Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Komunalni priključki in druge dajatve – za pravnike in poznavalce

Komunalni priključki in druge dajatve – za pravnike in poznavalce

Ne me kregat:))) Vem ne paše sem, a tu vas je največ.

Zanima me, če se komunalni priključki za večjo hišo, v kateri živi več ljudi plača po lastništvu, po gospodinjstvih ali po hišni številki. V mislih imam priključek vode, elektrike, kanalizacije itd. Ali enako velja tudi za vzdrževalna dela v ulici (plačilo za posipavanje ceste, asfaltiranje itd.), v kolikor jo vzdržujemo sami?

Hvala.

Cena za celoten objekt je ena. (Ker je en priključek – ena cena) Delitev na posamezne stanovalce je pa različno. Največkrat po % lastništva. Lahko pa se stanovalci dogovorite drugače. Po stanovanju, po stanovalcih,… Dobro je, če sklenete pisni dogovor, da ne prihaja kasneje do težav.

Lp, Ela S

ps: nisem pravnica

Glej, če gre za ”privatno hišo” potem sebostemorali dogovoriti sami na kakšen način opravite delitev stroškov. V priemru, da gre za manjši blok (mslim, da je omejitev 4 stanovanja, pa skupaj z vami oz. vašim soglasjem opravi upravnik ali oseb, ki ste ji zaupali upravniške posle). http://www.gov.si/mop/ tukaj najdeš Stanovanjski zakon. V njem vse piše.

New Report

Close