Družinska medicina

Odgovarjajo: Sašo Rebolj, dr. med., spec. družinske med.

tremor

Default avatar

Marisa

Pozdravljeni,

stara sem 35 let. Že od malega se mi tresejo roke, bolj ali manj neopazno, če pa se slabo počutim, pa nekoliko bolj ali pa npr., če mi kdo gleda pod prste. Načeloma s tresenjem nimam problemov, edino, kjer pa se čutim prikrajšano, je to, da npr. ne morem prijeti v roke (polne) kavine skodelice s krožničkom ali pa npr. z zajemalko natočiti juho v krožnik, ki ga držim v levi roki.
Sicer sem zdrava, s ščitnico nimam problemov (opravila sem kompletni pregled krvi, pa tudi ultrazvok ščitnice).

Tako kot meni se roke tresejo tudi moji prijateljici. Obe sva bili rojeni s slabimi sedmimi meseci. Je tu kakšna povezava?

Pa tudi sicer, ko sem zelo utrujena oz. se slabo počutim, čutim nasplošno rahel tremor celega telesa, ne le rok.

Kaj mi svetujete? Na koga naj se obrnem? Na nevrologa? Kaj bi lahko bil vzrok tresenju? (Tudi očetu se roke rahlo tresejo, ima podobne probleme s kavino skodelico).

Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem in vas lepo pozdravljam,

Marisa
Default avatar

Janko Kersnik

Spoštovani!

Ev. bi lahko šlo za familirani tremor. Nevrolog bi pri tem lahko postavil diagnozo.

Za poizkušnjo pa si lahko tremor poskušate zmanjšati z zdravili iz skupin beta blokatorjev. Tu in tam so uspešni.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Moderatorji

Sašo Rebolj , dr. med., spec. družinske med.
SRebolj