Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Pritisk v glavi, šumenje v ušesih

Pritisk v glavi, šumenje v ušesih

Spoštovani!

Star sem 35 let, doslej brez posebnih zdravstvenih težav. Ne jemljem nobenih rednih zdravil. Zadnje tri dni pa me mučijo nenavadne bolečine v glavi, natančneje v ušesih, kjer čutim t.i. zvonenje, šumenje – podoben pritisk kot ponavadi nastane, če pristaneš z letalom ali skočiš s padalom (sprememba zračnega pritiska). Vročine nimam, ponoči pa se večkrat prebudim.

Bolečina se intenzivneje prične zjutraj, ko vstanem iz postelje, traja ponavadi vse dopoldne in do večera poneha. Spremljevalni simptomi so še: občasna rahla slabost in siljenje na bruhanje, občasna bolečina v prsnem košu (žlički), v predelu srca, ponoči čutim tudi rahlo odrevenelost stopal. Vrtoglavica s šumenjem v ušesih se mi je letos že nekajkrat pojavila vendar v milejši obliki kot sedaj.

Poleg tega me že leto dni mučijo še: pogosto siljenje na vodo ter stalno zamašen nos, slabo vonjanje in hripav glas. Je vse to v kakšni medsebojni povezavi? Kaj bi to lahko bilo?

Ne boli me tako zelo, da ne bi mogel hoditi v službo, ampak je zelo moteče in prav gotovo ni nekaj običajnega. Tako dolgotrajnega pritiska v glavi še nisem čutil. Je to morebiti posledica uporabe mobilnega telefona, ki ga uporabljam zmerno, a sem nanj očitno zelo občutljiv, saj zadnje leto že po prvih petih minutah pogovora čutim vročino in trganje v ušesih.

Moram zaradi navedenih simptomov, bolečin in slabega počutja k zdravniku?

V naprej hvala za odgovor in lep pozdrav,
Matej

Spoštovani!

Opisani znaki so lahko tudi posledica panične motnje, ki se kaže s takimi napadi. Hkrati pa skupek vrtoglavice, glavobola in slabosti kaže na vertiginozni sindorm, ki se lahko poajvi ob ventju ranovtežnega organa ob kakšni virozi ali tudi brez znakov le-te. Težko konkretno odgovorim in svetujem. V obeh možnih primerih je zdravljenje težko in uspehi niso pretirano veliki.

Lep podzrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani g. Kersnik,

sicer zelo spoštujem vaše delo in tudi meni osebno ste velikokrat pomagali z nasveti, vendar si ne morem pomagati da ne bi komentirala tega vašega odgovora.

Kako je z zdravljenjem vnetja ravnotežnega organa res ne vem in vam moram verjeti, da je težko ter mogoče tudi ne preveč uspešno. Ampak o panični motnji pa vem povedati zelo veliko, ker sem se tudi relativno dolgo zdravila za le-to, in tudi slučajno ne morem podpreti vašega odgovora, da uspehi pri zdravljenju “niso pretirano veliki”! Uspehi so čudežni in uspe lahko prav vsakemu, ki poišče ustrezno strokovno pomoč. Jaz osebno sem, s pomočjo odličnega zdravnika, z zelo majhnim odmerkom antidepresivov in ogromno avtogenega treninga, dobesedno znova zaživela. Imela sem hudo panično motnjo, depresijo, iztirjeno ščitnico in še kaj. In imela sem čisto vse težave kot jih opisuje Matej 69, pa še par deset težav zraven.

Vsem, ki ste v podobni situaciji iz lastnih izkušenj sporočam, da ni vse tako črno kot se zdi. Z ogromno volje se da narediti marsikaj!

LP

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Hvala za svojo zgodbo. Se čisto strinjam z vami. Sam v odgovoru nisem upal vzbujati prevelikih upanj, da morda ne bi bil razočaran.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

POZDRAVLJENI,

IMAM PODOBNE TEŽAVE, KOT Matej69:
zjutraj, ko vstanem iz postelje se pojavi močna slabost v želodcu, traja ponavadi vse dopoldne in do večera poneha. Spremljevalni simptomi so še: občasna rahla slabost in siljenje na bruhanje, napihnjenost trebuha(želodec in črevesje). Občasno se mi ob vsem tem pojavi še vrtoglavica s šumenjem v ušesih. Velikokrat se težave pojavijo po zaužitju hrane ali kakšne pijače kadarkoli čez dan. Imam težave s prebavo, saj sem ponavadi zaprta. V kolikor se prehranjujem npr. samo s čajem, kuhanim mesom , kropirjem in rižem ter kruhom, težavo v nekaj dneh ponehajo. Ko pa se pregrešim in pojem npr. kakšno hrano, ki napenja ali je težko prebavljiva se težave zopet pojavijo. Želodec mi tako štrli iz trebuha, da se vidi njegova celotna oblika. Zdravnica me je poslala na preiskave ravnotežja, pa je bilo vse OK in mi predpisala Tametil in Ortanol, ki pa ne dajeta nikakršnih rezultatov. Ko ji povem, da ni nič bolje, mi pove kakšno v tem smislu, kot da sem simulant.
Kaj naj storim?Kaj bi to lahko bilo?

