Najdi forum

Pes ugriznil otroka

Tako me jezi,da moram dati to ven iz sebe. Včeraj je na skupnem dvorišču pred blokom našega otroka ugriznil pes. Na tem dvorišču se igra več otrok. Psa je imel lastnik-fant na vrvici in je s skupino še dosti druge mladine stal na sredi poti do našega bloka. Ko je naš otrok hotel mimo,ga pes ni pustil in lastnik namesto da zategne vrv jo je nalašč spustil. Mislim da je hotel prestrašiti otroka. In ta je seveda otroka ugriznil v nogo v meča. Poklicali smo policijo,ki je prišla naredit zapisnik. Otroka so oskrbeli v bolnici danes pa ga čakajo še dodatne preiskave zaradi tega ker pes ni bil cepljen. Ta mladina s tem psom pogosto poseda na dvorišču cele dneve in včasih je spuščen včasih na vrvici. Tako je prava tombola otroka spustiti na dvorišče. Tako me jezi da mi kar pri uhah ven vse piha. Zaradi malomarnosti in takega brezbrižnega obnašanja jo je skupil otrok. Vedno mu naročimo da se te skupine izogiba samo ni mogel mimo do stopnic do vhoda. Otrok je prestal velik strah ker je potem še zvečer jokal. Strah ga je danes posebnih preiskav in tudi na dvorišče sigurno ne bo hotel iti vsaj nekaj časa. Lahko pa tudi da se mu bo kdo od te skupine mladine maščeval saj je policija napovedala temu lastniku kar velike storške. Kazen pa psa morajo menda dati v karanteno ker ni bil cepljen in vse to stane. Taka sveta jeza me ima ker bi fant to lahko preprečil. Sem videla iz balkona. Kaj naj? Ve kdo kakšni so postopki teh preiskav. Je imel kdo podoben primer. Kar piham od jeze. Pa imam rada pse da ne bo pomote in otrok se jih do sedaj ni bal. Je sigurno včeraj doživel velik stres.

Jezna mama

Draga jezna mam, razumem tvojo jezo in bes. In sočustvujem s fantkom.

Nasvet: toži ga! Nekateri lastniki psov se res obnašajo, kot da so sami na svetu. Da ne govorim o dreku, ki ga puščajo vsepovsod. Ampak o tem je bilo nekaj dni nazaj veliko govora.

Skratka, toži ga za bolečine in verjemi, da boš kar nekaj pokasirala.

Brez besed sem… To je grozno!

nova
Uredništvo priporoča

Kar k odvetniku in tožit lastnika psa, sej strahu to ne bo odpravilo pa jeze tudi ne, ampak boš otroku vsajzajten kupček lahko dala na račun…..verjemi…

Velik iztožijo ljudej tamkjer je vse v redu (to je da je pes cepljen….), v tem primeru pa sploh……kar k ovetniku, poplačal si bo tako ali tako s procenti tistega kar bo iztožil….

Mast kurja tako me jezi ker bi fant lahko to preprečil. Pa je preizkušal ali hotel uživati da vidi kako je otroka strah da ga pes ustrahuje. Saj pa on pozna svojega psa in ve da lahko tudi ugrizne. Je hotel sprobati na mojem otroku če bo ali ne bo? Halooooo. Zdaj pa imamo oboji kup komplikacij zaradi njega ker je bil pač frajer. Lastnika pasa sta brata dvojčka nad katerima je lastna mama obupala. Živijo sami. Fanta sta cele dneve še z kupom druge take mladine na dvorišču in kadijo in popivajo. Sta brezposelna in tu in tam tudi posreduje policija. Naš otrok ve da se jih mora na daleč izogibati. To je mladina stara nekje med 16 – 20 let in včasih kar iz dolgega časa da se nekaj dogaja izzivajo te male. No včeraj pa je bilo kar je bilo. Tako me jezi da ne morem povedat. Ker je bilo res po čisti oslariji in res samo temu lastniku v zabavo. Pes se mi itak smili ker včasih vidim kako ugrizne vrvico potem pa jo ta fan dvigne in ga vrti okrog po zraku kot na vrtiljaku. Že tako se psu ne godi nič dobro pri njih.

