa me klinc briga a je ta prdec zarad zdravja al kulture!:-))))))))))))) Je to moj prdec in konc!:-)))))

Dobro jutro gmajna!
:-)))))
Default avatar
Ej, Daška, jaz trenutno žal še prdeca ne premorem, ne takega, ne onakega, ko tako vztrajano delam na svojem videzu, da še zraka ne jem dovolj, ha, ha, ha! Ma si dobra ej, tok si originalna, da bi te človek kar objel. Na, saj te objemam, glej:-)))

Tole sem dobila zdejle zjutraj, bratec mi je poslal te lepe misli, je imel tudi on rojstni dan na dan Saškovega rojstnega dne.
----------------------
Od vseh dobrin na svetu ljudje najbolj koprnijo po toplini, prijaznosti in prijateljstvu.
Človek,ki jim lahko vse to da,ne bo nikoli osamljen.
(ANN LANDERS)

Pravi prijatelj ti nikoli ne stoji napoti,razen če slučajno drviš proti neuspehu.
(ARNOLD GLOSOW)
---------------------
Ja, lepe misli, res!

Mariči
(po R.Kerševanu)
Default avatar
Tako stališče do ljudi se mi dopade :))))
Kar pokončno naprej !
Zmagali bomo !
(ena izgubljena bitka še ne pomeni izgubljene vojne )

Nikita , ki ima tak nick ravno zaradi bobrbenega odnosa do življenja ... pa obožuje uniforme (še vedno , hehe)
Default avatar
U...mariči....če praviš,da ne moreš prdnat bom pa še jst enga zate!:-))))
Ma....dej.....sem se spomnila......A SE VČLANIVA?
:-))))))
Default avatar
Nikitka.....en bely dance......udarmo!:-)))))
-SAIDI ...
- BALADI ...
- MASMUDI ...
- ZAAR ...
- MALFUF ...
- KARACHI ...
- TAKSIM ...
- FALLAHL ... .........:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))...pa zdej si misli,da ima vse tole kej z uniformo opravka......hihi.....:-)))))))).....
Default avatar
Hehe ... meni diši na Arabce :)))
Ma saj to je tudi kul ... ker Nikita zeloooo z dopadenjem pogleda kakega temnega , visokega , mišičastega , mal bradatega borca (če ima še kako brazgotino čez ličke in kljukast nos- tisti orlovski,veš ... uf ... tle pa gvišno padem ;)))

So me povabili na tečaj trebušnega plesa ... pa ne vem , no ... če nisem že malo out ;)))

A sva midve rojakinji ?
Default avatar
Ja, lahko se včlanim za članarino plačevat, he, he, he, za bit aktivn pa meni ne znese več !!! :-))) Drgači pa sem pa član tolikih svetovnih jajc, da že pozabim, kje vse sem !

Mariči
(po R.Kerševanu)
Default avatar
Mene so tudi ene pupe povabile ... pa sem imela pomisleke . Emšo , veš .Na koncu pa še priredijo en taki nastopek za širšo javnost , heh , ma jaz ne bi glih migala kar za vse povprek ... jaz bi to bolj na samem za eno ciljno publiko ;)

Zmeraj mi je bilo to ful lepo gledat v kakih filmih...

Nikita obožuje vse , kar je orientalskega !!!
Default avatar
Jest pa samo eno malenkost .... orientalsko .... vonj, pa nič drugega!

Mariči
(po R.Kerševanu)
Default avatar
Mariči.........že to, kar si napisala...........že to je dovolj....

Hvala ti.

cmokca

The best in life is free
Default avatar
Jst te lepo nafutram z mesekom.....pa zeljem.....pa žganci....pol mal pomigama.....ti pa tisto skuto ven rukneš iz hladilnika.....No....špari jo....za štrudl je dobra!:-)))))))........Sej migale bi midve zgolj zato,da bi imele izgovor za migat......!!:-)))))
Default avatar
Zdej....a misliš to v vojaškem,civilnem,pokrajinskem,regijskem....al krajevnem smislu? Al misliš enostavno.....enako ruknjene?:-)))))))))))))))))))
Default avatar
No,bova rekli takole ... v vojaškem smislu - NE - tu se odločno omejujem samo na osebke moškega spola
... civilnem .. hm .. a misliš status sam. oz. por. ?
... regijskem - bo mal preširok pojem
... krajevnem - preozek
ergo ... pokrajinska pripadnost bo torej kar v redu ..

A ruknjeni ?!
Hmja... jaz zase ne mislim,da bi bila... jih pa najbrž je, ki o meni mislijo tako,torej... ma ja , lahko bi blo tudi to ... ;)))

Nikita je po pokrajinski pripadnosti Primorka,po poreklu pa ... ne ... ;)))
Default avatar
Če vse ven ruknemo......pokrajinsko sem savinjčanka.....poreklo pa je daaleč od tega.......:-))))
Default avatar
Aha. Predaleč za kofe med malco :)
No,sem glede na nekaj besednih zvez sklepala narobe :)
Default avatar
Mariči, hvala na podarjenih mislih..

Ljubezen je drugo sonce,
ježek