Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek DRUGAČNA SREČA

DRUGAČNA SREČA

Dobro jutro, prijatelji.
Drugačna sreča ??? Sreča v likanju? Tudi
morda, a ne pri meni. To je delo, ki ga od
vseh gospodinjskih reči in stvari najbolj
sovažim. In potem se zgodi, da …. ja, da jih
je zloženih meter in pol v višino … in takrat že
ne ostane drugega, kot začeti, pa magari ob
pol petih zjutraj. Začeti je treba, ja, najprej
začeti, potem pa že gre.

——————————-
Sreča takšna, sreča drugačna! Pa takrat, ko se nam občutno zmanjšajo možnosti za njeno doseganje ali pa kot celo mislimo, da nas je sreča zapustila; ko mislimo, da za nas sreče sploh ni več nikjer?!

Takrat moramo najprej preveriti, kaj nam sreča sploh pomeni. Za nekoga je sreča zadetek na loteriji, za druega, če bi opeka s srehe padla tik ob njem namesto na glavo. Tretjemu pomeni sreča globoko notranje občutje zadovoljstva po uspešno opravljenem delu ali po ugotovitvi, da napreduje proti svojemu cilju. Četrtem pomeni sreča mogoče čisto nekaj petega.

……..
Da samo prejemanje ni prava, sploh pa ne trajna sreča, dnevno dokazujejo mnogo življenjske usode različnih zvezdnikov, bodisi filmskih, športnih ali medijskih. Življenje jim je navidez največ dalo, pa se njihove poti tako pogosto klavrno končujejo v različnih zasvojenostih (alkohol, mamila…) in v osamljenosti.

Zakaj bi se torej počutili prikrajšane, če si ne morete vsega ali pa veliko privoščiti?! Raje poskusite doživeti srečo v dajanju, saj to je dvojna sreča:

S tem, ko osrečujemo druge, smo namreč srečni tudi sami!

…..
Poleg tega pa ta sreča ni odvisna od nikogar drugaga kot od nas samih. Privočimo si čim več sreče, ki jo lahko ustvarimo sami.

/Z.Modrej/
————————————————————-

Takole, prijatelji. Vem, da je sreča tisto, kar si resnično vsi želimo. A vedno ne pride, čeprav smo ji odprli vsa možna vrata. Vedno ne pride, žal. Še vedno ostajamo v podboju in jo čakamo. Tihi, nepotešeni, nezadovoljni, omrtvičeni od stalnega čakanja. Vendar ne smemo obupati, nikoli. Zagotovo pride. Danes v tej obliki, ko se bomo od osrca na glas zasmejali, jutri v drugačni obliki, ko bomo na mizo lahko dali nekaj, kar že dolgo nismo, pojutrišnjem nam bo nekdo v službi šel naproti in nam toplo stisnil roko, se prijazno nasmehnil in nam voščil dobro jutro! Tudi to je sreča.

In sreča je Barbarin Tine …. in sreča je Lilijina “komaj čakam pomlada, se ve zakaj !!” . In sreča so Stephanijine blondinke. In sreča so Janijevi mali žepni priročniki. In sreča je Perlino jutranje kafe. In sreča je Niobčin “jodljuhhuuuuu”. In sreča je Severničina nova služba. In sreča je zajčkov mladi rod…. in sreča je, da imam Sebata, da mi pove kaj o Raikkonenu … in sreča je Stelčijin fantiček in njena zlata prinašalka … in sreča je, da se tu gori iz dneva v dan pojavi kak nov član…. sreča bo tudi ponovno javljanje našega Saškiča …..

Sreča je, ljudje moji dragi, to lepo ponedeljkovo prebujajoče se jutro !!!!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Ojej kako lepo je tole pasalo prebrat.He in slaba vest,da se je tudi men nabralo en kup cunj za zlikat,me spravi sam še v dobro voljo.
Dobro jutro s kafetkom,ki nikoli ne zataji.Ga srkam,umirjam misli in merim temperaturo.A poznate tisto pesem,gor boli me dol boli me auuuuuwa…ma se pase po meni nekej in sem prav fino podrta.
Ja in tudi moja ura ki je brnela na peto zjutraj je brnela s tem namenom,da grem likat.Pa spet ne bo nič,truplo sem dvignila šele ob pol šestih…
Zdej bom pa malo k seb pršla,kej lepega še prebrala,potem pa ajdi v službo!!
Lep dan vsem in MARIJA JA HVALABOGU da si spet nazaj…..:))

Sreči draga dohtarca moraš it naproti!
To sem spoznal jaz.sama na žalost,kot si sama ugotovila, takih štroncotov,kot smo mi ne najde.
Zato pospeši svoj korak proti njej,kajti dolžina našega bivanja na tem svetu je le mal prekratka!
Cmoka!