Zelena mama od jeze

To je pa tudi že slovenska posebnost – za vsako stvar kar tožit. A sploh veste, koliko stane odvetnik, da dvakrat stopiš v njegovo pisarno in sproži postopek. Pa potem sedem let sodnih mlinov, potem pa še vse zastara. Dajte no!
Je pa seveda grozno, kar se vama je zgodilo, verjetno se bo otrok zdaj vedno bal psov. Po mojem ni druge, kot da izbereta drugo igrišče, na pol odrasla mularija ne bo šla drugam! Vsaj pomavadi je tako.

Toži! Nujno!

Tudi pri nas so taki in drugacni. Vecinoma se jih je za bat.

Tanja

A ne, MArička, tisti, ki ni nič kriv, naj se umika, drugi, ki je domnevno močnejši, pa naj ostane tam kjer je, četudi je njegovov ravnanje napačno. S tem se pa ne strinjma. In kaj za hudiča ima pes delat na igrišču?????

Obstaja tudi brezplačna pravna pomoč. Morda se bo začel odnos -predvsem mladih!- do odgovornosti spreminjat tudi zato, ker bo kdo kdaj finančno odgovarjal. V Ameriki (Pa nič ne hrepenim po njej!) si lahko tožen, ker malo postrani rečeš dobro jutro, pa v Nemčiji ni dosti bolje. Pri nas vsak že na začetku obupa, ker se ne splača.

Povsem delim jezo in ogorčenje z jezno mamo. JAz bi se potrudila za tožbo. Otrok je sicer oghrižen in tega nič ne spremeni, ampak naj končno en pasjeljubec odgovarja!!!

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Ojla!

Sočustvujem s tabo in otrokom in te popolnoma razumem.
Če pes ni bil cepljen proti steklini, bo otrok moral opraviti preiskave za odkrivanje morebitne okužbe s steklino.
Lastnik bo moral psa pripeljazi k veterinarju, kjer bodo psa opazovali in pregledali, če je morebiti okužen s steklino. Če bodo to izključili, potem otrok ne bo potreboval cepljenja, v nasprotnem primeru bo otrok cepljen proti steklini. Če psa ne bo latnik pripeljal na preiskave, mu ga bodo odpeljali s silo.
Lastnik bo kaznovan, ker psa ni cepil in bo zoper njega uveden tudi kazenski postopek.
Mene je pred leti tudi vgriznil pes, vendar je bil redno cepljen tako, da jaz injekcije nisem potrebovala. Je zadostovala samo zdravniška oskrba ugriznine. Pes je pa moral na opazovanje, da izključijo agresivnost njegove narave in ostale bolezenske znake.

Želim in upam, da se bo za otroka vse dobro izteklo, da se bo tako telesna in duševna rana zacelila in ne bo dogodek pustil trajnejših posledic.

Vse dobro!

Jooooj, sem besna! Prav razburila sem se!
Tudi jaz mislim, da morate tožiti, o preiskavah pa ne vem ničesar.
Želim ti, da bi vse dali čim hitreje mimo, brez težav in sitnosti. In da bo otroček kmalu prišel k sebi. kaj pa narediti v bodoče glede igranja, pa tudi ne vem. Tukaj ima prijatelje in kot pravi Skrbna, je prav idiotsko, da bi se morali nedolžni umikati (čeprav je tako res najlažje).
Mislim na vas

