Med.Over.Net

Starši in otroci

Odgovarjajo: Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

Za naše navihance je potrebno biti iznajdljiv, domiseln, ustvarjalen, igriv, vesel, nasmejan, iskren, vztrajen, včasih zaskrbljen ... Preberite izkušnje in zaupajte svoje.

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

MirjanaFrankovic

Dvigovanje otroka v nosečnosti

Default avatar

Telebajska

Pozdravljeni,

zanima me kako je z dvigovanjem otroka v nosečnosti a so kakšne omejitve oz. do kdaj ga lahko dviguješ?
-------------------------------------------------------------
Dneva ne mores zadržati, lahko pa ga izkoristiš
LP
Default avatar

tina

Ne vem, če sem razumela tvoje vprašanje. Predvidevam, pa da si noseča in da te skrbi če lahko dviguješ otroka. Po moje da ja če se počutiš vredu, edino če imaš rizično nosečnost in da ti je tvoj zdravnik odsvetoval težja dela oziroma dvigovanja. Kljub vsemu pa se dvigovanju otrok ne moreš čisto izogniti. Morda gledaš da ga manj in se rajši igrata na tleh ali si izmisliš kaj drugega, pa bo vse ok.
Default avatar

Ana

Menda nekih omejitev ni, če ni rizična nosečnost. Sama dvigam svojega prvega nekoliko manj. Včasih me prosi in mu rečem," ne morem, da ne bi bebi ven iz trebuščka padel", mali mi pa reče "ne bo, ker je privezan s popkom".
Default avatar

gorka

Jaz sem v sedmem mesecu nosečnosti in imam doma 15-mesečnega fanta, ki je šele pred kratkim shodil. Dvigovanju in prenašanju se nikakor ne da izogniti, lahko pa malo bolj paziš na pravilno držo pri dvigovanju in se izogibaš sunkovitim gibom, pa je lažje. Pa seveda če je kdo drug zraven, raje on prevzame ta opravila.
Bolj na začetku sem imala kar bolečine v križu, zdaj - ko je trebuh večji in sinko težji - pa je precej bolje.
Default avatar

Telebajska

Hvala vam za odgovore, spraševala sem za kolegico, ki jo kr mal boli ko dviguje tamalo, no sej sedaj ima kmalu pregled pa bo vprašala ginekologinjo.

Hvala.

LP
-------------------------------------------------------------
Dneva ne mores zadržati, lahko pa ga izkoristiš
LP
Default avatar

mama2831

Jaz bi dodala samo to, da hčerki nisem nikoli rekla, da je ne morem dvigniti zaradi dojenčka v trebuhu - da ne bi bila ljubosumna. Sem raje rekla, da je pretežka ali pa da me hrbet boli.

Moderatorji

Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic