Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

SIRIJA, JORDANIJA, LIBANON, IZRAEL

Default avatar

REN::trv

Živijo!

Zanima me, če je že kdo potoval v te države ter s katero agencijo ali mogoče v lastni režiji.
Vem, da je tudi problem, če imaš v potnem listu žig ene od teh držav, pa točno ne vem katerega.
Če ima kdo kakšne informacije naj mi javi.
Default avatar

flims::trv

Če ima[ izraelski žig, ne moreš v Sirijo in Libanon, lahko greš pa v Jordanijo. Vsaj par let nazaj je bilo tako ...
Default avatar

maricka::trv

z izraelskim žigom imaš lahko problem v večini arabskih držav na bližnjem vzhodu, tako da se bolj splača najprej pogledati arabske države, potem pa še v izrael skočiti
(tako vsaj jaz delam :-))
Default avatar

kevinjames::trv

Točno tak, če imaš v pasošu izraelski štempl, lahko potuješ izmed arabskih držav le v Egipt in Jordanijo. Nikakor pa ne v Libanon ali Sirijo. Pa tudi, če boš menjal pasoš in potem šel v Sirijo ali Libanon z novim pasošom te bodo vprašali: Have u ever been in ocupied Palestina before?... in prosim te lepo... Don't say YES!

Jaz potujem v Beirut spet 15 decembra... če te konkretno kaj zanima povprašaj.

l.p.

k.j.
Default avatar

trompe::trv

Živ, bila v Siriji v lastni režiji, 12 dni - veliko premalo. Vizo si je treba zrihtat prej, ambasada je v Beogradu. Za letalske karte poglej na Malev. LP
Default avatar

bojanv::trv

Bil v Izraelu pred nekaj leti.

Nimaš ravno najboljšega občutka, posebej ko vidiš kaj počnejo Izraelci s Palestinci. No tudi opazovanje posledic kakih podstavljenih bomb ni prijetno. To počnejo Palestinci.

Skratka na vsakem koraku se vidi, da so popolnoma sprti, celo sovražni. Celo turistične agencije prodajajo samo "svoje" storitve, obiskujejo "svoje" znamenitosti...

Ja, glede žiga.

Baje je možno, da ti Izraelci pritisnejo žig na kak papir, tako da ga nimaš v potnem listu.

lp

bv
Default avatar

MarkoP::trv

Mene so na izraelski meji vprašali, če (ne) želim žig v potni list.
Se ti pa vseeno slabo piše tudi, če nimaš izraelskega žiga v potnem listu, a ugotovijo, da si bil v Izraelu (se vidi po žigu mejnega prehoda sosednje države).
Default avatar

Ja, lahko ti na en papirja štemplja pa se potem v pasošu nič ne vidi. Ampak, če boš šel v LIbanon, ti bo vse žige skrbno pregledal na meji; in če bodo našli kakšen Jordanski mejni žig, izraelskega pa ne, potem bo jim takoj jasno kako pa kaj!

l.p.
Default avatar

vojc::trv

Hvala za pojasnilo, nisem vedel, da je tudi beograjska viza za Sirijo v redu, sicer pa, kako je pa z double tranzitom, a ni nobenih problemov?
Default avatar

Ne vem točno, kaj misliš z "beograjsko" vizo? V BG je pač sirska ambasada in tam si lahko zrihtaš vizo. Glede večkratnega vstopa pa jih lahko vprašaš po mejlu, kar hitro odgovorijo (syremb at net.yu), za enkratni vstop stane 33 USD. Za prebivalce držav, kjer ni sirske ambasade, sicer "uradno" velja, da si vizo lahko zrihtajo tudi na meji, samo ne vem, če je za reskirat, sliši se zelo različne zgodbe ... (na forumu od lonely planeta jih je veliko) LP
Default avatar

Bom preveril, kako je z double tranzit vizo, grem namreč še v Jordanijo, z "beograjsko" vizo pa sem mislil samo na vizo z beograjske ambasade, sem mislil, da je samo tista z Dunaja prava.
Hvala
Default avatar

Aha, baje da je zdaj samo "beograjska" viza še "prava", prej pa je bilo za nas veleposlaništvo v Budimpešti (nisem vedela, da je tudi na Dunaju?). V glavnem, uživaj v teh krajih! LP
Default avatar

vizo lahko brez problema v 2 urah zrihtaš na dunaju. Jaz sem jo šel augusta rihtat in so mi dali brez problema six months - mulitply entry.... stane okrog 70 eurov.

Mislim, da je še vseeno bliže dunaj kot pa beograd.

l.p.

k.j.
Default avatar

Res mi je bliže Dunaj, zdaj pa čakam na odgovor s sirske ambasade iz Bg. 70 evrov praviš, to pa ni mala malca. Tele vize me bodo pa dober po žepu udarile (Sirija, Jordanija, Turčija X 3).
Default avatar

Vojc, če hočeš, greš v Bg lahko z menoj. danes sem se vrnil od tam. Kmalu po novem letu se spet odpravljam

lp

bv
Default avatar

Lahko, da bi bilo za vize prezgodaj, kaj misliš!
Default avatar

Ne vem, kdaj greš na vzhod. Jaz itak hodim v Bg vsak mesec dvakrat

lp

bv
Default avatar

Konec junija za en mesec, 2x na mesec, a ne moreš splavov pozabit, ha, ha.
Default avatar

HAHAHA

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net