nova
Uredništvo priporoča

Pa kaj se tolko obremenjujete s tem likanjem. Tudi pri meni so se svoj čas nabirale grmade in mi je bilo vedno slabo, če sem samo pomislila na likanje. Pa sem enkrat prišla na čisto. Potem pa sem se zaklela, da ne perem drugih, dokler ne prejšnjih zlikam. In zdaj perem vsak vikend. Likanje mi pa pobere parkrat po deset do petnajst minut. Tako. Jaz likam vsako jutro kolikor pač utegnem, dokler niso zlikane vse cunje. Včasih končam že v torek, včasih pa vlečem do sobote. V naslednji teden mi ostanejo le v izrednih primerih ( 2 x letno) Deset minut zjutraj si ni težko vzet, kako uro skupaj pa že.

Sreča je med drugim tudi to, da tak kup cunj sploh imaš. Sreča je, da imaš elektriko kamor vtakneš likalnik in sreča je, da imaš likalnik.

Pa srečno.

oh, sploh ni tako preprosto….
Če ti kešn fajn dela družbo pri likanju, je to sreča,
če pa raje leži na kavču in gleda TV, je to smola
če že moraš likat, pa je pred teboj takoooooooo velik kup, je to pokvarjen dan,
če pa sta na kupu samo dve majčki pa ene izgubljene hlače, je to sreča
če te med likanjem kdo pokliče, da mal debatiraš, je to sreča
če začne treskat tudi ker likalnik ugasneš,
ampak…
če se ti pa kdo od tega foruma ponudi, da zlika namesto tebe, je pa to čudež, in ne več sreča !

******************* MALI OGLAS: Pod "ugodno" dam v najem škaf od zelja. Zlasti se obnese za namakanje moških nog s št. stopal 44. :-) Šifra: kg češenj in porcija sladoleda

Hahaha Mariči….sreča bo ko se bo Šaškič na polno oglasu.
Tako pa vas samo preleti in odleti.

Pošljem eno sliko z drvarjenja :)))))))))))))))

********************** Šišam, brijam, zube vadim !

Aja pa še to…baje bo pri Renaultu Villeneuve kmalu zamenjal Trulija.
Tako bom imel uržeh spet gledat to norišnico in tako bosta v dirki vsaj dva ki sta kdajkoli bila World Champion’s

********************** Šišam, brijam, zube vadim !

Mariči !!!
Elegantno lahko rešiš zadevo z velikim kupom-jaz npr. več manjših naredim hahaha
…o sreči pa…ja,no ja…včasih se človeka še tako lepe in modre besede nekako “ne primejo”.Saj bo,saj bo,tudi sreča čaka,da pridemo mi mimo..

Lep večer !

Hja no, Sandy, res je vse sreča, tudi likanje.
Najbrž zate malo večja, kot zame, jaz namreč
tole delo maram ne !!

In če likam svoje, pa njegove in …. naše in ker
sem sitna in perem kot norc…. ja, imam res še
srečo, da je ona začela likat svoje in da res manj
tega ostaja. Ampak vsako jutro petnajst minut …
malo me daje matematika, to mi le ne gre skupaj.
Pet minut recimo se meni samo likalnik sregreva,
ker imam pač srečo, da ga imam !!!

Lepo jutro vsem! Stephanie, tudi tebi, ki ti matematika
bolj gre in si naredila en čudovit izračun. Ljuba Sandy,
bog ve, če ne likaš le zase, da ti to znese v takem času ??
Je pa to super, da nimaš s tem problemov, jaz jih imam
in dokler bo to likanje obstajalo, jih bom imela !!!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

dobro jutro Marija,
eh, to ni bila nobena matematika. To je bilo le nekakšno posledično dejanje, ko nisem več sama zmogla narediti vsega, niti psihično, niti fizično.
Na srečo so bili otroci še zmeraj v tistih letih, ko se jih je dalo “prevzgojit” v tem smislu, da mama pri hiši ni njihova služkinja, ampak da ji zaradi vsega lahko “pregorijo baterije”.
Lep dan ti želim…………
S.

******************* MALI OGLAS: Pod "ugodno" dam v najem škaf od zelja. Zlasti se obnese za namakanje moških nog s št. stopal 44. :-) Šifra: kg češenj in porcija sladoleda

Ja, Marija. Dokler se likalnik segreva, kakšno cunjo zložiš ali pa spiješ kavo. Imam štiričlansko familjo od tega dve najstnici, ki se kar precej preoblačita. Tudi jaz sovražim likanje, ravno zato ga skušam rešiti čimprej. Max eno uro likanja na teden – torej računica ostaja. Če pa ti likaš tudi nogavice in gate, potem pa ti res želim veliko sreče.
Kaj pa narediš s cunjami, ko jih pobereš? upam, da jih zložiš, ker ti je s tem prihranjeno pol likanja.

New Report

Close