Fanta sta brezposelna brez ficka mami na grbi in ta je sama. Oče jim je umrl. Ne vem sploh če imajo solidno za prehrano. Seveda kadijo in ostalo. Zadnjič so mestni redarji iskali po dvorišču igle. Ko se kdo izmed soseske zbuni zaradi hrupa in nesnage ki jo pustijo za seboj po preživetem popoldnevu ali noči na stopnicah našega vhoda ima potem rise na avtu. Kaj naj v takem primeru. Vem da bodo stroški zelo veliki ker je včeraj policaj rekel da dobijo položnico za kazen in še ker bo moral biti pes pregledan pa v karanteni 6 dni in to bodo morali vse plačati. Seveda fanta nimata od kod. Kako bo mama se v tej jezi ne sprašujem. So problematični otroci – zbluzeni zavoženi. Brez odgovornosti do sebe in drugih. Kaj šele svoje mame. Jim vse dol visi pa saj drugače ne bi bilo to kar se je včeraj zgodilo. Taka sveta jeza me ima in dobro moram premislit kako bomo naprej. Utrahujejo vse živo pred blokom. Vem da otroku ne bo lahko in da mogoče sploh ne bo mogel na dvorišče. Tu ima družbo in vidim ga z balkona. Kam naj gre drugam. Pa zakaj bi moral. Torej so si vse podredili. Otroku se lahko maščujejo ga kdaj počakajo ko bo šel iz šole ne vem kaj se pletem takim zgubam po glavi. Kako naj ukrepamo naprej. Nobeden od odraslih sosedov ni v recimo vsaj treh letih prišel na kraj z njimi. In tožiti. Še položnic ne plačujejo. Ne vem. Moramo globoko razmisliti kako in kaj predvsem v otrokovo dobro. Moram obvarovat njega ker zaradi tega se ne moreš kar odseliti ne vem pa kaj se plete zdaj temu mulutu po glavi in kaj kuha v sebi in kako bo jezen ko bodo dobili položnice za plačat in kaj bo naredil takrat. KAKO OBVAROVATI OTROKA? Samo to mi se sedaj plete po glavi. Tudi policija ko pride x krat samo naredi popis o izgredih in potem je spet dalje kot je. POČUTIM SE TAKO NEMOČNO.

Jezna mama

Sorry, čist zaj….ana situacija. Res ti ni lahko.

KAR NA JOK MI GRE OD NEMOČI IN JEZE. Otrok pa je sedaj ravno na preiskavah v bolnici.

No, se je zgodilo. Ob tolikšnem navalu pasjeljubcev pred tednom – le kje so zdaj? Kaj bi naredili? Verjetno je kriv otrok, ker si ni izbral druge poti?! Mater, sem tudi jaz jezna. glede pregledov ti je napisala že LOLA. Ko sem bila jaz mlajša, me je ugriznil pudelj. Ravno tako ni bil cepljen, vendar k sreči stekline ni imel. Sem pa vseeno dobila injekcijo proti tetanusu (če se ne motim).

Hudo mi je za tvojega otroka, sploh, ker ne veš, kakšna bo situacija naprej. To umikanje pa tudi meni ne diši. Naj se raje umakne tisti, ki večini greni življenje. Čeprav je to verjetno utopija, sploh, če uživa v ustrahovanju odraslih. Glej, če se pa boste odločili za tožbo, pa nikar ne razmišljaj, da še položnic ne morejo plačevati itd. Naj si fanta poiščeta službo! To pa res ni tvoj problem. On ni bil niti toliko uvideven, da bi psa dal na krajše (ampak celo popusti vrvico), ti se pa zdaj razbijaš po glavi, da živijo težko. Zakaj že?!

nika

Marička,

poznaš rek, da za vsako rit raste palica? Tako za naše, kot za kocinarjevo, kot za njegovega lastnika…..Pa če čez sedem let sodnih mlinov, pa takrat……Če nekdo ne obvlada svojega psa, si ne zasluži biti njegov lastnik!! Še posebno, če je to najstnik, ki je še toliko bolj neodgovoren, da živali s starši vred tudi ne zagotovi osnovnega cepljenja…..In ponavadi se taki najstniki zelo radi postavljajo z živalmi, ki so nepravilno zdresirane….

Jezna mama,

upravičeno si zaskrbljena. Želim ti, da bo s sinkom vse OK, da bo strah čimprej premagan…..Zadevo moraš izpeljati do konca – policija, sodišče. Če se bo zadeva ponavljala na vašem igrišču, pa kar fotoaparat v roke in naj nekdo dokumentira dokaze o nadaljnem zadrževanju tega fanta s psom…. Po lastnih izkušnjah: boš lahko dosegla sodno prepoved zadrževanja na vašem igrišču…..

