Najdi forum

OH, TA MOJA PREBAVA

Punce zelo bom vesela vsakega vašega nasveta glede prebave. Moja prebava je strahotno neurejena. Pa sem poizkusila že z donatom, pa slive namočene v vodo, pa laneno seme… Sploh ne vem več kaj naj naredim.
V službi res veliko sedim in imam občutek da se mi je prebava “polenila”. Včasih mi je pomagala na tešče spita kava, sedaj pa pa še to ne več. Po nekaj dneh sem že napeta kot hruška.

Kaj naj storim da se mi bo prebava končno uredila ? Vsak vaš nasvet bo dobrodošel !

kot prvo: izogibaj se kavi, kajti le ta je glavni razlog, da se ti je prebava polenila.

za dobro prebavo pa priporočam dovolj olivnega olja, za pospešitev pa čili!!
preverjeno deluje!!! in čili ni kot feferoni, ki pečejo trikrat.

maj

Zjutraj pojej kakšno jabolko in kivi, predvsem pa veliko pij- VODA.

nova
Uredništvo priporoča

Živjo, kot prvo, kava pospešuje presnovo in prebavo. Začni z algami Algea, dobjo se v lekarnah in DM centrih. drži se navodil. Preverjeno deluje, ne sicer takoj, ampak vztrajaj in čimprej začni. LP M

Poskusi se tudi čim več gibati!
LP Punček

mura no tu se pa ne bom strinjal s tabo.

kajti problem je v tem, da če ti navadiš črevesje na kavo (da ga to pospeši) brez kave na koncu sploh ne zna več delovati. odziva se le na vedno večje količine.

torej posledično je kava razloga za nepravilno delovanje črevesja in zavira njeovo delovanje.

maj

Poznam tvoje občutke, tudi sama sem bila na tem.

Jaz sem precej spremenila prehrano -predvsem manj kruha, ki te dobesedno zalepi (pa tudi druge stveri iz moke). Sedaj pojem največ en kos kruha na dan, sicer pa veliko sadja in zelenjave, pa tudi jogurtov in navadne vode in nimam nobenih težav več.

Na veliko potrebo grem najkasneje pol ure po tistem, ko vstanem. Poleg rednosti ima to tudi drugo dobro lastnost -ni ti treba čez dan, ko nisi vedno doma, sedeti ali čepeti po tujih straniščih, kjer ne moreš biti prepričan o čistoči. Da o dobrem počutju ne zgubljam besed.

Kaj pa če bi poskusila s 3md? Dieto s pravilnim kombiniranjem živil? Še vsak, ki ga jaz poznam in je bil na tej dieti (ne nujno za hujšanje, ampak za urejanje “življenjskega sloga”) mu je zadeva pomagala. Moji mami celo pri visokem pritisku.

Poskusi s kivijem in ne jej banan. Pomaga tudi vsako suho sadje.

V lekarni se dobi čaj seninih listov. Še najbolj pomaga, če ga zdrobiš in zmešaš s sesekljanimi suhimi figami. Poješ na tešče vsako jutro za oreh te pogače.

lp
ajla

Meni je pomaga, če vsako jutro na tešče spijem kozarec tople vode z dodano žličko limoninega soka ali cedevite (slednje sicer izjemoma, če sem brez limoninega soka).

donat se ne sme piti mrzel in ne direkt iz steklenice … mora biti postan da pomaga.

sicer pa … veliko vode in kuhane zelenjave .. čimmanj maščob in PSIHA!! ne pozabi … vse se začne v glavi!

moja mama ima ogromno problemov s prebavo … vse skupaj je prišlo tako daleč .. da se ji vsake toliko delajo polipi … pa mora operirat in vse skupaj je cel šit … čuvaj se … sodeč po njenih pripovedih iz čakalnice tam … je cel kup žensk s ponavljajočimi prebavnimi problemi.

B.

Mislim, da, ti boi pomagal tale recept. Jaz sem imela tudi leno prebavo, za povrh pa sem tudi zaradi tega imela probleme s hemeroidi.
Recept:
20 dag suhih fig
20 dag suhih sliv brez koščic
10 dag mandeljev
10 dag sena čaja

Fige in slive zelo na drobno zreži, mandelje in čaj pa zmelji (jaz jih s paličnim mešalnikom). NAto vse skupaj dobro zgneti in oblikuj “kačo”. JAz jo nato zavijem v alu folijo, v kateri počaka zelo dolgo. JAz vzamem polovično maso recepta.
Od te mase si nato odrežeš za slab prst velik košček.
Meni je to učinkovalo kot da bi vzela tablete za odvajanje ali pa kot da bi te klistirali, zato moram kar malo paziti kdaj pojem košček te mase. Pri meni začne delovati čez cca 6-8 ur.

Nekatera ti je svetovala alge, jaz pa jih odsvetujem.
Preden sem jih začela jemat sem imela odlično prebavo, pol pa se je zelo poslabšala

Za Tajo: kaj je to sena čaj? A je primeren za nosečnice.

New Report

Close