Najdi forum

Čez 14 dni gremo na izlet v legoland v Nemčiji. Ali je mogoče katera že bila, da mi malo napiše kako je tam in če je kakšna posebnost glede poti, vstopnin, mogoče še kakšna ideja za ogled v bližnji okolici, na kar sem lahko pozorna. Aja, še to, punčki sta stari 4 in 6 let.

lp

Pozdravljena,
lansko poletje smo bili tam z našim, takrat skoraj 4 letnikom. Lahko samo pohvalim. S seboj mogoče vzemi kakšno pijačo, da boste lahko kupili več kock…Sicer cene niso pretirane, a vseeno.

Mi smo spali v kampu v Münchenu. Ogledali smo si olimpijski stolp (vstopnina 3 eure), BMW muzej…

Letos gremo spet.
Lepo se imejte.

Ali mogoče veš za internetno stran kampa v Munchenu, kjer ste vi spali ali kateregakoli drugega v okolici Legolanda?
Hvala!

Tina

Mi smo bili letos konec maja. Legoland je prima, mislim, da boste zelo uživali. Če je možno, se splača po mojem med tednom, ker je najbrž manj gužve, saj je treba čakat za razne vožnje. Mi smo bili na praznično soboto in smo kar čakali, čeprav ni bilo nevzdržno (še vedno manj čakanja kot v Gardalandu).
V okolici je dosti zanimivega, odvisno, koliko časa imate. Osebno bi priporočala Ulm, je blizu, ni tako ogromen, pa zelo lepo mesto – tam je med drugim najvišja katedrala vsaj v Evropi, če ne na svetu. Lepo mesto je tudi Augsburg. Na poti priporočam, da se ustavite v kraju Werfen – če se boste peljali preko Salzburga je v smeri proti Munchnu na levi strani en zanimiv grad, imajo ptice ujede. V bližini je tudi neka snežna ali ledena jama, ki je sicer ne poznam, jo pa imamo v načrtu za naslednjič. Če imate več časa, potegnite naprej do Stuttgarta – njihov živalski vrt (Wilhelma) je vreden ogleda. Pa v Ravensburgu imajo tudi en “zabaviščni” park.
V Nemčiji lahko spite tudi v hostlih (imajo sicer omejitev do 27 let, vendar ne za družine z majhnimi otroki). Mi smo spali v Fussnu in se je krasno obneslo (plačali smo štirje za dve nočizvo z zajtrkom 50 EUR, tako da se res splača razmislit). http://www.jugendherberge.de ali nekaj podobnega.

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

New Report

Close