Pogumno,

Inge

Draga, jezna mama.

Bodi pogumna in ostani mirna. Vem, da je težko, vendar poskusi. Pomiri se in se zberi, da boš lahko situacijo premlela in poskušala najti izhod iz tega s*****, mogoče tudi z našo pomočjo.
Izjoči svoj bes in ga iztisni iz sebe. Otrok potrebuje mirno in zbrano mamico, ki mu bo v oporo ter mu pokazala, da je potrebno biti pogumen in korajžen.

Verjamem, da boš zbrala voljo in energijo ter vložila vse napore, da nekaj spremeniš. Me se pa bomo potrudile, da nekaj “zgruntamo” in ti poskušamo pomagati.

Kar poskusi dvigniti greben nad mulcoma, kakršna je opisala poparjena in jezna mama, pa boš videla. Tudi jaz sem daleč od tega, da bi se v takih primerih umikala in pustila, imam pa žal zelo slabo izkušnjo in si mislim: samo da jih ne vidim ali srečam več!
Kar zadeva tožbo pa resno mislim, da je stran vržen denar.

Jaz samo želim obvarovati otroka pred njimi nadalje. Kaj če mu še kaj naredijo ko bo enkrat prilika in ga dobe na samem. Ni za zanemarit nekoga ki je totalno zavožen in mu vse dol visi. Našemu sodelavcu je enat taka zguba od fanta prerezala vrat v dolžini 7 cm. Tudi na tujih primerih se učimo. In pred časom smo dobili v službi pismo enega očeta fanta starega 17 let ko mu je ena taka zguba ker ni imel vžigalnika da mu prižbe cigareto razbila glavo. Fant odličnjak odličen matematik in učil se je za pilota jadralnega letala je sedaj invalid na vozičku zaradi ene take zgube. Saj me razumete kaj hočem povedati. In kaj zdaj tej družini pomaga ves iztožen denar. Vedno so bili v strahu da se bo kaj zgodilo v zraku zaradi letala pa se je za mizo v lokalu sredi belega dne ko je sedel s svojimi sošolci. Srh me je spreletaval ko sem brala to pismo očeta. Prosili so za pomoč za ureditev posebne sobe za otroka. Tudi tuje nereče nam morajo kdaj odpreti oči da ni vse tako lahko in kar tako v en dan. Torej kako naj sedaj kot starš ravnaš preudarno ko imaš na drugi strani linije opravka z totalnimi zgubami. Samo za otroka me je strah. Kar vre iz mene. Me mast kurja kdo razume kot mamo ki ve da jim niti policija niti sosedi niso prišli do živega. Kaj naj sedaj jaz. In tožba – hojenje po sodišču eni drugi tudi otrok bo vpleten. Ne vem kar šviga mi vse po glavi. Ni enostavno. Pa drug teden začnemo dopust. Na jok mi gre.

Oj!

Na žalost se dogajajo tudi takšne stvari – in to zaradi PAMETNIH IN NAJBOLJŠIH LASTNIKOV PSOV (Saj je bila nedolgo nazaj debata!!!).
Kaj storiti? Pozanimaj se, koliko je fant star in če je polnoleten ne popusti za milimeter. NAJ ODGOVARJA ZA TO DEJANJE in ga toži! Če ni polnoleten pa ne vem, ker še pol itak odgovarjajo starši za njega.

Pa pogumno naprej!

Vse relacije bodo itak stekle glede policije ker bodo oni sedaj dalje svoje delo pravili kot se v takem primeru. Hvala bogu za prisebnost moža ki je tako hitro ukrepal in bi jo lahko tudi popihali včeraj. In potem bi se šli beseda proti besedi. Jezi me samo vsa nemoč ker veš da jim ne moreš nič. Ker veš da lahko nagajajo v najhujšem smislu besede. Ker ne veš kaj se takemu plete po glavi. Ker vem da je včeraj užival v tem da vidi kako bo otrok skočil od strahu ko bo spustil psa nanj. To ni normalno. Zjutraj ko sem šla v službo in videla otroka kako spi z zavito nogo pa mi je bilo tako hudo.

New Report

Close