Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja do kdaj ste si izstiskale mleko? Pršilo za nos Syntocinon

do kdaj ste si izstiskale mleko? Pršilo za nos Syntocinon

Ker nam je dojenje na prsih spodletelo na celi črti, sedaj jemo po flaški a moje melko.

Ker vem, da je veliko mamic bilo ali je imelo enak problem bi vprašala, koliko časa, do katerega meseca starosti otročka ste si izbrizgavale mleko s pumpico?
Sama sem pri prvem otročku pumpala 4 mesece, dokler nismo začeli uvajati prve goste hrane oz. prilagojenega mleka.

Vem, da bi tudi sedaj morala vstrajati vsaj do takrat, pa sem od tempa že zelo fizično in psihično utrujena.Na dan spim 2 do 3 uri, črpam mleko na 3 uri. Če črpam na dalj časa ali pristavim punčko na prsa imam v 1 dnevu mastitis in sem sedaj že v drugo na antibiotikih zaradi tega.

Dobila sem tudi pršilo za nos Syntocinon. Kakšne so vaše izkušnje s tem pršilom? Naj bi spodbujalo nastajanje oz. izločanje materinega mleka iz mlečnih vodov.

Hvala!

Andreja

mi smo imeli drugačen problem, naša miša ni hotela piti, čim se je bilo treba malo potruditi, posledica tega je bila vedno manj mleka, zato sem si ga po vsakem podoju črpala. To sem počela 5 mesecev, potem pa mi je usahnilo. Po mojem lahko to delaš, dokler imaš mleko.

Zdravo,

Syntocinon spodbuja izcejalni refleks. Se pravi, ce imas tezave z izcejanjem, ti pomaga. Nastajanja mleka ne spodbuja. Glede na to, da imas mastitis, je mleka najbrz dovolj in je morebiti res problem v izcejanju, tako da je je mozno, da ti bo pomagal. Meni je. Uporabljala sem ga dva ali tri mesece, potem se je izcejanje uredilo.

Mleko sem si stiskala polnih sedem mesecev. Popolnoma te razumem kaj pomeni biti utrujen. Jaz sem komaj še živela. Mleka sem imela za izvoz, tako da sem si ga nekaj tudi zamrznila, večino pa zlila stran. Tudi mastitis mi je zelo poznana reč. Poskusi si stiskati na določen interval, ki ga podaljšuj, naprimer poskusi za eno uro podaljšati presledke. Mastitis dobiš zaradi tega, ker si mleko ne izčrpaš popolnoma, po moje ne zato ker podaljšaš interval med stiskanjem. Jaz sem pri drugem otročku uporabljala brizgo samo en mesec potem je dojenje steklo in zdaj vidim kaj pomeni uživati na porodniški, saj praktično nimam nobenega dela.
Syntocinon- se strinjam z Majo, tudi sama sem ga uporabljala.

Tudi meni je Syntocinon pomagal, fasala 2x mastitis, drugič zares hudo.

meni so rekli, da vzpodbuja izločanje mleka. Dobila sem ga že v porodnišnici

Lp, Katja

mastitis je bolezen umazanih rok, mi je bilo rečeno v porodnišnici.

Ne, mastitis ni le od tega, to je le eden od razlogov zaradi katerega pride do tega, ni pa nujno da je prisoten.
Potem bi bila polovica mamic “pack” pa nismo.

lp Andreja

Živjo,
19. maja sem rodila, en teden po porodu sem zbolela. Morala sem nehati dojiti, mleka pa toliko,za izvoz. V enem dnevu se je mali zredil za 120 g.
Kako nehati dojiti.
Teta mi je povedala, da nehaš s pitjem žajbla. Zjutraj opoldne zvečer. Slodelico, oz kolikor preneseš. Prvi dan sem spila samo pol skodelice.
Drugo pa pij po požirkih.
Danes je osmi dan im mleko se mi je že posušilo.
Pazi tudi juha je tekočina.
Ana

New Report

Close