Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja drugi porod – spet adijo presredek?

drugi porod – spet adijo presredek?

Spodaj sem brala o vaših izkušnjah pri drugem porodu. Zanima pa me, koliko vas je imelo prvič in drugič prerezan presredek oziroma ali je tu katera ki ga je prvič imela drugič pa ne? Izkušnje prerezanega presredka so zame neprijetne (bolečine, en mesec se nisem mogla normalno vsesti – kljub temu da se je kao lepo celilo). Noseča 36 tednov, pa nevem ali bi sploh začela z masažo presredka, če si v drugo avtomatično(?) prerezan?
Hvaležna za odgovor.

Živio!
V drugo nisi avtomatsko prerezan, čisto odvisno od poroda. Prvič so me prerezali zaradi težav pri porajanju, ker je imel otrok napačno rotacijo in so izvedli potem vakuum. V drugo pa je babica že vnaprej rekla, da danes pa ne bomo rezali, a ne? Kot da bi bilo to odvisno od mene. In res sta se babica in še ena sestra res močno potrudili in sta me z rokami razširili, da je šel otrok normalno ven.
Res pa sta imela oba precej majhna obsega glavic – 34cm.

Menim, da je precej odvisno od babice in kako sam porod poteka. Pa obilo sreče, jaz presredka nisem masirala.

lp

lp, orehek

Mene so prvic prerezali,drugic pa ne,pa je bil drugi otrok veliko mocnejsi od prvega.

nova
Uredništvo priporoča

Meni so prerezali presredek prvič in drugič, tretjič pa ne, pa je bil vsak naslednji otrok večji.

K sreči niti prvič, niti drugič !

Meni so ga prerezali pri vseh porodih, moram pa reči, da so bile bolečine zelo različne. Pri prvem vem, da sem dolgo časa zelo težko sedela, pri zadnjem pa so bile bolečine precej manjše. Je možno tudi od tega, kako si zašit??

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Mene so prvič rezali, drugič pa ne. Sigurno te ne režejo kar tako.

Je pa po mojih izkušnjah zelo odvisno od babice, ki vodi porod. Prvič je bila pri meni neizkušena babica in me je kar preventivno prerezala, je rekla, da za vsak slučaj. Drugič pa babica (starejša, izkušena) sploh ni pomislila na rezanje.

Veliko sreče!

Alenka

Prvisem bila prerezana, drugič sem si 4 tedne pred porodom masirala presredek, pa nisem bila. Mogoče, pa masaža le pomaga in velja poskusiti. Zgubiti nimaš kaj.

Meni je ginekolog rekel, da masaža ne pomaga, da je zelo veliko odvisno od elastičnosti kože, oz. presredka. Sicer pa, škodit res ne more. Mogoče pa res malo pomaga. Kaj veš?!

Jaz pa prvič nisem bila prerezana, bila pa sem drugič (otrok je bil pač toliko večji).
Vendar pa moram priznati, da me ni prav nič bolelo. Mogoče kak dan, potem pa je bilo OK.

jaz sem imala 2x epiziotomijo-torej 2x nemogoče sedenje.

Živjo! Poskušam ti poslati en mail pa ne gre (…@nissan.si). Ne, ne mislim menjati sličic ;-), samo…. Piši! Pozdrav,
Nataša.

Pozdravljena!

Prvic sem bila krepko sivana in totako mazasko, da se zdaj, po 12 letih vcasih ob menjavi vremena cutim, kje sem bila sivana.

Drugic- je slo brez enega siva. Nisem masirala predsredka v nosecnosti, ker sem prebrala razloge za in proti, in me tisti za niso prepricali. Kako sem jo odnesla? Zadnje tedne pred porodom sem se pripravljala z vizualizacijo in sposcanjem ob misli na popadek in bolecino. Med porodom sem nadaljevala z vizualizacijo – ko je prihajal popadek, sem se sproscala, omehcala trebuh in kako bi rekla, misice okoli porodne poti. Cisto nasprotno od naravnih gibov, ki so hlepeli po krcenju in stiskanju. In uspelo je. Seveda tudi ob pomoci babice, ki je varovala presredek med porajanjem glavice in otrocka. Seveda tudi ob stalni misli na otrocka, ki sem mu hotela cimbolj olajsati piot v zivljenje, s cimmanj upiranja. Rojevala sem povsem klasicno, na ta stari porodni mizi v Porodnisnici Ljubljana.

tako. Mislim, da ni se nic prepozno in da je vse odvisno od tebe in tojega reagiranja na porod. Cimbolj sprosceno in slo bo, vso sreco tebi in tvojemu otrocku,

iii

Nisem več v službi, firme ni več in mail ne obstaja. Net imam dva dni komaj (doma) pa še nisem nastavila naslova(pa se bo tudi to zgodilo).
Sicer pa zakaj gre?

Drugi porod je bil kot lepa,kratka pesem-skoraj brez bolečin.V porodno sobo sem prišla ob 0.30,Klavdijo pa sem rodila ob 0.50…..O tretjem porodu pa nebi govorila-me je stal-utrudil za vse tri skupaj.A kot rečemo-ni važno,kaj je, le,da je fant zdrav…Lepe s soncem obsijane dni vam želi gorenjka…

rodila sem 3 otroke. nikoli nisem imela prerezanega presredka, pri zadnjih dveh porodih sem se strgala za 2 šiva. Pa so bili otroci težki od 4 kg naprej, vsak težji. Jaz si nisem presredka nikoli masirala. Mislim, da je to odvisno od elastičnosti kože in pa od babice, ki je pri porodu.

Nada

Prvič sem se pretrgala, drugič sem bila brez šivov. Otroka sta bila enako velika.
Celilo se mi je po prvem porodu krasno – takoj sem lahko normalno sedela (že v porodnišnici).

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

Hotela sem ti poslati dve slikici za dobro voljo. Nič pomembnega. Pozdrav,
Nataša.

Tudi jaz: prvič 9 šivov, drugič brez. Sem se pa ob prihodu v porodno sobo pomenila z babico in ji povedala, da je bilo prvič grozno, saj so se mi šivi vneli in 2 meseca nisem mogla sedet ter da želim, da mi tokrat ona pomaga, da bo drugače. Pri porajanju sem jo ubogala, ker je rekla, da se bo potrudila in se tudi je. Še isti dan po porodu sem normalno sedela.

Prvič so me prerezali (kakšna dva tedna je bilo zoprno), drugič pa ne, ampak sem se sama strgala (dva meseca je bila katastrofa). Bi bilo boljše, če bi me tudi drugič prerezali, če ne drugega, se lepše in hitrejše zaceli raven rez, kot strganina.

New Report

Close