Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina kje je poštenost?

kje je poštenost?

Na tej strani sem prebral: http://www.nebojse.si/portal.php?subaction=showfull&id=1116493116&archive=&start_from=&ucat=10&do=anksioznemotnje
Vprašal bi zakaj pri epileptiku takoj ko dobi prvi napad in diagnozo epilepsija osebni zdravnik takoj pošlje dopis na upravno enoto da je pacient nesposoben za vožnjo oz. da mora na ponoven pregled na medicino dela, prometa in športa kjer je izvid negativen.Po drugi strani pa imamo bolezen kot so panični napad in še kakšna bi se našla in do te intervencije sploh ne pride in lahko mirno vozijo!Vem, da bi vsak zdravnik na to vprašanje odgovoril ja mi se držimo pravilnikov in tudi sami ocenimo če je sposoben in če so panični napadi hudi mu odvzamemo vozniško.V praksi pa je popolnoma drugače!Epileptik še po dveh letih brez napadov z normalnim EEG s težavo dobi vozniško za določen čas, pri paničnih napadih pa te težave sploh ne poznajo!Kje je poštenje, kje je prisega zdravnik bom delal v korist ljudi?Nekateri še po dvajsetih letih brez napadov ob terapiji morajo podaljševat vozniško in to samo na drugi stopnji, ker so mu dali plombo na potrdilo, da lahko samo oni izdajo spričevalo in ne prva stopnja, kar predstavlja tudi velik strošek.Bolezni kot so shizofrenija, manija in podobne ki so zdravljene z zdravili ki imajo močan učinek na psihofizične sposobnosti se tudi nihče ne obesi nanje.Ta zdravila so tudi v navodilih označena z prepovedjo upravljanja strojev in sem spada tudi avtomobil.Hud primer shizofrenije poznam in primer paničnega napada.Ne vem ali so to še brazgotine iz zgodovine ko so epileptike označevali kot obsedene s hudičem in se še malo držijo zdravstva.Bistvo je to, da v praksi nismo enako tretirani in to ni pošteno!
Hvala in lep dan želim

Pozdravljeni.

Ker se to vprašanje deloma tiče tudi mene, bi tudi jaz pristavila ”svoj lonček”. Ali morda veste, kako je s temi zakoni, koliko časa po napadu lahko oseba lahko vozi z antiepileptiki.

Mi je pa zanimivo to, da pri meni niso poslali nobenega dopisa nikamor, niti mi niso nič zapisali v vozniško? Sreča pač. Pa kljub temu ne vozim.

lp,b

To je edino pametno z strani zdravnikov. Zdravniki že vedo kaj počenjajo in kaj je prav in kaj ne. Manj bi bilo prometnih nesreč, če bi bilo manj takšnih bolnikov z vozniškim izpitom.
lp,

nova
Uredništvo priporoča

Jerneja, vprašanje je bilo namenjeno zdravniku in tistim ki kaj vedo o tem.Hotel sem preverit mnenje zdravnikov, ki niso direktno povezani z nevrologijo so pa posredno, ker je osebni zdravnik neposredno povezan z vozniškim dovoljenjem svojih pacientov z temi in drugimi diagnozami.Govoril sem z mojim nevrologom in izvedencem nevrologije, ki sta mnenja da naše zdravstvo zaostaja za evropskimi državami.Dejavnik tveganja prometne nesreče je večji pri boleznih kot je narkolepsija in hipoglikemija kot pa zdravljena epilepsija.Imaš ostarele ljudi z upočasnjenimi refleksi in oslabelimi telesnimi in duševnimi sposobnostmi pri katerih zdravstvo ne preverja sposobnosti za vožnjo (vsi se staramo) in še mnogo drugih stvari.Zdravstveno stanje pa sploh ni dejavnik prometnih nesreč na cestah.Jerneja prav zate sem poiskal par strani da se malo seznaniš o statistikah prometnih nesreč in kaj te bolezni sploh so.Preberi, da ti ne bo potreba pisat neumnosti!
(hipoglikemija – http://www.ksmf.org/ms/tiskaj.asp?id=464) (vzroki prometnih nesreč – http://www.policija.si/si/statistika/promet/2003/turizem02-03.html) (narkolepsija – http://www.mf.uni-lj.si/jama/jama98-6/html/zaspanost.html
) Andreja tukaj je samo nekaj da boš vsaj približno vedela zakaj se gre.
Hvala za mnenje

Spoštovani!

Kolikor vem (nisem pa dobro poučen o tem), naj bi dveletno obdobje brez napadov ob zdravljenju ali brez njega bilo merilo za odobritev vozniškega dovoljenja za B kategorijo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Res je. Največ nesreč povzročajo samomorilci. Samomor bi moral postati kaznivo dejanje (kot v Angliji), pa ga ne bi bilo več!

Tehnik

Spoštovani!

domnevam, da se predlog nanaša na nesrečo povzorčeno v smaomorilne namene.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close