Lep pozdrav, Ela

Spoštovani!

Zapleteno. Imate nervozno črevesj, ki pod vplivom stresa in nekaterih hranil čudno odreagira. kakšnega pmaetnega nasveta ta trenutek nimam, ker v glavnem že poznate vse trike, ki vvam olajšajo težave. Hkrati pa ti znak ine napovedujejo stanja ali bolezni, na kterega bi bilo moč pomisliti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

jaz pa nimam obenih znakov slabosti imam samo nenavadno in nadležno šumenje v ušesih in nevem kako naj to mine. to šumenje traja le 2 dneva občutek pa je neprijeten. ali imate kakšen nasvet kako se to odpravi brez kakšnih zdravil, ali pa tudi z zdravili?

Spoštovani!

Uf, ste pa skromenga opisa. Če je sluhovod zamašen, pomaga izpiranje, sicer zravljenje zvišanega krvnega tlaka, če je povišan, včasih urutal za boljši pretok… Mnogo opcij, pa nobene prave pomoči pri šumenju, za katerega se ne najde razloga.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

TIDI MENI SE DOGAJA PODOBNO.V UHAH SE OBCASNO POJAVIJO ZVOKI SUMENJA KOT VOZNJA PO PREDORU, VSE TO SPREMLJA , SLABOST , VRTOGLAVICA , IZGUBA ORIENTACIJE , NIMAM APETITA VSESKOZI MI JE SLABO , OBCASNA IZGUBA RAVNOTRZJA.BILA SEM PRI SVOJEM ZDRAVNIKU , ZDRAVIM SE S PAROKSATOM ZA DEPRESIJO VENDAR MI NI NIC BOLJE STANJE SE SAMO POSLABSUJE MOJ ZDRAVNIK PA PRAVI NAJ POTRPIM , DA BO MONILO SAMO OD SEBE. TO TRAJA ZE 1 MESEC IN JE VEDNO SLABASE.SVOJEGA DELA NE MOREM OPRAVLJATI SEM V STALEZU SAJ OBCASNO IZGUBIM RAVNOTEZJE IN PADEM PRI TEM SEM SI POSKODOVALA KOLENO IN GLEZEN.POSTAJAM ZMEDENA OB VSEM PA SE MI POJAVLJAJO SE OBCUTKI , IK JIH LAHKO OPISEM KOT PODOBNO , KO SANJAS IN PADES V JAMO ME KAR PRIBIJA V BUDNEM STANJU. PROSIM ZA NASVET SAMA NE VEM KAKO NAPREJ ZELIM DA SE MI STANJE KONCNO IZBOLJSA NE PA DA MI JE VEDNO SLABSE.L.P.

Spoštovani!

Mogoče bi bilo smtorno komibnirati zdravljenej še s čim, da bi se res izključila možnost anksioznodepresivne motnje in nato ev. razsikvaolo naprej, kaj bi še lahko bilo. Zaenkrat se tudi jaz nagibam k temu, da gre verejtno za psihogeno povzročene težave.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

-Bachova cvetna terapija
-tehnika EFT s pomočjo svojih prstov

Učinkovito! Išči z iskalcem!

Pozdravljeni

v zadnjem času imam občutek zamašenosti ušes in povišanega tlaka v glavi. V ušesih šumi in piska. Morda občasno opazim tudi slabost ob vožnji z avtom.

Pri pregledu pri osebnem zdravniku sem imel oba bobniča vidna, normalna, tlak 115/75, pulz 56, delovanje srca normalno, pravzaprav sem v formi kot nisem bil niti pri 25 ih, 15 let nazaj. Rekreiram se vsaj trikrat tedensko.

Zjutraj že nekaj let občasno ugotavljam pekoč občutek v žrelu, ki pa sem ga povezoval z virozo, sedaj pa mi je zdravnik predpisal zdravilo za uravnavanje želodčne kisline, controloc, testno en mesec. Kave ne pijem, nisem sladkorni zasvojenec in ne jem presoljenih jedi.

