Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina bolecine zaradi kalcinacij

bolecine zaradi kalcinacij

Kalcinacije in bolecine
Avtor: Pikolina
Datum: 10-07-05 17:17

Pozdravljeni,

pred nekaj tedni se je v predelu leve rame pojavila bolecina, ki pa ni prisotna vedno na istem mestu. Seli se iz predela lopatice, nato je v ramenskem sklepu, pod prsmi …

Zdravnik me je poslal na RTG rame kjer so ugotovili le zelo diskretno nastajajoce degenerativne spremembe, prepricljivih znakov za PHS ni (kaj je PHS). Splosna zdravnica mi je razlozila, da naj bi slo za nek kalcij, ki prehaja v kite, misice in povzroca bolecine. Dobila sem napotnico za fiziatra.

Vendar mene boli le na levi strani, degenerativne spremembe pa so videti obojestransko.

Mene skrbi, da ni kaj narobe s srce. Imam tudi nizek pritisk in se mi veckrat zvrti, tudi “skupaj padem” vcasih, ce npr. klecim in prehitro vstanem. Imam tudi blazje tezave z dihanjem in sicer moram veckrat globoko zajeti sapo (to na bi bilo posledica reflukcne bolezni al neki podobnega zaradi zelodcne kisline).

Vem, da imate zdravniki odmerjen cas za pacienta in najbolj veste o boleznih, vendar vseeno menim, da bi mi lahko vsaj srce poslusala ali pa naredila ekg – glede na to, da imam bolecine v prsih. Menite, naj grem znova k zdravnici in jo prosim, da mi pregleda se srce ali pretiravam v skrbi za zdravje? Je za EKG potrebna napotnica lai to lahko opravijo ze pri splosnem zdravniku?

Drugace sem zelo redek obiskovalec zdravstvenih domov, imam 30 let, ne pijem alkohola, kaditi prenehala.

Hvala za odgovor in prijeten dan vam zelim,
Petra

Spoštovani!

Znaki bolj kažejo na izžarevanje bolečin iz vratne hrbtenice, kot pa iz ramena.

Najbrž je mišljena utesnitev v ramenu ali nekaj podobnega. Drobne kalcinacije ne morejo povzročati tako hudih težav.

Težave, ki jih povezujete s srcem, bi pripisal psihološkim težavam. Gre za obliko tesnobe. Napad lahko sproži zatekanje kisline v požirlanik ,a li bolečine s strani vratnih vretenc, ki izžarevajo proti prsenmu košu. Na srcu ni pričakovati sprememb na srcu. Da bi vas pomirila, bi bila na mestu tudi preiskava EKG, ki bo pričakovanju normalna.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close