V zadnjem obdobju imam precej dela v službi, širjenje prodajne mreže, vpeljava novih produktov, zagon mednarodne podružnice, vendar stres name nima večjega vpliva, kot športnik se znam relaksirati in obenem dobro ločim poslovni svet od privatnega.

Pred leti mi je med potapljanjem udrla voda v uho, imel sem vnetje, ki smo ga antibiotično zdravili, pred dvema letoma pa sem imel smučarski bočni padec, z močnejšim udarcem z glavo ob tla. Padec je bil bolj ali manj brez posledic, dobro leto me je bolela ključnica.

Hrbtenica me v predelu med lopaticami boli, imam tudi kronično bolečino v križu, fleksibilnost pa je dobra, še vedno vsaj s prsti pridem do dal.

Ponoči ali v tišini s pritiskom z roko na glavo omejim šumenje, piskanje pa ostaja. Občasno tudi občutim topo bolečino glave, več v delu zatilja in čela, vendar tudi drugje.

Ker sem mnenja, da težava ni samo ORL napotitev z normalnim statusom vas prosim za mnjenje.

Hvala

Gregor

Spoštovani!

Ne vem zanseljivega odgovora. Glede na to, da se vma vse skupaj že dolgo vleče pi naredil nekajdnevni poskus z enim od pomirjeval, da bi videl, kateri znaki bodo izginili in kateri ostali, nato pa ukrepal naprej.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

V obdobju zadnjega meseca se mi je večkrat zgodilo, da mi je v ušesih, “glavi”, začelo piskati oz. zvoniti. Traja kakšnih 3 do 5 minut, podobno je visokemu neprekinjenemu pisku sirene, preglasi ostali zvok iz okolice.
V preteklosti sem bila nagnjena k višjemu krvnemu tlaku, stara sem 30 let.
Gre pa samo za glasno piskanje, brez simptomov, ki jih opisujejo moji prehdodniki.

Ker se mi to še ni zgodilo, bi prosila za kakšno mnenje.

Hvala.

Spoštovani!

Piskanje je velik problem za diagnostiko in zdravljenje. Njapogosteje se pojavi ob ali po kakšnih virusnih infekcijah, ki lahko prizadenejo tudi notranje uho, kar lahko spremlja šumenje ali piskanje. Kkašne prav posebne pomoči ni.

V nekaj tednih (včasih) mesecih mine samo od sebe.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Lepo pozdravljeni,
sedaj bo eno leto odkar imam čuden pritisk v ušesih enkrat ga ni enkrat je.Najbolj ga opažam ko se vznemirim, ko pojem obrok, ko spijem pijačo (še posebej mrzlo- tega se sedaj izogibam)ali ko bolj naglas kaj rečem-v grlu se pojavi pekoč občutek in naval sluzi v žrelu.Pritisk izenačim ko nekako zazeham, vendar se mi ta ko pogoltnem slino vrne. Pogosto mi šumi v levem ušesu- kot bi poslušala prižgan zvočnik brez zvoka. Šumenje je kot bi se mi nekako tresel živec v ušesu, ko slišim glasbo ali samo zvok avtomobila se živec umiri, ko je tišina pa spet prične vibrirati. Kakšen dan, ko so prisotne te težave imam tudi ledene podplate, občutek nemira, nervoze in mlahavega telesa-čisto brez moči. Levo oko mi kar naprej trepeta in v desnem ušesu čutim mravlje. Občasno se mi pojavljajo še mravljinci po levi roki in obeh nogah, bolečine v križu, bolečine v prsih.Dala sem skozi slikanje glave, bila pri ORL, test alergije, test obrabe hrbtenice – vse normalno.Ne upam si že več k zdravniku, saj se prime za glavo, ko pridem. Napisal mi je eglonyl- težave so se malo zmanjšale, jedla sem ga pol leta sedaj sem ga morala prekiniti saj se mi je povišal prolaktin v krvi. Težave so se s polno močjo vrnile. Vedno sem bila zdrava in polna energije, kljub 4 otrokom, sedaj pa nisem več kos ničemer in se še samo jokam. Ne vem zakaj nastaja ta pritisk v ušesih in glavi, ko se pojavi se pojavi nemir da ne vem kaj bi. V upanju na odgovor, se najlepše zahvaljujem

Spoštovani!

Opis gvori za telesne znake duševnih motenj. Pogovorite se z zdravnikom o pregledu pri psihaitru, ali pa zdravljenju z antidepresivom s pomirjevlanim učinkom. Če bo v 6 tednih bolje, bo to potrditev, da gre za to. Drugače pa bo potrebno pregledati delovanje nadledvične žleze in ščitnice.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close